De week van Urby Emanuelson Kritiek In de verdediging tegen NEC. Vreugde om Kenneth Perez' openingstreffer. Fraaie passeeractie van Urby in de wedstrijd tegen NEC. In de roerige maanden november en december bleef de Ajacieden weinig bespaard. Emanuelson kreeg de eerste seizoenshelft bovendien kritiek van zijn trainer. Tijdens en rondom de trainingen wordt veel gepraat, aldus Emanuelson. De ene keer fel en intens, een andere keer relatief ontspannen en met een trainersarm over de schouder. Goede en slechte momenten worden besproken. 'Kritiek hoort erbij, daar moet je mee om kunnen gaan. Als de trainer kritiek uitspreekt, is dat voor jezelf niet nieuw. Je probeert er in elk geval van te leren. Het hoort bij het voetbal. Bij Ajax letten de trainers zeker op fouten.' De uitwedstrijd tegen NEC was het slotstuk van 2006. Na het duel in Nijmegen genoten de Ajacieden van een weekje voetbalvrij. 'Ik kan me deze actie bij NEC nog wel herinneren,' wijst Emanuelson naar de foto waarop hij een Nijmegenaar voorbij snelt. 'Ik kreeg de bal, versnelde en was mijn man voorbij. Zo'n actie probeer je vaker te maken in een wedstrijd. Ik wil graag bijdragen aan de aanval. Uiteindelijk liep ook deze uitwedstrijd niet goed af en bleven we steken op een gelijkspel. Helemaal na zo'n laatste wedstrijd wil je als overwinnaar van het veld stappen.' De Nijmegenaren bogen een achter stand (0-1) om in een 2-1 voorsprong. 'Gelukkig maakte Gabri uit een goede actie van Tom nog wel gelijk. In de slotfase ontbrak het ons aan tijd om iets te kunnen forceren. Zelfs voor een wissel was nauwelijks nog tijd. Helaas.' Wat nemen de Ajacieden van deze roerige periode mee richting toekomst? Emanuelson weet wat beter had gemoeten in de week waarin punten werden verspeeld tegen Vitesse en NEC. 'We moeten sommige momenten vooral vol- wassener zijn. Het kan niet zo zijn dat we uit de organisatie gaan lopen als het een keertje tegen zit. Tegenslagen horen erbij. Van Vitesse en NEC moeten we eigenlijk gewoon winnen.' Ferm: 'Dus niet gelijkspelen of verliezen, maar gewoon winnen!' föhmnri 2007

Magazine (1987-2007) | 2007 | | pagina 17