Met tien man naar een punt Met tien man ten onder j/£_AjAXSINDS 18 MAART 1 Qf> Het elftal dat aantrad tegen Espanyol. Staand vanaf links: Maarten Stekelenburg, Hedwiges Maduro, Klaas Jan Huntelaar, John Heitinga, Thomas Vermaelen Zdenek Grvoera: aehurkt: Roaer, Mauro Rosales, Weslev Sneiider, Gabri, Georae Oaararu. FOTO: SANDER NIEUWENHUYS iedereen straks weer fit is, denk ik dat we voldoende stootkracht hebben. En we heb ben toch al dertig goals gemaakt in dertien wedstrijden.' Een winnende treffer tegen FC Twente zat er echter niet in voor Ajax, al was de goed spelende Zdenek Grygera in de slotfase met een kopbal nog dicht bij een doelpunt. De bal ging net naast en daarmee kreeg de wedstrijd de uitslag die volgens het spelbeeld terecht was. Sparta Praag - Ajax Ajax trok naar Sparta Praag met als doel zich zo snel mogelijk te kwalificeren voor de volgende ronde van het UEFA Cuptoernooi. De Tsjechen hadden beide eerdere duels verloren, Ajax was door de zege op Austria Wien goed aan de poulefase begonnen. Trainer Henk ten Cate wilde zich snel plaat sen om zo wat geruster de zeer drukke laatste weken van het kalenderjaar in te kunnen gaan. Maar door een zeer kwistig met kaarten strooiende scheidsrechter viel het voor de Amsterdammers niet mee om zich staande te houden in Praag. Nog in de eerste helft moest Urby Emanuelson met een tweede gele kaart van het veld, als gevolg waarvan hij het thuisduel tegen Espanyol zou missen. Het was dat de tijd tussen de eerste en tweede gele kaart van Urby Emanuelson maar zeven minuten was, want nu kwam UEFA Cup Donderdag 23 november 2006 - Toyota Arena, Praag -12.230 Scheidsrechter: Hervé Piccirillo (Frankrijk) Sparta Praag - Ajax 0-0 Sparta Praag: Jaromir Blazek; Radoslav Zabavnik, Tomas Repka, Vaclav Drobny, Michal Kadlec (66. Tomas Jun); Zdenek Pospech, Karol Kisel (75. Ludovic Sylvestre), Tomas Sivok Daniel Kolar (84. Bohumil Naden(cek); Miroslav Matusovic, Mauro Lustrinelli Coach: Michal Bilek Niet ingezet: Tomas Grigar, Tomas Kónai Jiri Homola Ajax: Maarten Stekelenburg; George Ogararu, Jaap Stam Zdenek Grygera, Thomas Vermaelen; Gabri, John Heitinga, Wesley Sneijder (92. Mauro Rosales), I Urby Emanuelson; Klaas Jan Huntelaar (40. Olaf Lindenbergh), Markus Rosenberg (67. Tom de Mul) Coach: Henk ten Cate Niet ingezet: Kenneth Vermeer, Hedwiges Maduro, Kenneth Perez, Roger trainer Henk ten Cate net een paar tellen te kort om Olaf Lindenbergh in te brengen voor de ongelukkige Emanuelson en zodoende met elf tegen elf te kunnen doorvoetbal len. De Purmerender stond bijna klaar aan de zijlijn toen de linkermiddenvelder zijn tweede gele kaart kreeg en Ajax dus met tien man verder moest. Lindenbergh viel toch in, want ook Klaas Jan Huntelaar was Eredivisie Zondag 26 november 2006 - Stadion Sparta, Rotterdam -10.800 Scheidsrechter: Ruud Bossen Sparta - Ajax 3-0 (1-0) Scoreverloop: 35. Yuri Rose 1 -0,60. Sjaak Polak 2-0 (pen), 84. Haris Medunjanin 3-0 Sparta: Joost Terol; Sepp de Roover, Steve Olfers, Danny Schenkel Sjaak Polak; Anthony Obodai, Yuri Rose, Edwin van Bueren (46. Haris Medunjanin); Jeffrey Vlug (69. Jason Oost), Ivan Cvetkov (78. Yannis Anastasiou), Rachid Bouaouzan Coach: Wiljan Vloet Niet ingezet: René Ponk, Dominique van Dijk, Iderlindo Moreno Freire, Sani Kaita Ajax: Maarten Stekelenburg; John Heitinga, Zdenek Grygera, Jaap Stam 46. Thomas Vermaelen), Urby Emanuelson; Gabri (63. George Ogararu), Olaf Lindenbergh, IWesley Sneijder; Tom de Mul, Klaas Jan Huntelaar (46. Kenneth Perez (46. Nicolae Mitea) Coach: I Henk ten Cate Niet ingezet: Kenneth Vermeer, Hedwiges Maduro, Roger, Mauro Rosales hard op weg naar een vroege tweede gele kaart. De spits ging er dus ook in de eerste helft al uit, waardoor Markus Rosenberg - voor het eerst in maanden weer in de basis - het voorin helemaal alleen moest zien te redden. Want Ten Cate had gekozen voor een 4- 4-2 systeem met John Heitinga en Urby Emanuelson als extra mensen op het mid denveld. Maar in welk systeem Ajax op de Praagse donderdagavond ook in actie was gekomen, de spelers hadden collectief hun dag niet als het op aanvallen aankwam. Sparta, dat vocht voor een laatste kans in de poule na twee verloren duels, kreeg de beste kansen. Nog voor de rust stonden Zabavnik en Pospech oog in oog met Maarten Stekelenburg, maar faalden. Ajax zette er helemaal niets tegenover. Ten Cate zag het met lede ogen aan: 'Dit was abso luut de slechtste wedstrijd die we tot nu toe hebben gespeeld. Sommigen hebben zeer onvolwassen gespeeld, daar ben ik zeer teleurgesteld over.' Behalve het verwijt gaf de Ajax-coach ook een compliment aan de Ajacieden die uit eindelijk een punt veiligstelden. 'De ploeg verdient een compliment omdat we een uur lang met tien man stand hebben ge houden. ledereen is tot de bodem gegaan. Laten we ook niet té dramatisch doen over deze wedstrijd. Het waren ook bepaalde omstandigheden die ons het voetballen erg lastig maakten. We zijn en blijven toch een voetballende ploeg.' Sparta - Ajax Een eerder bezoek aan Rotterdam leverde Ajax dit seizoen nog een klinkende zege op Feyenoord op. Bij Sparta beleefden de Ajacieden met een 3-0 nederlaag een teleurstellende middag. Drie tegentreffers en twee rode kaarten. De schade die de Amsterdammers in de Maasstad opliepen, was in meerdere AiaxMaaazine

Magazine (1987-2007) | 2007 | | pagina 72