Jong Ajax tweede stage kreeg Cape Town een telefoontje van mister Van Geel: ik had het gehaald! Mijn familie en vrienden waren allemaal heel erg blij voor me. Ze hebben bij mij thuis een afscheids feestje georganiseerd dat duurde tot de volgende ochtend.' Natuurlijk was het voor een 19-jarige jongen niet eenvoudig om te verhuizen van de Zuid-Afrikaanse zon naar een gastgezin in Amstelveen. 'Ik mis mijn familie zeker. Ik bel drie keer per week, vooral om te zeggen dat het goed met me gaat, want ze zijn altijd bezorgd. Ik ben heel blij dat ik in de kerstva kantie tien dagen naar huis ga. Maar verder ben ik vooral very excited over mijn overgang naar Ajax,' zegt hij met sprankelende ogen. 'Zoals gezegd: ik heb er altijd van gedroomd om de oversteek te maken. Een kans die niet voor alle jongens in Zuid-Afrika is weggelegd. Wat voor tegenslagen ik ook zal tegenkomen, niets kan mij stoppen - zelfs de kou niet! De mensen zijn erg aardig en ik vermaak me hier prima. Ik ben in Nederland nog niks tegengekomen wat ik niet leuk vind. Ik vind het heerlijk om de stad in te gaan om lekker te shoppen. Mijn beste aan koop tot nu toe? Ik denk mijn nieuwe Dolce Gabbana horloge.' Ook bij de beloften begint Lewis lang zamerhand zijn draai te vinden. 'In het begin moest ik behoorlijk wennen. Niet alleen omdat het niveau hoger is, maar ook omdat er toch een verschil is in de manier van spelen. Omdat Jong Ajax geen nummer tien heeft, speel ik of centraal op het middenveld of in de spits. Waar ik het liefste speel? In de spits natuurlijk! Ik wil altijd aanvallen. Ik heb tot nu toe niet alle wedstrijden gespeeld. Omdat ik een maand te laat kwam, heb ik al van het begin af een conditionele achterstand. De anderen zijn gewoon fitter dan ik. En omdat ik niet honderd procent ben, heb ik wat last gehad van kleine blessures. Gelukkig krijg ik van de trainer wel regelmatig speeltijd. Als ik volledig fit ben, hoop ik weer alle wedstrijden te spelen.' Grote ommekeer Jong Ajax speelt de eerste maanden nog niet op het gewenste niveau: het team verspeelde de eerste tien compe titiewedstrijden te veel punten. Eind november kregen de beloften zelfs ze ven doelpunten om hun oren in de competitiewedstrijd tegen Jong AZ. Begrijpt Stanton Lewis hoe dat moge lijk is?The ball is round,' verklaart hij Cruijffiaans. 'Maar als je in een wed strijd twee penalty's tegen krijgt, moet je terugvechten in plaats van opgeven. Je kunt niet zeggen: wij zijn Ajax en we gaan deze wedstrijd wel even winnen. Net zoals je ook niet kunt verwachten dat de grote ommekeer vanzelf komt. De komende tijd moe ten we stap voor stap keihard werken aan onze vorm. Als we aan elkaar gewend zijn en elkaar vertrouwen, gaan we vanzelf weer punten pakken. We gaan dit seizoen zeker nog op een mooie plaats eindigen, daar ben ik van overtuigd.' Zelf wil Stanton als eerste vooral he lemaal fit worden. 'Als ik mijn wer kelijke vorm terugheb, zal op het veld een totaal andere speler staan dan ik tot nu toe heb laten zien. Een op windende speler, die altijd zorgt voor verrassingen. Kom zelf maar kijken! Ik wil dit seizoen goed spelen in het tweede en mij het Ajax-systeem hele maal eigen maken. Mocht ik toch al een kans krijgen in het eerste dan grijp ik die natuurlijk met beide handen aan. Voor advies bel ik regelmatig met Steven en met de jongens met wie ik samenspeelde bij Cape Town. Mijn grootste droom is om uitein delijk in de ArenA te spelen. En om in 2008 met Jong Zuid-Afrika mee te doen aan de Olympische Spelen in Beijing. Twee jaar later wordt het Wereldkampioenschap in Zuid-Afrika gehouden, dus wie weet...' januari 2007

Magazine (1987-2007) | 2007 | | pagina 33