Jong Ajax •HAMOS* Ook linksbuiten Nicolae Mitea vond regelmatig meerdere Utrechtse opponenten op zijn pad. Hier staat de aanvaller tegenover Leen van Steensel en Kees van Buuren. Spelers van Ajax en Utrecht wachten in de catacomben af of het licht nog weer aan zal gaan. Toen dat niet het geval bleek, werd de wedstrijd definitief gestaakt. uit naar 4-0. Een kwartier voor het eindsignaal bepaalde Manucharyan de eindstand met een stift op 4-1. Spits Rydell Poepon had een belang rijk aandeel in de voorbereiding op de treffer van de Armeense linkshalf. 'We hebben het vanavond gewoon laten liggen,' sprak Winter. 'Buiten het mentale om, moet het ook voetbal lend veel beter. Ballen inspelen, elkaar coachen. Het zijn allemaal zaken die beter kunnen. Je moet elkaar op be paalde momenten als team helpen. Dat het vanavond zo mis zou lopen, had ik helemaal niet verwacht. Jong RKC strafte onze fouten hard af.' Lichtuitval Het competitieduel tussen Jong Ajax en Jong FC Utrecht beperkte zich noodgedwongen tot slechts 82 minu ten. Stroomuitval zette sportpark de Toekomst bijna geheel in het donker. Beide ploegen zochten de verduis terde kleedkamers op bij een 0-0 tus senstand. De brilstand werd, zo bleek een half uur later, de voorlopige eind stand. Nadat duidelijk was geworden dat het manco niet snel genoeg kon worden verholpen, kon scheidsrech ter Mario Diks weinig anders doen dan het duel staken. Eerder hielden de spelers, trainers en het arbitrale trio zich stand-by in de kleedkamergang. Na overleg met de aanvoerders Donovan Slijngard en Bas Mooij gaf de arbiter het verlossende sein tot om kleden. Ook het almaar dikker wor dende mistgordijn had verder spelen onmogelijk gemaakt. 'Uitgerekend in de fase waarin we steeds meer kansen kregen, viel het licht uit,' constateerde Donovan Slijngard na het beraad. 'We speelden best goed. Maar de scheidsrechter kon echt niets anders doen dan de wedstrijd staken.' 'Dit is heel vervelend,' sprak Aron Winter teleurgesteld in de donkere catacomben. De noodverlichting en het schijnsel van twee cameralampen zorgden nog voor enig licht in de duisternis. 'Het is vooral teleurstel lend omdat we redelijk tot goed in de wedstrijd zaten. Jong Ajax was toch echt de betere ploeg.' De teleurstelling bij de Ajacied was te begrijpen. Een halve week na de forse nederlaag tegen Jong RKC ging het Jong Ajax aanzienlijk beter af tegen de Utrechters. Vooral voor Jeffrey Sarpong en invaller Vurnon Anita waren riante kansen weggelegd. De middenvelders bleken het vizier niet scherp genoeg te hebben staan. 'Toch hing een treffer in de lucht,' Murat Yildirim speelde tegen Utrecht een helft rechtsback. De verdediger werd in de rust gewisseld. meende Winter. 'Dit was een wed strijd waarin het tussen de linies klopte. Vergeleken met de wedstrijd tegen Jong RKC speelden we drie- tot vierhonderd procent beter. We domi neerden en gaven ook weinig weg. Een treffer hing in de lucht. We had den de wedstrijd wellicht alsnog naar ons toe kunnen trekken. Nu is het maar afwachten of de wedstrijd nog wordt uitgespeeld en hoe de vorm van de dag dan zal zijn.' Inmiddels is bekend dat de reste rende minuten van het duel niet zul len worden ingehaald. Twee gezichten Jong Aj ax begon het nieuwe j aar uitste kend met een 4-2 zege op eerstedivisio- nist HFC Haarlem. In de Spaarnestad maakten de Amsterdammers een 2-0 achterstand ongedaan. Jong Ajax toonde twee gezichten in het oefenduel. De eerste helft was onmiskenbaar voor de Haarlemmers. De gasten openden slap. 'Er werd gewoon niet goed gevoetbald,' keek Aron Winter terug. 'Toch creëerden we vier, vijf goede kansen. Daar werd niets mee gedaan.' Namens de thuisploeg profiteerden Hendrik van Beelen en Michael van der Kruis van de fouten die Jong Ajax maakte. Zo kon Van der Kruis de bal uit een cor ner ongedekt inkoppen. In de tweede helft knokten de Jong Ajacieden zich alsnog verdiend langs de profploeg uit de Jupiler League. Middenvelder Chakib Tayeb bracht de Amsterdammers kort na rust te rug in de wedstrijd: 1-2. Op aange ven van Javier Martina bracht Rydell Poepon Ajax naast de thuisploeg. In de slotfase tekenden Jan-Arie van der Heijden en John Goossens voor de 2-3 en 2-4. Vooral de treffer van linksbui ten Goossens was fraai: hij stiftte de bal van buiten de zestien in het doel. 'Na rust waren we wel scherp en at tent,' zei Winter. 'We hebben de kan sen toen wel goed uitgespeeld. Deze overwinning is een goed resultaat. Zeker voor de eerste wedstrijd. We zijn 2007 goed begonnen.' Goede herstart De hervatting van de Beloften- competitie verliep eveneens goed voor Jong Ajax. In Almelo wonnen de Amsterdammers met 1-0 van Jong Heracles. De ploeg moest het in het Polman Stadion zien te red den zonder hulp van spelers uit de A-selectie, die allen op trainingskamp in Kaapstad waren. Ook de beloften Vurnon Anita en Jeffrey Sarpong wa ren naar Zuid-Afrika afgereisd, maar desondanks bleef Jong Ajax de op ponent uit Almelo, de nummer laatst van de ranglijst, de baas. Het was Javier Martina die Ajax op het kunstgrasveld van Heracles aan een voorsprong hielp. De behendige vleugelspeler trof in de 17de minuut doel en de treffer illustreerde het Amsterdamse overwicht. Dat behield Ajax ook in de rest van het duel, maar doordat de ploeg niet meer doelpunten liet aantekenen, ontston den er af en toe nog kansen voor de thuisclub. Jong Ajax bracht de zege echter keurig over de eindstreep, zodat de ploeg steeg naar de zesde plaats in de Beloftencompetitie. ffihmari 9007

Magazine (1987-2007) | 2007 | | pagina 35