Zware nederlaag bij AZ hakt erin bij Jong Ajax Het aantal doelpunten in de duels van Jong Ajax in deze verslagperiode was onge kend hoog. Met uitslagen als 4-4 en 7-1 is de verklaring snel gevonden. Positief was het echter niet. De 4-4 was uit bij FC Twente, de 7-1 kwam helaas ook buitenshuis tot stand, wat op een nederlaag duidt. Jong AZ was een meester in effectiviteit. De uitslagenreeks van het Beloftenelftal benadrukt de wisselvalligheid van het jonge team van trainer Aron Winter, dat zich wel wist te plaatsen voor de volgende bekerronde. tekst Monique Janse fotografie Louis van de Vuurst Een leerproces gaat met hor ten en stoten. Soms moet je fouten maken om verder te komen. Aan die stel ling hield Jong Ajax-trai- ner Aron Winter zich na de enorme zeperd tegen Jong AZ angstvallig vast. Want het is natuurlijk niet niets als een Ajax-team met zulke cijfers in de luren wordt gelegd. Het resul taat kwam dan ook keihard aan. 'Dit doet pijn,' sprak Winter na af loop. 'Maar hopelijk hebben we hier veel van geleerd.' Tot de pijnlijke zevenklapper in Alkmaar was het met Jong Ajax ge gaan zoals het al de hele competitie gaat: wisselvallig. Tegen Jong FC Twente maakte Nicolae Mitea zijn rentree na een langdurige hamstring blessure en hij was er getuige van dat zijn ploeg de slag op het middenveld verloor van de thuisploeg. Binnen twintig minuten resulteerde dat in een 2-0 achterstand. Nadat Edgar Manucharyan de marge had ver kleind, was het prompt oud-Ajacied Sergio Zijier die de 3-1 aantekende. Maar Jong Ajax kon hoopvol ge stemd de kleedkamer opzoeken want Jan Vertonghen zorgde voor de aansluitingstreffer. Na rust leken de kansen te keren en Ajax boog de ach terstand om in een 3-4 voorsprong dankzij treffers van Rydell Poepon en wederom Manucharyan. Uiteraard ging Twente hard op jacht naar de gelijkmaker en daardoor werd de ploeg van Aron Winter onrustig aan de bal. Toen iedereen dacht dat de zege al bijgeschreven kon worden, was het Zijier die FC Twente in de slotminuut langszij bracht, 4-4. Omgekeerd spelbeeld Een week later liet Ajax een omge keerd spelbeeld zien. Was Ajax in Enschede nog zwak begonnen en ging het niveau gedurende de wed strijd omhoog, in de thuiswedstrijd tegen Jong Willem II was het an dersom. 'We hebben alleen de eerste twintig minuten goed gevoetbald,' blikte Aron Winter ontevreden te rug. 'Daarna werden we slordig. De tweede helft was niet om aan te zien. Ik ben blij met de overwinning, maar de uitvoering was niet goed.' Onder toeziend oog van de volledige A-selectie ontpopte Jeffrey Sarpong zich als de grote man door twee keer te scoren en zo zijn ploeg een eind op weg te helpen naar de uiteindelijke 3-0 zege. Nicolae Mitea verzilverde een voorzet van Markus Rosenberg tot de derde treffer. Er waren pas twintig minuten gespeeld, maar opvallend genoeg gebeurde er de zeventig resterende minuten weinig positiefs meer. Ajax zakte kwalitatief ver terug. Jong Willem II slaagde er na rust nog bijna in te profiteren van slordigheden bij de thuisploeg. Op de lastige en soms zelfs verrader lijke inzetten van Niels Vorthoren en Ronnie Reniers bewees doelman Marco van Duin wél scherp te zijn. De zege was binnen en de volgende klus diende zich een week later aan. Toen moest Jong Ajax aantreden tegen Jong Cambuur om zich een plaats te verschaffen in de kwart finale van het bekertoernooi voor Beloftenteams. Daarin slaagde de ploeg dankzij een 3-1 zege. Na een droomstart, Nicolae Mitea opende de score al in de eerste minuut, leek Jong Ajax wat in te dutten. Het mondde uiteindelijk uit in de gelijkmaker van Leon Ramos. De Friezen konden niet lang genieten van de gelijkmaker. Nauwelijks een minuut na de 1-1 bracht spits Rydell Poepon de thuisploeg op slag van rust opnieuw aan de leiding. Pas twee minuten voor het einde viel de beslissing. Nicolae Mitea bracht de 3-1 eindstand op het bord. Toch was de trainer na afloop niet he lemaal tevreden. 'We maakten het Jong Cambuur soms te gemakke lijk. Dat we goed zijn gestart, maar daarna terugzakten, heeft ook met de leeftijd van mijn spelers te maken. Na een goede beginfase lijkt het Derk Boerrigter in actie tegen Jong Cambuur Leeuwarden. Rechts Nicolae Mitea, die met twee doelpunten een belangrijk aandeel in de overwinning had. Aiax Maaazine

Magazine (1987-2007) | 2007 | | pagina 34