Jong Ajax dat stifje ben ik zelf nog niet, maar ik merk wel dat ik de laatste maanden al een stuk rustiger geworden ben.' In de Al van Ajax kende de jonge Amsterdammer een moeizame start. 'In de eerste wedstrijd raakte ik geblesseerd aan de binnenband van mijn rechterknie. Ik was daardoor sowieso zes weken uitgeschakeld en het duurde heel lang voordat ik weer een beetje in vorm kwam. Gelukkig zei meneer Blind dat ik me niet druk moest maken, ik had nog een seizoen om me te bewijzen. Dat was een hele geruststelling. Het tweede jaar in de Al ging een stuk beter. Ik begon in de spits en ontwikkelde me al gauw tot een vaste waarde voor het elftal. Met vijftien doelpunten werd ik top scorer, samen met John Goossens.' In februari 2006 hoorde Rydell dat hij een contract zou krijgen, in juli zette hij zijn handtekening onder een overeenkomst voor twee jaar. 'Het was een droom die uitkwam, of in ieder geval de eerst stap naar het realiseren van mijn droom: spelen in het eerste van Ajax. Net als toen ik de overstap naar Ajax maakte heb ben we het contract thuis gevierd door lekker te eten. Ik vind eigenlijk alles lekker wat mijn moeder maakt, maar mijn favoriete gerecht is souto- soep. Volgens mij is het Indonesisch. Soep met vlees en allemaal verschil lende groenten. Alle Surinamers vinden dat lekker.' Brief van Ajax Aan het eind van de laatste zomer stop lag er ineens een brief van Ajax in de bus. Rydell nam aan dat het ging om informatie over het oefen programma van Jong Ajax. 'Het was echter een uitnodiging voor de voor bereiding van het eerste. Dat had ik totaal niet verwacht. Ineens stond ik op het trainingsveld met al die jon gens waar ik normaal tegen opkijk. Een heel apart gevoel. Het ging best goed, in een oefenwedstrijd tegen De Lutte maakte ik drie doelpun ten. Zo'n ervaring geeft vertrouwen voor de toekomst. Ten Cate zei dat hij erg tevreden was, dat ik zo door moest gaan en dat hij me in de gaten zou houden.' Ondanks deze droomstart begon de spits bij Jong Ajax volgens eigen zeggen een beetje stroefjes. 'De eer ste twee, drie wedstrijden stond ik droog. Pas tegen Sparta maakte ik mijn eerste competitiedoelpunt. Als spits wil je eigenlijk elke wedstrijd scoren. Uiteindelijk heb ik er zes gemaakt de eerste competitiehelft, maar ik had er liever tien willen ma ken. Toch maak ik me niet al te druk als het even niet loopt, elke wedstrijd begin ik weer op nul en probeer ik te doen wat ik moet doen.' Met Jong Ajax loopt het nog niet op timaal tot nu toe. De beloften verspe len te veel punten en staan behoorlijk achter op koploper Heerenveen. 'Ik weet niet waarom we zo wisselval lig spelen. Soms creëren we kansen, maar benutten ze niet. Op andere momenten geven we te gemakkelijk doelpunten weg. En als we voor staan, denken we soms dat we er al zijn. Als we de wisselvalligheid eruit slijpen en alles proberen te winnen, zullen we wel zien waar het schip strandt. Het zal lastig worden om het kampioenschap binnen te halen, maar je weet nooit.' Rydells belangrijkste doelen zijn: meer scoren en het verbeteren van zijn zwakke punten. 'Ik wil mijn linkerbeen sterker maken, beter gaan koppen en werken aan mijn aan name. Dat betekent dat ik tijdens de training op alle gebieden wat meer arbeid moet verrichten en ook na de training nog even een balletje moet pakken voor wat extra oefeningen. Natuurlijk droom ik stiekem wei eens van Ajax 1. Wat de mensen in de ArenA van Rydell kunnen ver wachten? Dat hij verschrikkelijk zijn best doet en liefst ook nog een doel punt maakt voor die vijftigduizend mensen! Dat moet een fantastisch gevoel zijn.' fehniari 2007

Magazine (1987-2007) | 2007 | | pagina 33