A/lijlpalen voor Stekelenburg en Heitinga Missie Maarten Fontein Na de turbulente laatste weken hebben we gelukkig nu weer de focus teruggekregen op voetbal. Want daar gaat het natuurlijk elke dag om bij Ajax. De afgelopen weken zijn op dat gebied ook zwaar geweest. In de wedstrijd tegen PSV hebben we laten zien dat we een sterk en strijdlustig team hebben en dat we weten wat mooi voetbal is. Het is daarom erg jammer dat we een fantastische eerste helft niet konden uitdrukken in doelpunten dankzij een sublieme keeper. Hetzelfde geldt voor de wedstrijd tegen AZ. Opnieuw hadden we de overhand op het veld en lieten we goed voetbal zien. De 2-2 op het scorebord, na het klinken van het eindsignaal, zorgde daarom voor een vervelende nasmaak. Zoals gezegd hebben we in beide duels onze strijdlust getoond en de wedstrijd gemaakt. Daarom hebben we vertrouwen in ons team en onze trainer. We zullen er hard voor moeten vechten de komende periode, maar dat is juist een eigenschap van een echte Ajacied. We gaan met de borst vooruit de tweede helft van het seizoen in en zijn allen benieuwd naar de resultaten die er vanaf eind januari geboekt gaan worden. Maarten Stekelenburg betreedt het veld voor zijn honderdste wedstrijd als keeper van Ajax. Net als ieder jaar heeft de selectie ook afgelopen maand een bezoek ge bracht aan de VU Kinderkliniek. Het was fantastisch om te zien dat de Ajax- spelers de zieke kinderen voor even wisten af te leiden en een glimlach op de gezichten van de patiëntjes wisten te brengen. Daarnaast hebben de Ajacieden een middag gesport tijdens de Sportief Tour, een landelijk project, waarbij jongeren met en zonder handicap sporten met topvoetballers. De Sportief Tour is een initiatief van onder andere de Johan Cruyff Foundation en Stichting de NEES. We hechten er veel waarde aan dat we als Ajacieden actief onze maatschappelijke verantwoordelijkheid nemen. Begin januari vertrekt het team naar Zuid-Afrika voor het trainingskamp, dat dit jaar naast de voorbereiding op de tweede helft van de competitie ook in het teken staat van een missie. Ajax zal zich in Kaapstad inzetten voor drie mooie projecten. Er wordt een nieuw stadion gebouwd voor Ajax Cape Town in de townships van Kaapstad, er wordt een echt Johan Cruyff Court aangelegd en in een latere fase hopen wij de samenwerking met de Johan Cruyff Academy te verstevigen in de townships. In januari zal er in de ArenA gecollecteerd worden, zodat iedereen kan bijdragen aan deze mooie missie. Na het trainingskamp gaat voor Ajax de tweede helft van het competitiesei zoen op 21 januari van start. Wij kijken uit naar de spannende periode die nu gaat komen, waarin onze sportieve missie is PSV te achterhalen. Ook in het nieuwe jaar gaat ons UEFA Cupavontuur verder. Tegen Zulte Waregem hebben we overtuigend laten zien wat we in huis hebben. Alle Ajacieden, op het veld en op de tribune, hebben getoond wat sportiviteit is en op die manier gewonnen. We kijken uit naar het duel tegen Werder Bremen dat ons half februari te wachten staat. Tot slot wil ik vanaf deze plek iedereen prettige kerstdagen en een gelukkig 2007 toewensen. Afgelopen november schreven twee Ajacieden het ronde getal 100 achter hun naam. Maarten Stekelenburg verdedigde op 12 november tegen PSV voor de hon derdste maal het Ajax-doel in een officiële wedstrijd. Een week later speelde John Heitinga tegen FC Twente zijn honderdste competitiewedstrijd voor Ajax. De verdedi ger is daarmee het jongste lid van de - of ficieuze, maar daarom niet minder prestigi euze - 'Club van 100' van Ajacieden die dat aanzienlijke aantal competitiewedstrijden speelden. Van de huidige selectie is alleen "Wesley Sneijder (sinds 17 september) óok lid van dit gezelschap, waarvan de leden lijst sinds jaar en dag aangevoerd wordt door Sjaak Swart met 463 competitieduels achter zijn naam. John Heitinga tegen FC Twente in actie in zijn honderdste competitiewedstrijd. Aiax Maaazine

Magazine (1987-2007) | 2007 | | pagina 8