Alleen thuis Yannis GR A V DC Na de terugvlucht van Praag naar Schiphol stapte Grygera rond middernacht zijn verlaten huis binnen. 'Mijn familie was nog in Tsjechië, die zou pas dins dag terugkomen. Ik was dus alleen en heb tot een uur of half elf geslapen, wat gegeten en ben de rest van de vrije dag lekker thuis gebleven. Ik heb op internet gesurft en televisie gekeken. Weer gewoon mijn rust gepakt, dus.' De training op zaterdag stond in het teken van omschakelen van de Europese wedstrijd tegen Sparta naar de competitiewedstrijd van zondag tegen een ander Sparta, dat uit Rotterdam. Daar ging de busreis in de vroege zondagochtenduren naar toe. 'De om schakeling verliep moeizaam,' stelt Grygera achteraf. 'We hadden het weer moeilijk. En weer kwamen we vroeg met tien man te staan. Bovendien kregen we nog meer problemen door de blessure van Jaap Stam. Sparta kreeg extra ruimte, maar normaal gesproken moet Ajax ook met tien man van Sparta kunnen winnen. Voor ons was het frusterend. We spelen al veel wedstrijden en als we dan ook nog in twee duels met tien man moeten voetballen, kost dat nog meer energie. Je voelt de krachten wegvloeien.' Met 3-0 ging Ajax ten onder. Vanaf woensdag ging het vizier op de Europese ontmoeting met Espanyol. De training was dan ook op het veld in de ArenA. Lachend vervolgt Grygera zijn weg over het veld in de ArenA. 'Ik heb geen problemen met trainen, maar de laatste tijd zijn door het grote aantal wedstrijden de trainingen meer uitlopen geweest dan echt specifieke trainingen.' Het enige positieve aan de wedstrijd tegen Sparta was dat Grygera een kwar tiertje tegenover zijn goede vriend Yannis Anastastiou stond. 'Hij is een van mijn beste vrienden in Amsterdam. We hebben drie jaar samen gespeeld en spraken elkaar elke dag. Ik heb nog steeds veel contact met hem. Dan gaan we even koffie drinken of we bellen. Het was mooi om even met hem in het veld te staan.' Een kwartiertje mocht Grygera zijn goede vriend Yannis Anastasiou verdedigen. Aiax Maaazine CREDIT MANAGtM

Magazine (1987-2007) | 2007 | | pagina 16