Alleen PSV vaart wel bij puntendeling Topscorers minuten na de rentree van Ryan Babel bepaalde Ajacied van de wedstrijd De Mul de eindstand op 6-0. De Belg schoot van dichtbij hard raak. 'Ik ben heel blij met de rentree van Ryan Babel,' roerde Ten Cate een extra winstpunt van de middag aan. 'Je zag direct dat Ryan wat teweegbracht. Over de hele wedstrijd ben ik tevreden. Ook omdat dit onze grootste overwinning is van dit seizoen.' Ajax - AZ Ajax tegen AZ werd het spannende spek takelstuk waar veel voetballiefhebbers vooraf op hoopten. Een viertal treffers, een levendig duel en een fel meele vend publiek in een sfeervolle Amsterdam ArenA. Het leverde de Amsterdammers en de Alkmaarders uiteindelijk allebei slechts een punt op. Koploper PSV profiteert en mag zich de grote winnaar noemen van de derby. Ajax opende sterk. Het Amsterdamse over wicht leverde na 35 minuten de verdiende voorsprong op. Tom de Mul zette met zijn vrije trap Klaas Jan Huntelaar en John Heitinga aan het werk. Na slim samenspel bekroonde laatstgenoemde de aanval met de openingstreffer. Ronald Waterreus had het nakijken op het harde schot van de mee opgestoomde middenvelder: 1 -0. Dat uitgerekend twee oud-Ajacieden AZ vervolgens na de rust langs de thuisploeg loodsten, was zuur. De actie waarmee Grétar Steinsson de aanval inleidde waar- NR NAAM Klaas Jan Huntelaar kopt na een buitengewoon fraaie voorzet van George Ogararu de gelijkmaker binnen tegen AZ. FOTO: SANDER NIEÜWENHUVS uit Shota Arveladze de 1 -1 maakte, had scheidsrechter Braamhaar beter kunnen annuleren. De IJslander beging een pittige overtreding op Urby Emanuelson. Luttele tellen later schoot Arveladze van dichtbij raak. De felle protesten van Ajax-kant haalden niets uit; Braamhaar kon niet op andere gedachten worden gebracht. 'De overtreding van Steinsson was cruciaal in d w GEM AfonsoAlves Blaise N'Kufo Danny Koevermans Jefferson Farfan Shota Arveladze Danko Lazovic Wesley Sneijder Erik Nevland Arouna Koné Kenneth Perez Klaas Jan Huntelaar Andwelé Slory sc Heerenveen FC Twente AZ PSV AZ Vitesse Ajax FC Groningen PSV Ajax Ajax Excelsior 15 13 12 11 10 10 8 16 0,93 16 0.81 15 14 15 16 14 15 16 14 15 15 0,80 0,78 0,66 0,62 0,57 0,53 0,50 0,50 0,46 0.46 Biiaewerkt t/m 10-12-2006 de wedstrijd,' keek trainer Henk ten Cate terug. 'Volgens mij was het een glaszui- vere overtreding. De scheidsrechter had daar gewoon voor moeten fluiten. Dat gebeurde dus niet. Vervolgens waren we tien minuten het spoor bijster.' De zelfverzekerde uitstraling van Ajax maakte volkomen onverwacht plaats voor lichte apathie. De Alkmaarders pro fiteerden slim van de wanorde bij de thuisploeg. Enkele minuten na de treffer van Arveladze bezorgde David Mendes da Silva, ook een AZ-speler met een Ajax-verleden, zijn ploeg de leiding: 1 -2. Omdat Stekelenburg een inzet niet kon controleren, schoot de middenvelder van dichtbij raak. Eenmaal rustiger vaarwater binnengevaren, hernam Ajax de controle. De dik vijftigduizend getrouwen in de ArenA mochten een kwartier voor tijd nog één maal juichen. Klaas Jan Huntelaar plaatste zijn kopbal buiten bereik van de nieuwe AZ-keeper Ronald Waterreus. George Ogararu verdiende complimenten voor zijn fraai aangesneden voorzet vanaf rechts. De grote winnaar van de wedstrijd was PSV, dat weer twee punten uitliep op zowel Ajax als AZ. Desalniettemin is de competitie ondanks de fikse kloof tussen de koploper en de runners-up nog niet beslist, zegt Ten Cate. 'Ik geef het zeker nog niet op. PSV kan ook een mindere periode doormaken.' Eredivisie Zondag 10 december 2006 - Amsterdam ArenA - 50.000 Scheidsrechter: Eric Braamhaar Ajax-AZ 2-2 (1-0) Scoreverloop: 35. John Heitinga 1 -0,51Shota Arveladze 1 -157. David Mendes da Silva 1 -2, 75. Klaas Jan Huntelaar 2-2 Ajax: Maarten Stekelenburg; George Ogararu, Jaap Stam Zdenek Grygera, Urby Emanuelson, Gabri, John Heitinga, Olaf Lindenbergh (58. Thomas Vermaelen); Tom de Mul (69. Nicolae Mitea), Klaas Jan Huntelaar, Ryan Babel (77. Markus Rosenberg) Coach: Henk ten Cate Niet ingezet: Dennis Gentenaar, Hedwiges Madura, Roger, Mauro Rosales AZ: Ronald Waterreus; Grétar Steinsson, Kew Jaliens, Barry Opdam, Tim de Cler; Demy de Zeeuw (46. Julian Jenner), David Mendes da Silva, Maarten Martens (46. Simon Cziommer), Stijn Schaars; Shota Arveladze Moussa Dembélé (78. Jeremain Lens) Coach: Louis van Gaal Niet ingezet: Job Butters, Joey Gudjónsson, Gijs Luirink, Rogier Molhoek ianuari 2007

Magazine (1987-2007) | 2007 | | pagina 77