Via een e-mail aan de website van Ajax konden de supporters een vraag stellen aan Nicolae Mitea. De linksbuiten beant woordde een selectie van de vele ingestuurde vragen. Nicolae Mitea geeft ©ntwoord Voordat Anthony Obodai van Sparta kan ingrijpen heeft Mitea de bal al voorgegeven. FOTO: LOUIS VAN DE VUURST Wanneer, hoe en tegen welke club was je mooiste goal ooit? Remy Bessem, Oostzaan Dat was net voor mijn blessure, Je hebt in je prille carrière al een hoop blessureleed gekend. Gelukkig ben je nu weer fit. Maar denk je niet dat je na al die blessures wat ingehouden zal spelen? Om maar niet opnieuw geblesseerd te raken? Bas Fielmich, Hillegom Ja, als je na een lange blessureperiode weer begint dan is het normaal dat je voorzichtig bent. Dat heb ik niet alleen hoor. Dat hebben alle spelers. Als het goed gaat, ben je nergens bang voor. Hoe ga jij met de concurrentie om, bijvoor beeld Babel en Perez? Ruben Schipper, Zeewolde Die concurrentie is niet alleen van nu. Die is er al vanaf het eerste jaar dat ik bij Ajax speel. De beste speelt, dat is normaal en daar ga ik niet anders mee om dan anders. Wat zijn je persoonlijke verwachtingen van dit seizoen na je langdurige blessure? J. Klumper, Apeldoorn Ik weet het echt niet. Het was al heel moeilijk om weer fit te worden en op het oude niveau terug te komen. Het vertrouwen moet ik nu weer opbou wen. Natuurlijk wil ik veel spelen in het eerste team en weer gaan scoren. Maar ik besef ook dat het niet zo gemakkelijk is. Het is wel zo dat je steeds weer sterker uit een blessure periode komt. Ben je na je lange blessureperiode anders tegen het leven aan gaan kijken? Sven de Jongh, Vinkeveen Niet tegen het leven zelf. Wel kijk ik tijdens zo'n periode anders naar het voetbal. Je wilt eerst herstellen, het gevoel terug krijgen. Het was pech, een shit period. Maar nu moet ik weer verder kijken. Blij datje weer op de weg terug bent, maar hoe eenzaam heb je je gevoeld tijdens die herstelperiodes? Han Weggelaar, Amsterdam Zuidoost Ik was niet alleen, want mijn broer was overgekomen uit Roemenië, dus ik had wel steun van hem en ook van mijn vrienden. Maar toch was ik in mijn hart erg verdrietig. Je bent als geblesseerde altijd een buitenstan der. Zij doen alles samen en ik ben alleen met de hersteltrainer bezig. Dat is zo moeilijk en het is eigenlijk al anderhalf jaar zo. Eerst door een kruisband, later vanwege een ham stringblessure. Wat is het verschil tussen het voetbal in Nederland en in Roemenië? Jordi van Duijn, Heerhugowaard Dat is eigenlijk niet te vergelijken. Het Roemeense voetbal zit wel in de lift. De competitie is momenteel gelukkig een stuk sterker dan vroe ger. Ook komt het niveau steeds dichter in de buurt van het voetbal in Nederland. Nu hebben we een ploeg in de Champions League en in de UEFA Cup. Het niveau stijgt, maar het is te verschillend om precies aan te geven waar het verschil in zit. Ajax Maaazine

Magazine (1987-2007) | 2007 | | pagina 52