Drie Ajacieden in Oranje Cor van der Hart overleden Een roep die geldt fotografieLouis van de Vuurst ÜG crftfcip Oud-Ajacied Cor van der Hart is op 12 december overleden. De in Amsterdam-Oost geboren Van der Hart was een even getalenteerde als gewaardeerde centrale verdediger bij Ajax, het Franse Lille en Fortuna '54. De 44-voudig international is 78 jaar geworden. In de wedstrijd tegen Engeland die Oranje op 15 november speelde, kwamen de Ajacieden Urby Emanuelson, Maarten Stekelenburg en Klaas Jan Huntelaar in actie. Nederland en Engeland besloten hun vriendschappelijke interland in de Aren A met een gelijkspel: 1-1. Oud-Ajacied Rafael van der Vaart scoorde namens Oranje. Urby Emanuelson was negentig minuten van de partij in het keurkorps van bonds coach Marco van Basten. Stekelenburg was na rust de vervanger van Henk Timmer. Huntelaar verving het laatste half uur Dirk Kuyt. Oranje, met de teruggekeerde oud- Ajacied Clarence Seedorf in de gelederen, maakte over de hele interland gezien weinig indruk tegen de Engelsen. Enkele minuten voor het verstrijken van de officiële speel tijd schoot Van der Vaart de gelijkmaker op het scorebord. Urby Emanuelson was negentig minuten van de partij bii Oranje. Henk ten Cate 'Jaap is niet gebouwd voor kunstgras.' Algemeen Dagblad, 06-11-2006 Robbert Schilder 'Ik zat langs de kant als speler van Heracles en als supporter van Ajax.' Het Parool, 06-11-2006 Emmanuel Boakye 'Ik ben vaak in Amsterdam. Er zijn hier niet zo veel donkere mensen, daarom ga ik nog altijd naar mijn vaste kapper. En voor Ghanese pro- dukten moetje ook niet in Almelo zijn.' Het Parool, 06-11-2006 Wesley Sneijder 'Als je privé een bepaalde rust hebt gevonden, als je de verantwoorde lijkheid van het vaderschap krijgt, dan maakt dat je een compleet ander mens. Als je thuis meer verantwoordelijkheid voelt, dan werkt dat ook door in andere dingen.' Sportweek, 07-11-2006 Klaas Jan Huntelaar 'Ik kan niet specifiek vertellen op welke manier, maar ik werk er elke dag hard aan een nieuwe stap in mijn ontwikkeling te maken. Het kan wel altijd sneller.' Het Parool, 13-11-2006 Ronald Koeman 'Ik kan me niet druk maken over de vraag of we in de Arena te veel hebben gekregen. Wij staan bovenaan.' Het Parool, 13-11-2006 Urby Emanuelson 'Misschien voel je je minder zuur als je van de mat wordt gespeeld en met 4-0 verliest. Wij waren beter en door één vervelende vrije trap, krijg je een kutgoal tegen.' Sportweek, 14-11-2006 Henk ten Cate 'Als dit een examen was, dan zijn we geslaagd.' Sportweek, 14-11-2006 Henk ten Cate 'Weliswaar was dit voor ons een fantastisch leermoment, maar ik leer liever van een overwinning.' Sportweek, 14-11-2006 Henk ten Cate 'Dit was niet een van zijn betere wedstrijden, Huntelaar zit even in een wat mindere fase, maar hij heeft zó veel kwaliteiten, dat ik me daar geen zorgen over maak.' Sportweek, 14-11-2006 Henk ten Cate 'We blijven hem helpen en steunen. Huntelaar zal ook de komende duels in de basis starten. Die jongen moet zichzelf even het laatste zetje geven. Eén goal helpt daarbij beter dan het geven van tien assists.' Voetbal International, 29-11-2006 John Jaakke 'Ik ben een emotioneel persoon en hou ervan als mensen hun emoties durven te tonen. Dat zie ik te weinig in de voetballerij, het is en emo tieloze wereld. De mensen mogen zich best wel wat kwetsbaarder opstellen.' Voetbal International, 29-11-2006 Cor van der Hart (tweede van links) in een verdedigende actie 1949. FOTO: ARCHIEF AJAX Van der Hart maakte zijn Ajax-debuut op 11 mei 1947 in een thuiswedstrijd tegen Feyenoord (1-1). De stopperspil speelde zijn eerste duels onder trainer Jack Reynolds en besloot zijn eerste seizoen in de Amsterdamse hoofdmacht direct met een landstitel. Het bleek de opmaat voor een imposante voetbalcarrière. Drie jaar en 74 wedstrijden in het Ajax- shirt later behoorde de stoere verdediger tot de eerste Nederlandse voetballers die het profavontuur aangingen in een bui tenlandse competitie. Ook in dienst van Lille OSC slaagde Van der Hart erin de Franse voetbalharten te veroveren. Terug in Nederland was de verdediger een steun pilaar in de sterrenploeg van Fortuna '54, waarmee Van der Hart zich in 1957 nog- ■HMi maals mocht laten kronen tot landskampioen. Van der Hart maakte deel uit van het beroemde Watersnoodelftal, een ver zameling in het buitenland spelende Nederlandse voet balprofs die in Parijs won van Frankrijk. Voor het echte Oranje debuteerde hij in 1955, toen profvoetbal ook in Nederland geaccep teerd was. Van der Hart kwam tot 44 interlands, 26 voor Ajax in oktober keer droeg hij de aanvoer dersband. Na zijn actieve loopbaan werd Van der Hart trainer. Zijn trai nersloopbaan begon in 1966 bij Holland Sport waarna tal van clubs (onder an dere AZ '67, het Belgische Standard Luik, Fortuna SC, FC Den Haag) volgden. Van der Hart werd vanwege zijn sterke analyses aangesteld als assistent bij het Nederlands elftal. Eerst naast bondscoach Fadrhonc, kort voor het WK onder Rinus Michels die als supervisor door de KNVB was bin nengehaald. In 1974 was hij assistent van Rinus Michels bij het wereldkampioen schap in Duitsland waar Nederland tweede werd. Het Turkse Sariyerspor was zijn laat ste club in het betaalde voetbal. Uit respect voor Cor van der Hart speelde Ajax de UEFA Cupwedstrijd tegen Zulte Waregem op 13 december met rouwbanden. ianuari 2007

Magazine (1987-2007) | 2007 | | pagina 11