Rydell Poepon tekst Jeroen Kleijne fotografie Louis van de Vuurst Een paar dagen na de met 4-2 gewonnen oefenwed strijd van Jong Ajax schuilt Rydell Poepon samen met twee ploeggenoten voor de winterregen. In de kantine van de Toekomst verwelkomt hij vandaag Ajax Magazine. Een beetje schuchter gaat hij tegenover de interviewer zitten, maar de eerste vraag roept meteen de eerste lach op. Heeft hij gescoord tegen Haarlem? 'Ja,' zegt hij met grote vanzelfsprekendheid. Rydell Poepon woont al zijn hele leven in Amsterdam-Oost. Tot zijn zesde woonde hij onder de rook van het toenmalige Paroolgebouw aan de Wibautstraat, daarna verhuisde het gezin naar de oostelijke eilanden. 'Een heel leuke buurt, waar ik veel vrienden heb gemaakt. We voetbal den altijd op het "zwarte pleintje". Dat heette zo vanwege het asfalt. Soms speelden we buurt tegen buurt. Wij van het KNSM-eiland bijvoor beeld tegen de Borneolaan. Dat ging er hard aan toe. Bijna een soort Ajax - Feyenoord. Als er niet genoeg men sen waren voor een partijtje speel den we "kampioentje". Ieder voor zich, in een soort toernooitje. Als je scoorde, mocht je blijven staan. Ik werd best vaak kampioen, ja.' Omdat zijn oudere broer in het eerste van AFC speelde, werd dat Rydells eerste club. 'Dat vond mijn vader wel een goed idee. Maar na twee seizoenen ging ik toch maar naar Fortius. Dat was dichterbij en El ke wedstr i j scoren De Amsterdammer Rydell Poepon (19) is bezig aan zijn eerste seizoen bij Jong Ajax. Als spits wil hij elke wedstrijd een doelpunt maken. Rydell weet ook al hoe het is om te scoren voor Ajax 1. 'Dat geeft vertrouwen voor de toekomst.' bleef eerst heel rustig, maar toen ik de bestuurskamer uitliep heb ik toch wel even gejuicht!' Kippenvel Rydell had als jongetje geen Ajax- kamer, maar hij keek wel altijd naar zijn favoriete club. 'De eerste keer dat ik echt kippenvel kreeg was het moment dat Kluivert dat puntertje maakte, in de finale van de Champions League. Het winnende doelpunt en dat ook nog eens op zo'n jonge leeftijd. Ik was zeker een bewonderaar van Kluivert, ook trou wens wel van Ronaldo die in die tijd bij PSV speelde. Je ziet bij Kluivert nog steeds dat zijn aanname altijd perfect is. Zoals laatst die aanname bij dat schot van Alex! Zo koel bloedig als hij daarna scoorde met er speelden een hoop jongens uit de buurt. Bij Fortius speelde ik echt voor mijn plezier en had ik het een paar seizoenen erg naar mijn zin. Vanaf de C-junioren werd de sfeer ineens een stuk minder, ook omdat de club bijna failliet ging. Dus toen heb ik de overstap gemaakt naar Zeeburgia.' Completere speler Bij het prestatieve Zeeburgia speelde Rydell ineens op een stuk hoger niveau. In de Cl begon hij als links buiten. 'Het ging heel aardig. Trainer Mike Kolf gaf me veel vertrouwen en leerde me een hoop nieuwe dingen. Omdat ik aan de buitenkant speelde, werd ik lang zamerhand een completere speler. Het tweede seizoen in de B-junioren had ik weer Mike Kolf als trainer. Dit keer zette hij me op tien en ineens werd ik een echte doelpunten maker. Het ging haast ongemerkt. De eerste wedstrijd maakte ik er twee en daarna steeds meer. Uiteindelijk kwam ik dat seizoen uit op 39 doel punten. Het is altijd mijn droom geweest om profvoetballer te wor den, liefst bij Ajax. In het laatste jaar BI besefte ik wel dat ik ook naar andere clubs moest kijken. Des te groter de verrassing dat het uiteinde lijk toch Ajax is geworden.' Al na de derde competitie wedstrijd kwam er een scout van Ajax kijken naar de jonge Poepon. 'Ik kon het nauwelijks geloven toen mijn moeder zei dat ze was aan gesproken door een scout. Van Ajax! Mijn vader zei dat ik niet naast mijn schoenen moest gaan lopen, maar gewoon moet doorgaan op dezelfde manier. Dus dat heb ik gedaan. Langzamerhand toonden ook meer clubs belangstelling, maar Ajax was het meest concreet. Ik heb eerst met de BI van Ajax een oefenwedstrijd op de Toekomst gespeeld tegen Spartak Moskou. We verloren met 3-1, maar ik maakte het enige tegen doelpunt. In januari heb ik stage gelopen en dat ging goed. Na een oefenwedstrijd tegen DCG, waarin ik twee keer scoorde, hoorde ik van meneer Blind dat ik mocht komen. Ik 32 Aiax Maoazine

Magazine (1987-2007) | 2007 | | pagina 32