De week van Zdenek Grygera Echte vrienden Op de wedstrijddag was er al net zo traditioneel de wandeling. Met een hotel in het centrum leende de omgeving zich bij uitstek voor een heerlijk ochtendloopje in de schitterende oude Praagse binnenstad. 'Ik hoefde niet te gidsen,' lacht Grygera. 'We liepen het hotel uit en kwamen direct op een van de mooiste straten van Praag en ook het grote plein was nabij. Bovendien was het weer goed, dus het was lekker even buiten te zijn.' Met de nodige rustmomenten op de dag zelf leefde Grygera toe naar de avond wedstrijd tegen zijn oude club, die al om half ze ven begon. 'Van het elftal van nu ken ik aleen nog Sivok, Blazek en Pospech,' vertelt de Tsjechische verdediger. 'Sivok en Blazek spreek ik nog vaak en wij hebben elkaar voor de wedstrijd ge sproken. Gewoon ontspannen gepraat, niets over het duel tegen elkaar. Er waren al genoeg Tsjechische journalisten met wie ik het daarover had.' De wedstrijd zelf verliep niet prettig. Grygera stond in de basis en keek met lede ogen toe hoe zijn ploeg al in de eerste helft met tien man verder moest na een rode kaart voor Urby Emanuelson. 'Dan wordt het moeilijk,' weet de Ajax-Tsjech zelf ook. 'Behalve het feit dat we snel met tien man kwamen te staan, was het veld ook slecht. In deze periode van het jaar is dat altijd het geval. Sparta is al een fysieke ploeg en zeker als ze met een man meer staan, hebben ze veel meer kracht dan wij. Onze fouten probeerden ze af te straffen in de counter, maar de kansen die ze kregen werden niet benut. Ik vond het een typische 0-0 wedstrijd. Iedereen van ons moest, omdat we met tien man speelden, iets extra's brengen. Door geconcentreerd te spelen, kregen we geen goal tegen en was een punt gezien de situatie goed.' Van het huidige elftal van Sparta Praag kent Zdenek Grygera nog slechts drie spelers. Grygera typeert de wedstrijd tegen Praag achteraf als een typische 0-0 wedstrijd. ianuari 2007 15

Magazine (1987-2007) | 2007 | | pagina 15