De week van Zdenek Grygera In de week waarin Zdenek Grygera centraal staat, zijn de prestaties van Ajax niet bijster goed te noemen. Nederlagen tegen Sparta Rotterdam en Espanyol en een gelijkspel tegen zijn oude club Sparta Praag zijn geen resultaten waarmee een Ajacied norma liter kan thuiskomen. 'Ik baal er een dag stevig van en dan moeten we ons weer focus sen op de volgende wedstrijd,' geeft Zdenek Grygera een in kijkje in zijn gevoelswereld. tekst Monique Janse fotografie Louis van de Vuurst In het stadion kent Grygera nog veel mensen. Kans om hen weer te ontmoeten was er niet tijdens de avondtraininq van Aiax. Ze waren er niet. Aiax Maaazine Voor Zdenek Grygera was de aankomst op Praag een soort thuiskomen. Jarenlang speelde hij in de Tsjechische hoofdstad. FOTO: RONALD JONGES Terug in Praag De week van Grygera begon op Schiphol. Daar verzamelde Ajax zich op woensdag 22 november voor het vertrek naar Tsjechië, naar Praag om precies te zijn. Toevallig de speelstad van de Ajax-verdediger voordat hij naar Ajax kwam. 'Het is altijd bijzonder om weer tegen Sparta Praag te spelen, omdat het mijn oude club is,' laat Grygera weten. 'Voor mij was het vorig jaar écht heel bijzonder omdat het toen de allereerste keer was dat ik tegen Sparta Praag speelde en omdat het in de Champions League was. Ik ben de laatste tijd weinig in Praag geweest. We spelen zoveel wedstrijden dat er geen ruimte was om even heen en weer te gaan. Wel was ik er nog een week voor we met Ajax daar speelden, vanwege een interland met het nationale team. Het is ook niet zo dat als ik met Ajax in Praag ben, ik met vrienden of bekenden afspreek om elkaar heel even in het hotel te zien. We komen een dag voor de wedstrijd aan en dan pak ik echt mijn rust, ben helemaal geconcentreerd op het duel en heb geen tijd voor gezelligheid.' 's Avonds trainde Ajax traditioneel in het stadion waar de wedstrijd plaats had. 'Een mooi gevoel om daar weer terug te zijn. Ik ken iedereen daar nog, van materiaalman tot directeur bij wijze van spreken. Alleen heb ik die woensdagavond weinig mensen gezien.'

Magazine (1987-2007) | 2007 | | pagina 14