Rembrandt in de ArenA Hof Amsterdam verklaart beroep Ajax gegrond Zes Ajacieden in voorselectie Oranje Een roep die geldt De aftrap Het sfeerteam is het nieuwe jaar kunstig begonnen. Voorafgaand aan de wedstrijd Ajax - FC Utrecht verscheen op vak 410 een enorm portret van Rembrandt en op vak 413 een moderne variant op zijn be roemdste werk, De Nachtwacht. Het balu stradedoek had de tekst: 'Grootmeesters (in Mokum) zijn is ook een kunst op zich'. Vierhonderd jaar geleden werd de schilder in Leiden geboren, waarna hij op 25-ja- rige leeftijd naar de hoofdstad vertrok. Hoewel hij het nodige werk verkocht stierf Rembrandt in 1669 op 63-jarige leeftijd als arm man. Pas na zijn dood werd zijn werk legendarisch. Verschillende plekken in de stad herinneren aan deze historische grootmeester. Om stil te staan bij het feit dat Rembrandt als grootmeester van on schatbare waarde is geweest voor de stad, werd dit eerbetoon door de huidige groot meesters van het sfeerteam gebracht. In twee uitspraken van 20 december 2006 heeft het Hof Amsterdam het beroep van Ajax tegen twee opgelegde naheffingsaan slagen gegrond verklaard. Het betreft twee naheffingsaanslagen loonbelasting van in totaal 5,8 miljoen exclusief heffingsrente, die verband houden met de transfers van Laudrup en Arveladze in 1997. Uit de uitspraken volgt dat uitsluitend ten aanzien van de transfer van Arveladze Ajax nog een bedrag aan loonbelasting moet betalen, te weten een bedrag van 245.041,- exclusief heffingsrente. Zowel Ajax als de belastingdienst kan tegen de twee uitspraken in cassatie gaan. Henk ten Cate 'Ik heb het helemaal gehad met spelers die niet in de basis staan en te pas en te onpas roepen dat ze weg willen. Die spelers zijn niet langer welkom in de selectie, ook al hebben ze doorlopende contracten. Als spelers het niet naar hun zin hebben bij Ajax, is dat hun goed recht. Maar dan moeten ze heel snel op zoek naar een andere club. Ik kan alleen gemotiveerde spelers gebruiken.' Sportweek, 03-01-2007 Henk ten Cate 'Feit is dat onze mentale weerbaarheid niet voldoende is, bij tegen slag.' Sportweek, 03-01-2007 Henk ten Cate 'Het gaat niet alleen om kijkgenot, om hoogstaand voetbal. Je moet ook pijn kunnen en willen lijden. Wat dat betreft kan je je afvragen of deze selectie wel goed in balans is. Aan persoonlijkheden ontbreekt het ons niet. Maar het gaat uiteindelijk om het collectieve resultaat. Je moet jezelf kunnen wegcijferen voor het elftal.' Sportweek, 03-01-2007 Henk ten Cate 'Sommige spelers hebben, sinds augustus, al zo'n 35 wedstrijden gespeeld en dan tel ik vriendschappelijke wedstrijden niet eens mee. Dat is veel, dat is heel veel. Want als spelers vermoeid zijn, gaat dat ten koste van het concentratievermogen.' Sportweek, 03-01-2007 Hedwiges Maduro 'Ik hoop op meer geluk en liefde tussen mensen. Maar dat laatste spreekt natuurlijk voor zich.' Sportweek, 03-01-2007 John Heitinga 'We leven hier met veel mensen van verschillende nationaliteiten, die niet altijd met z'n allen door één deur kunnen. Vind ik jammer. Ik hoop dat het op dit punt in 2007 beter zal gaan.' Sportweek, 03-01-2007 Nwankwo Kanu 'Ik weet niets over een transfer naar Ajax.' Sportweek, 09-01-2007 Ton van Duinhoven 'Ik heb eens gezegd dat Ajax ontembaar is. Neem nou zo'n Vasovic. Die ziet aanvallers komen met de bal, gaat naar ze toe en zegt: "Mijn naam is Vasovic, ik kom voor de bal." Dat straalde hij uit. En dan gaven ze hem die bal. Daar was alles mee gezegd eigenlijk, dat was een van mijn helderste momenten.' Sportweek, 09-01-2007 Maarten Fontein 'Voor alle duidelijkheid: ik heb niet de indruk willen wekken dat ik een hardcore F-sider ben. Maar ik heb wel willen zeggen dat ook ik vroeger achter het doel heb gestaan in De Meer.' De Volkskrant, 20-01-2007 Henk ten Cate 'Leonardo is een grote aanwinst. Dit is nog maar het begin. Ik ben ervan overtuigd dat Leonardo een grote carrière bij Ajax gaat maken.' Sportweek, 23-01-2007 Bondscoach Marco van Basten Klaas Jan Huntelaar, hier in actie tegen Engeland, is een van de zes Ajacieden in de voorselectie voor Nederland - Rusland, FOTO: LOUIS VAN DEVÜURST maakte dinsdag 23 januari zijn voorselectie bekend voor de oefeninterland tegen Rusland. Zes Ajacieden maken deel uit van de voorlopige selectie van het Nederlands elftal. Maarten Stekelenburg, Urby Emanuelson, John Heitinga, Wesley Sneijder, Ryan Babel en Klaas Jan Huntelaar mogen hopen op een definitieve uitver kiezing. Nederland - Rusland wordt op 7 februari gespeeld in de Amsterdam ArenA. Van Basten maakt zijn definitieve selectie voor deze vriendschappelijke inter land op vrijdag 2 februari wereldkundig. februari ?nn7

Magazine (1987-2007) | 2007 | | pagina 11