Jong Ajax Jong Ajax tegen Stormvogels Met twee doelpunten was Jeffrey Sarpong de grote man in de competitiewedstrijd tegen Jong Willem II. alsof sommigen er te gemakkelijk over denken. Vergeet niet dat we aan het opleiden zijn. Het gaat om de wil om te winnen. Die is er.' Loodzwaar Tot zijn grote schrik merkte Winter een week later helemaal niets meer van die winnaarsmentaliteit toen zijn ploeg op bezoek ging bij Jong AZ. De omstandigheden in Alkmaar wa ren niet optimaal. Het veld was lood zwaar en het leek wel of dat lood vanaf het beginsignaal in de benen van de jonge Ajacieden was geslagen. AZ had duidelijk meer ervaring in de gelederen met onder andere Simon Cziommer, Julian Jenner, Rogier Molhoek en Ryan Donk. Maar de meeste moeite had de Amsterdamse defensie met spits Jeremain Lens. Lens scoorde twee maal en ook de ongrijpbare Cziommer wist Marco van Duin, de doelman uit de om geving van Alkmaar die nota bene een hele supportersschare mee had, te passeren. Verdediger Kees Luijckx (2) en oud-Ajacied Johan Plat schroefden de marge voor AZ op tot een ongekend hoog aantal van 7-0, alvorens Rydell Poepon na mens Ajax nog iets terug kon doen. Van een verzachtende werking was echter geen sprake. 'AZ wint ver Jong Ajax viert een van Rydell Poepons twee doelpunten tegen Jong NEC. Vanaf links: Javier Martina, Donovan Slijngard, Jan Vertonghen, Markus Rosenberg, Rydell Poepon, Michael Krohn-Dehli en Vurnon Anita. diend, maar ik heb er minder pro blemen mee als je op alle fronten wordt uitgespeeld dan zoals van daag. Niemand was bereid een stapje harder voor een ander te zetten,' baalde de trainer. Een week later zag hij dat het ook anders kan. De hele week had den de trainers Winter en Maarten Stekelenburg gesproken over en ge werkt aan de fouten uit het duel tegen AZ en dat wierp tegen Jong NEC zijn vruchten af. 'De jongens beten onder meer goed van zich af,' complimenteerde Winter zijn ploeg na de 3-0 zege in een eenzijdig duel. Na een half uur sloeg Rydell Poepon de eerste slag. Linksbuiten Markus Rosenberg haalde van afstand ver rassend hard uit. Jong NEC-doelman Raymon van Emmerik slaagde erin de inzet van de Zweed te keren, maar kon de bal niet controleren. In de re bound sloeg Poepon toe, 1-0. Na een dik uur verdubbelde hij de marge. Dat Ajax zo lang nodig had voor die tweede treffer, was het spaar zame verwijt dat Winter zijn ploeg na de wedstrijd kon maken. Javier Martina bracht tien minuten voor tijd de 3-0 eindstand op het bord. 'Over het grote aantal kansen dat we vooral de eerste helft creëerden, ben ik tevreden,' sprak Winter na afloop. 'We hebben ook weinig weggegeven. Toch wilden we af en toe te veel met de bal, waren we te wild in de acties. Daardoor werden soms verkeerde keuzes gemaakt. In de tweede helft maakten we weliswaar twee treffers, maar dat hadden er zo vijf of zes kunnen zijn. Dat is dus iets waar ik niet tevreden over ben.' Maar het feit dat de nare nederlaag uit Alkmaar was weggespoeld met een zege, was ook wat waard. Keeper Dennis Gentenaar redt teqen Jonq NEC op onorthodoxe maar effectieve wijze. Na de bekerzege tegen Jong Cambuur (3-1) mag Jong Ajax het in de kwart finale opnemen tegen het elftal van Jong Stormvogels/Telstar. De wedstrijd wordt op 5 februari 2007 in Velsen gespeeld. De Velsenaren schaarden zich onder de laatste acht dankzij een 2-0 over winning op Jong AG0W. Het overige programma ziet er als volgt uit: Jong sc Heerenveen - Jong FC Twente Jong PSV - Jong TOP Oss Jong FC Utrecht - Jong AZ januari 2007

Magazine (1987-2007) | 2007 | | pagina 35