Ajax van dag tot dag in een thuisduel. Het wordt 1-1 dankzij een benutte vrije trap van Wesley Sneijder. John Heitinga speelt zijn honderdste competitiewedstrijd voor Ajax. Maandag 20 november Jong Ajax beleeft in het kille natte Alkmaar een nachtmerrie van jewel ste. Jong AZ wint met 7-1. Alleen Rydell Poepon weet namens Ajax te scoren. Dinsdag 21 november Henk ten Cate meldt op de pers conferentie voor vertrek naar Praag dat hij 19 spelers meeneemt voor de wedstrijd tegen Sparta Praag. De extra man, Jan Vertonghen, gaat mee omdat het nog niet zeker is of Jaap Stam kan spelen. Woensdag 22 november Uit de avondtraining in het stadion van Sparta Praag blijkt dat Jaap Stam donderdagavond kan spelen. Donderdag 23 november Ajax komt tegen Sparta Praag al na 38 minuten met tien man te spelen na een tweede gele kaart voor Urby Emanuelson. Ondanks de ondertalsi- tuatie blijft het 0-0. Zaterdag 25 november Ajax Al bekert verder na een 2-0 fotografie Sander Nieuwenhuys Louis van Gaal en Henk ten Cate delen voor de wedstrijd Ajax - AZ een grappig moment. overwinning op FC Den Bosch en schaart zich bij de laatste acht. Dat doet Ajax A2 ook na een knappe zege bij Roda JC. Zondag 26 november Een rode kaart voor Wesley Sneijder, een veld verwijdering voor trainer Henk ten Cate en een 3-0 nederlaag. Het middagje Sparta gaat niet naar wens. Maandag 27 november De Algemene Vergadering van Aandeelhouders wordt druk be zocht. De aandeelhouders krijgen informatie en stellen vragen over het boekjaar 2005-2006. De KNVB schorst Gabri voor de eerstvolgende wedstrijd naar aanleiding van zijn vijfde gele kaart tegen Sparta. Jong Ajax herstelt zich van de afstraffing door AZ. Willem II wordt met 3-0 verslagen. Dinsdag 28 november Hennie Spijkerman geeft een grote groep jonge spelers van Ajax 1, Jong Ajax en Ajax Al de eerste Masterclass op de Toekomst. Doel is elkaar (nog) beter te maken. Woensdag 29 november Henk ten Cate wordt vrijgesproken door de KNVB en Wesley Sneijder krijgt twee duels schorsing naar aanleiding van de gebeurtenissen tijdens Sparta - Ajax. Ajax zal zonder Jaap Stam tegen Espanyol aantreden. De aanvoerder heeft te veel last van een blessure. Donderdag 30 november Ajax verliest de thuiswedstrijd tegen Espanyol met 0-2. Vrijdag 1 december Kenneth Perez aanvaardt een schor sing van vijf wedstrijden en een boete van 12.500 euro die de KNVB hem oplegt naar aanleiding van de ontoelaatbare taal die de Ajacied te gen een grensrechter heeft gebezigd tijdens Ajax - FC Twente. Zaterdag 2 december Ajax Al komt niet verder dan een 1-1 gelijkspel bij De Graafschap. Zondag 3 december Ajax gebruikt de wedstrijd tegen Willem II om het zelfvertrouwen een impuls te geven. Het wordt maar liefst 6-0. Grygera, Emanuelson, Mitea, Huntelaar (2x) en De Mul zijn de doelpuntenmakers. Ryan Babel maakt zijn rentree na een lange blessureperiode. Maandag 4 december De Ajax-selectie is aanwezig bij de Sportief Toer, georganiseerd door onder andere de Johan Cruyff Foundation en Stichting de NEES. Woensdag 6 december De UEFA nomineert Klaas Jan Huntelaar voor het UEFA-team van 2006. Bezoekers van de internetsite van de UEFA kunnen stemmen op de Ajacied, die als enige Eredivisiespeler is opgenomen in het elitegezelschap. ""Een bijzonderheidje op de Toe komst: de BI speelt een officieel bekerduel tegen de B2. De oudste B-junioren winnen de strijd met 2-1. *Jong Ajax verliest een oefenduel tegen FC Lisse met 2-1De Amerikaan Charlie Davies en de Portugees Stio Lopes Nogueira lopen stage en spelen 90 minuten. Donderdag 7 december De selectie heeft een team-uitje. Bij keukenbedrijf Boretti krijgen de Ajacieden een lesje in koken. Zaterdag 9 december Ajax Al wint met 2-0 de competitie wedstrijd van Excelsior. Zondag 10 december De Noord-Hollandse derby tussen Ajax en AZ eindigt in een 2-2 ge lijkspel. Daardoor blijft Ajax achter AZ derde op de ranglijst. John Heitinga en Urby Emanuelson ma ken de Amsterdamse goals. iaruari 2007

Magazine (1987-2007) | 2007 | | pagina 67