Mijn Ajax zo'n anderhalf jaar terug, met het Roemeense A-elftal in een kwali ficatiewedstrijd tegen Macedonië. Ik scoorde twee keer en een van die goals was ongelooflijk mooi. Ik kwam van links en schoot de bal snoeihard in de - voor mij - linker bovenhoek. De keeper wist niet wat hem overkwam. Had de bal eerder in de andere hoek verwacht. Zie jij jezelf als een klassieke Ajax-links- buiten? Dat wil zeggen tegen de zijlijn aan, man uitspelen, de achterlijn halen en een voorzet geven. Leander Kuiper, Hoorn Of ik een klassieke linksbuiten ben, vind ik moeilijk zo te stellen. Mijn stijl is misschien wel een beetje te ver gelijken met Mare Overmars, alleen moest hij altijd naar binnen als hij op doel wilde schieten omdat hij rechts is. Ik trek naar buiten. De facetten die jij noemt zijn allemaal belangrijk. Bovendien moet een linksbuiten ook nog snel zijn en balvast. Al die dingen probeer ik zo goed mogelijk te doen. Ben je gelukkig met hoe je leven gelopen is tot nu toe (privé en in de sport)? En als je wat had willen veranderen wat was dat dan geweest? Idwer van Westrene, Wijk bij Duurstede Ja, ik ben wel gelukkig. Maar het is wel zo dat ik, als ik gelukkig ben in het voetbal, dat automatisch ook ben in het privéleven. Toch ben je als je geblesseerd bent, iets minder geluk kig dan als je fit bent. Als ik iets had kunnen veranderen dan is dat dus dat ik die blessures niet had gehad en altijd fit was gebleven. Wilde je altijd al profvoetballer worden en als dat niet gelukt zou zijn, wat had je dan willen worden? Mariska Achterberg, Heerhugowaard Ik heb vanaf mijn vijfde jaar altijd gevoetbald. Heb er nooit aan gedacht dat ik ook iets anders zou moeten kunnen of moeten gaan doen. Ik heb er alles voor gedaan. Verliet school, verliet mijn vrienden. Alles om op niveau te kunnen spelen. Ik moet er echt niet aan denken wat ik had moeten doen als het niet was gelukt. Heb je nog vertrouwen in een basisplek? Daniel Hoes, Anna Paulowna Ja natuurlijk. Ik ben nog jong, 21 jaar. Ik heb altijd A vertrouwen gehouden maar ik weet ook dat degene speelt die het fitste is. Zo moet het ook zijn. Als ik niet tot de basis behoor, blijf ik gefocust. Want als ik dan wel inval moet ik het laten zien. Wat was je leukste moment bij Ajax? Björn Riedel, Wijnandsrade In het hele eerste jaar was alles zó mooi. We werden kampioen, ik werd Talent van het jaar. Dat was echt fantastisch. De linksbuiten viert zijn doelpunt met Javier Martina. FOTO: LOUIS VAN DE VUURST Wat vind jij persoonlijk het mooiste aan de linksbuitenpositie? Is dit ook jouw favoriete plek in het veld? Vinniefree, Rhenen Ik ben bijna altijd linksbuiten ge weest en dat vind ik ook de mooiste plek omdat je dan meer het veld in kijkt. Ik ben ook wel spits geweest, maar dat vind ik toch een minder mooie plaats. Zelfs heb ik sommige wedstrijden op het middenveld moe ten spelen, maar dat voelde niet zo goed. Wat vond jij van de komst van jouw landgenoot, George Ogararu? Patrick Engberink, Hoofddorp Ik kende hem eerlijk gezegd eigenlijk niet. Bij het natio nale team had ik hem mis schien een keer gezien maar niet uitgebreid leren kennen. Het maakt dus niet zo veel uit dat hij er nu is. Ik ben gelukkig met iedereen. Is Kenneth Perez belangrijk voor jou en wat kan je allemaal van hem leren? Dennis Balkenende, Lisse Ik kan niet zeggen dat één iemand belangrijk voor me is. Te als er binnen Ajax iemand belangrijk is voor iedereen, dan is dat vooral Jaap Stam. Hij leert ons zoveel door zijn ervaring. Hij is de eerste die je helpt als hij ziet dat je het nodig heb. Nicolae Mitea werkte bij Jong Ajax aan zijn FOTO: LOUIS VAN DE VUURST

Magazine (1987-2007) | 2007 | | pagina 53