De week van Urby Emanuelson Uitgerekend de week waarin Urby Emanuelson centraal staat, blijkt een van de roerigste in de eerste seizoenshelft. Duels tegen Vitesse, Roda JC en NEC lopen telkens anders af. Ajax verliest, wint en speelt gelijk. Ook Urby Emanuelson torst de onvrede over de wisselvalligheid met zich mee. De linkspoot krijgt bovendien kritiek te verduren van zijn eigen trainer Henk ten Cate. 'Je probeert te leren van kritiek en tegenslagen,' kijkt Emanuelson terug op zijn tumultueuze week. 'Het hoort allemaal bij het voetbal. Om sommige kritiek kun je niet heen.' tekst Ronald Jonges fotografie Louis van de Vuurst Urby probeert zich een weg te banen tussen vier Vitesse-spelers door. Valse start De week van Urby Emanuelson begon met een onvervalste valse start. De Ajacieden openden de uitwedstrijd tegen Vitesse sterk. Uiteindelijk werd een eerder zo solide lijkende voorsprong (0-2) toch nog verspeeld. Ajax verliet het Gelredome met een 4-2 nederlaag. 'Een hele rare, gekke wedstrijd,' typeert Emanuelson het treffen in Arnhem. 'De eerste helft kwam Vitesse er niet aan te pas. Wesley kreeg nog een grote kans op 0-3. Als hij die had benut, was het over en uit geweest voor Vitesse.' Sneijder miste en alles werd anders. 'Na rust leken we allemaal een stapje minder hard te lopen. Als je de punten zo dom verspeelt, voel je je na zo'n wedstrijd echt beroerd.' Vitesse - Ajax kreeg nog een vervelend staartje voor de Ajacieden. Daags na de wedstrijd, op eerste kerstdag, werkte de selectie in de ArenA een straftraining af. Ook Emanuelson had die dag liever met zijn familie door gebracht. 'Tijdens de kerstdagen heb je weinig zin om de deur uit te gaan,' stelt Emanuelson. De linkspoot begreep de actie van zijn trainer wel. Al was het maar omdat de Ajacieden ook de supporters hadden gedupeerd. De aanhang werd met een vervelend gevoel de kerstdagen in gestuurd. 'Voor de supporters die ons in het Gelredome hebben gesteund, was de nederlaag natuurlijk extra wrang. Helemaal omdat we dit verlies helemaal onszelf aan kunnen rekenen.' Gedesillusioneerd na de nederlaag in Arnhem. Urby betreedt het veld voor de laatste thuiswedstrijd van het jaar. AiaxMaaazine

Magazine (1987-2007) | 2007 | | pagina 14