Na Waregem wacht Bremen Ajax naar Duitsland De aftrap GROEP F M W G Ajax treft in de zestiende finale Werder Bremen. De Duitse ploeg van oud- Ajacied Petri Pasanen maakte indruk in de Champions League, maar legde het net af tegen Chelsea en Barcelona om te kunnen overwinteren. Ajax begint met een uitwedstrijd op 14 of 15 febru ari. De return in de Amsterdam ArenA wordt op 22 februari gespeeld. Als Ajax verder bekert, dan staat in de achtste finale de winnaar van het duel tussen Spartak Moskou en Celta de Vigo als tegenstander tegenover Ajax. 1 Espanyol 2 Ajax 3 SV Zulte Waregem 4 Sparta Praag R Austria Wiert John Heitinga neemt het doel van Zulte Waregem onder vuur. Zeven minuten voor Kenneth Perez, geschorst in Nederland maar niet in Europa, speelde een tijd is hij daar succesvol mee. belangrijke rol in het duel tegen Zulte Waregem. De ontlading is groot bij Klaas Jan Huntelaar nadat hij heeft gescoord. UEFA Cup Groep F Uitslagen en eindstand 19 oktober 2006 Austria Wien - SV Zulte Waregem 1 -4 Sparta Praag - Espanyol 0-2 2 november 2006 Ajax - Austria Wien 3-0 SV Zulte waregem - Sparta Praag 3-1 23 november 2006 Sparta Praag - Ajax 0-0 Espanyol - SV Zulte Waregem 6-2 30 november 2006 Ajax - Espanyol 0-2 Austria Wien - Sparta Praag 0-' 13 december 2006 SV Zulte Waregem - Ajax 0-3 Espanyol - Austria Wien 1 -0 Ajax plaatste zich dankzij de 3-0 zege in de afsluitende poulewedstrijd bij Zulte Waregem als de nummer twee van groep F voor de volgende ronde van de UEFA Cup. Dat betekende dat de Amsterdammers het op moeten ne men tegen een afvaller uit de Champions League. Het werd Werder Bremen, de ploeg die het net niet redde in de poule met Chelsea en Barcelona. Die tweede plaats in de poule dankte Ajax vooral aan Klaas Jan Huntelaar. De Ajax-spits was een dag van tevoren tijdens de training al door opponent Tim Matthys, spits van Zulte Waregem, met alle egards begroet. Matthys wilde zelfs met 'zijn held' op de foto. Huntelaar steeg een kleine 24 uur later waarschijnlijk nog meer in achting bij de Belg doordat hij zeer snel scoorde. Al in de vierde minuut verzond Kenneth Perez een prachtige pass naar Ryan Babel aan de linkerkant. De linkeraan valler stuitte nog op doelman Merlier maar Huntelaar kon ongehinderd van dichtbij intikken: 0-1. De vlam leek even in de pan te slaan toen 'Essevee' een penalty claimde maar niet kreeg. Het leverde Van Nieuwenhuyze een gele kaart op en Zulte Waregem zette van kwaadheid een tandje bij. Ajax stond even onder druk maar de laatste tien minuten van de eerste helft waren weer duidelijk voor de bezoekers. Het enige vervelende voor Ajax was het uitvallen vlak voor rust van Wesley Sneijder met een kneuzing aan het bek ken. Dertien minuten na rust verdub belde Ajax de marge toen Huntelaar Perez de diepte instuurde en de bal van de Deen panklaar terugkreeg. De tweede goal van de spits was een feit en de wedstrijd was beslist. Wesley Sneijder schiet op doel. De middenvelder moest het veld voortijdig verlaten met een bekkenblessure. Na zeventig minuten had Ajax ook een numeriek overwicht, want toen werd Van Nieuwenhuyze met zijn tweede gele kaart weggezonden. Ajax stuurde de tien van Zulte Waregem van het kastje naar de muur. Jolin Heitinga illustreerde het Amsterdamse overwicht door in de 83ste minuut prachtig van afstand uit te halen en de 0-3 in de kruising te schieten. De trainer was een content man. 'De concentratie verslapte bij ons, want we hadden nog meer doelpunten kun nen en misschien wel moeten maken,' aldus Ten Cate. 'Maar ik feliciteer mijn spelers met de winst. We hebben niet gerekend, we wilden absoluut winnen. Ik ben blij dat dat gelukt is.' Klaas Jan Huntelaar wordt door aanvoerder Stefan Leleu in de houdgreep genomen. januari 2007

Magazine (1987-2007) | 2007 | | pagina 13