De week van Zdenek Grygera Ik had tijdens de wedstrijd lang vertrouwen in een goede afloop, maar na de 0-2 wist ik dat het niet meer zou lukken. Hoewel je nog hoopt dat je misschien uit een standaardsituatie 1-2 maakt en dat het dan alsnog 2-2 wordt. Maar zo liep het niet. Espanyol was een ervaren team. Ze speelden goed compact en wij kregen weinig ruimte om iets te forceren.' Twee gezichten Na de verloren wedstrijd werd Grygera nog wel uitgeroepen tot Ajacied van de wedstrijd, als pleister op de wonde. 'Voor je eigen prestatie is dat natuurlijk wel mooi. Maar op dit moment was het resultaat veel belangrijker. Voetbal is een teamsport. Ik was een beetje blij met die uitverkie zing maar stond er toch met twee gezichten. Van binnen voelde ik mij helemaal niet blij, maar ik kan toch moeilijk voor de foto heel boos kijken? Voor een paar seconden moest ik een ander ge zicht laten zien.' Tijdens de wedstrijd tegen Espanyol was het oppassen bij de spelher vattingen. Europese goaltjesdief Luis Garcia had in Amsterdam zijn doelpunteninstinct niet bij zich. Weer Europees Met een uitlooptraining in het Amsterdamse Bos op maandag ('Wel lekker om dat in het bos te doen. Beter dan die saaie rondjes rennen langs het trainingsveld') en een rustdag op dinsdag, richtte Grygera zich vanaf woensdag weer op de volgende wedstrijd; Espanyol voor de UEFA Cup. 'Vanaf dat moment was de concentratie helemaal gericht op Espanyol. We gingen in trainingskamp in het Hilton-hotel, aten goed, sliepen goed en donder dagochtend ging ik samen met Mauro Rosales en Roger even drie kwartier een frisse neus halen. Want de hele dag binnen zitten vind ik niets.' Om kwart voor negen liep Grygera aan de zijde van een speler van Espanyol het veld op. 'We zitten in een moeilijke periode en wilden per se winnen. Als het resultaat dan 0-2 is, is dat niet goed voor het zelfvertrouwen. Vooraf had ik er een goed gevoel over. We hoopten dat het duel tegen Espanyol het begin zou zijn van een mooie serie. Iedereen wilde. De eerste helft zat het wat percentage balbezit wel goed, maar we kregen veel te weinig kansen. Wat we nu nodig hebben is geen mooie goal of fantas tisch spel. Maar een doelpunt op wat voor manier dan ook gemaakt. Dan krijgen we weer de energie en winnen we de wedstrijden. Dat weet ik zeker. Hoe de 0-2 nederlaag ook zeer deed, de beste Ajacied van het veld probeerde tijdens de huldiging als Ajacied van de wedstrijd zijn vrolijkste gezicht op te zetten. Ajacied van de wedstrijd gefeliciteerd! Een jaar gratis meespelen in de Sponsor Loterij Sponsor --UlÖT FRIJ januari 2007

Magazine (1987-2007) | 2007 | | pagina 17