Belgische passie en liefde voor Ajax DE SUPPORTER AAN HET WOORD Mijn Ajax Supporters zijn er in alle soorten en maten, ledereen beleeft Ajax op zijn eigen manier. In de Ajax-media www. ajax.nl, Kick Off en Ajax Magazine komen de supporters aan het woord over hun Ajax. In deze aflevering ver telt Maurice Peeters uit het Belgische Kalmthout wat Ajax voor hem betekent. Eerst bezochte wedstrijd: 'Ajax tegen AZ '67 in de Meer. Ik weet nog dat ik op de Reynoldstribune zat. Het was in 1970 en het werd 8-1 voor Ajax.' Fan van Ajax sinds: 'Sinds die eerste keer dat ik Ajax zag spelen, 1970 dus. Ik zat toen bij een wielerclub in St. Willebrord, in Noord-Brabant. Mijn pleegouders gingen vaak naar Ajax kijken en ze namen mij een keer mee naar Amsterdam.' Met wie kijk je naar de wedstrijden van Ajax? 'Met Belgische collega-supporters. Er zijn meer seizoenkaarthouders uit België. Inmiddels heb ik in de afgelopen jaren ook aardig wat Nederlanders leren kennen op de tribune. Met een groep van zo'n vijftig Belgische Ajax-supporters zijn we nu ook aan het proberen om de uitwedstrijd tegen Zulte Waregem bij te wonen. Maar het is een ver plichte buscombi dus dat is nog een heel gedoe.' Mooiste Ajax-moment: 'De wedstrijd in de Kuip tegen Internazionale, de Europa Cupfinale in 1972. Ik was erbij en zag Johan Cruijff de beide Ajax-goals maken. Het werd 2-0 voor Ajax.' Mooiste Ajax-doelpunt: 'Dat zijn er voor mij eigenlijk twee; de omhaal van Marco van Basten tegen FC Den Bosch en de goal van Johan Cruijff tegen FC Den Haag, die boogbal over keeper Ton Thie heen.' Favoriete speler van Ajax op dit moment: 'Uiteraard de Belgen van Ajax, Tom de Mul, Thomas Vermaelen en Jan Vertonghen, en toch ook John Heitinga.' Favoriete Ajacied uit de historie: 'Vanaf het begin heb ik Sjaak Swart altijd een van de leukste Ajax-spe- lers gevonden om naar te kijken. Door zijn uitstraling, zijn eenvoud en zijn wedstrijdmentaliteit. Swart was nooit zo heel opvallend, maar hij kon wel de hele ploeg optrekken naar een hoger niveau.' Favoriete club naast Ajax: 'Die heb ik niet. Ook niet in België.' Ajax is voor mij...: 'Een club met passie en liefde voor het voetbal.' Natuurlijk is Tom de Mul een van de favoriete spelers van Maurice Peeters. FOTO: LOUIS VAN DE VUURST Naam: Maurice Peeters Woonplaats: Kalmthout (België) Leeftijd: 52 jaar Seizoenkaart: 'Niet meer, wel lang gehad. Vanwege werkomstandigheden heb ik er dit seizoen geen genomen. Maar ik kom voor bijna elke thuiswedstrijd vanuit België naar Amsterdam.' ianuari 2007

Magazine (1987-2007) | 2007 | | pagina 55