De buitenstaander Nada van Nie is een veelzijdige vrouw. In 1989 was ze te zien in de film Honneponnetje, ze was ruim negen jaar spelersvrouw ('Ik noem dat een beroep') en tegenwoordig is ze presentatrice bij SBS6 (van onder meer de programma's Shownieuws en Volgens Mama). Daarnaast is Nada van Nie regisseuse en heeft ze haar eigen productiemaat schappij. Van Nie prijst zichzelf gelukkig met wat ze heeft: echtgenoot en B1-trainer Bryan Roy, twee kinderen en een 'heerlijk' huis in Zuid. Zelfverzekerd: 'Ik word binnenkort veertig maar heb het gevoel dat mijn hele leven nog voor me ligt.' Provinciestadje 'EEN SPELERSVROUW KAN NIETS BIJDRAGEN AAN HET VOETBAL, DAT MOET DE MAN ECHT ZELF DOEN' Nie net een dorp Nada van vindt Ajax tekst Jeroen van den Berg fotografie Nick van Ormondt We treffen elkaar op een maandag ochtend in café De Joffers, niet ver van haar huis. Het is er druk en rumoerig, maar ook gezellig. Van Nie lijkt zich in een derge lijke omgeving prima op haar gemak te voelen. Het wordt een interview waarin weinig vragen gesteld hoeven te worden. Ze is openhartig, spontaan en praat honderduit. De koffiemachine maalt ondertussen gestaag door, een geluid waar van ze halverwege ineens schrikt: 'O jee, moet ik even stoppen met praten? Misschien komt het niet op de band...' Haar zorg is ongegrond, want haar stem overtreft de koffiemolen met gemak. Ze komt uit een creatief gezin. Vader René is regisseur, schilder en schrijver. Voetbal was niet de hoogste prioriteit in huize Van Nie. Nada: 'Bij ons thuis werd wel naar sport gekeken en we wa ren heus sportief ingesteld. Maar bovenal is het een creatief milieu waarin ik ben opgegroeid. Ik kan me bijvoorbeeld niet herinneren dat ik ooit met mijn vader naar een voetbalwedstrijd ben ge weest. Zondagavond keken we wel met z'n allen naar Studio Sport, dat associeer ik nog altijd met gezelligheid. Pas op mijn zeventiende of achttiende ben ik met vriendinnen voor de eerste keer in het stadion geweest. Dat vond ik leuk, maar ook weer niet zo geweldig dat ik iedere week ging. Het was eerder iets wat we eens in de vijf, zes maanden deden. 'Ik heb wel op redelijk niveau gesoftbald en ge basketbald. Allebei in competitieverband. Ik was weliswaar klein, maar als guard stond ik aardig mijn mannetje.' Ineens begint ze hard te lachen: 'Goh, wat grappig dat ik dit nu vertel. Volgens mij heb ik dit verhaal nog nooit verteld! Ik heb zelfs nog in het regionale team gespeeld...' Na een korte pauze zegt ze: 'Turnen heb ik ook nog gedaan, maar dat was niet goed voor mijn lijf. En als ik iets doe, wil ik het met volle overgave doen. Ik ben fanatiek, met alles. Ik ga er honderd procent voor, dat zit in mijn karakter.' Op het voetbalveld is Nada nooit actief geweest. 'Nee, aan voetbal heb ik nooit gedaan. Ik vond het niet leuk. Pas toen ik Bryan leerde kennen, kwam voetbal in mijn leven op de voorgrond. Ik vind het niet meer dan logisch dat ik geïnteres seerd ben in hetgeen mijn partner doet, zeker als dat gepassioneerd gaat. Voetbal is passie, dus toen ik Bryan leerde kennen was het heel logisch dat ik hem in zijn carrière zou steunen. Dat kostte me overigens geen moeite. In het begin lette ik alleen maar op hem, schrok me iedere keer wild als hij geblesseerd op het veld lag. Ik zat niet bepaald relaxed naar de wedstrijden te kijken. Vreemd eigenlijk: als Bryan voor het Nederlands elftal speelde, was ik altijd met het geheel bezig, maar als hij uitkwam voor zijn club, lette ik alleen op hem.' Nada van Nie heeft haar man overigens niet lang bij Ajax zien spelen. Ze waren nog maar net verliefd geworden toen de linksbuiten met zijn kersverse vrouw naar het Italiaanse Foggia vertrok voor zijn eerste buitenlandse avontuur. Daar zat de 24-jarige Van Nie ineens, als jonge Amsterdamse vrouw in een klein Italiaans pro vinciestadje. Van Nie: 'Dat was een gekke tijd. Mijn ouders zijn gescheiden. Onafhankelijk van elkaar hebben zij mij allebei altijd voorgehouden dat onafhankelijkheid een van de belangrijkste dingen in het leven is. Ik voelde me daar af en toe best verloren in de beginperiode. januari 2007

Magazine (1987-2007) | 2007 | | pagina 43