Ajax compleet In twee momenten langs ADO aan Rotterdamse kant lette op en Tom de Mul, die al een uitstekende eerste helft had gespeeld, vloog naar voren, onder schepte de bal en stoof richting het vijan delijke strafschopgebied. Zijn inzet miste het doel op tientallen centimeters na, maar de jonge Belg liet de intenties van Ajax duidelijk zien: de Amsterdammers namen geen genoegen met de 2-0 voor sprong. Vijf minuten later lag de bal op de stip. Huntelaar was door oud-Ajacied Dwight Tiendalli tegen de mat gelopen en Kenneth Perez stond oog in oog met zijn voorma lige AZ-teamgenoot Timmer. De Ajacied schoot feilloos binnen, 3-0. Ook de laatste treffer van de voor Ajax heerlijke middag was van Deense makelij. Perez passeerde Timmer, die er persoonlijk voor zorgde dat Ajax geen monsterscore behaalde, opnieuw, 0-4. 'Ik ben trots en blij voor mijn elftal, dat kan ook niet anders als je met 0-4 wint in de Kuip,' zei coach Henk ten Cate. 'Ik ben vooral trots op de manier waarop we ons staande hebben gehou den. Dit elftal heeft vandaag een stap voorwaarts gemaakt in professionaliteit.' Ajax - ADO Den Haag 'Met de drie punten ben ik tevreden, maar daar is dan ook alles mee gezegd,' was trainer Henk ten Cate kort, bondig en kri tisch in zijn commentaar na Ajax - ADO Den Haag. 'Te veel mensen gaven niet thuis. Dat is vooral jammer omdat je thuis speelt. Na de wedstrijd tegen Feyenoord komen mensen toch met een bepaald verwach tingspatroon naar het stadion. Dit was een teleurstellend optreden van Ajax.' Al te veel reden voor uitbundigheid, laat staan enthousiasme, had de Ajax-coach ook niet. Zijn ploeg kon weliswaar een nieuwe overwinning bijschrijven, maar bij zonder overtuigend was het spel van de thuisploeg niet. Sterker nog: ADO kreeg meer kansen dan het vooraf zal hebben verwacht. Met een tikkeltje meer geluk en, op de beslissende momenten, iets meer scherpte had ADO het de koploper zowaar lastig kunnen maken. Namens de gasten waren Said Bakkati (zijnet), Ferrie Bodde (John Heitinga redde op de lijn) en Elia Mauro Rosales, invaller voor Tom de Mul, lijkt Henk Timmer voorbij maar zou niet scoren. (redding Maarten Stekelenburg) gevaarlijk. Ter vergelijking: Ajax is de trotse koploper. ADO bezet met één punt de voorlaatste plaats. Ajax had uiteindelijk aan twee momenten genoeg om ADO te verslaan. Na een rede lijk onderhoudend eerste half uur, sloegen Gabri en Wesley Sneijder toe. Ajax-aan- voerder Kenneth Perez (Jaap Stam bekeek de wedstrijd tussen de supporters op de tribune) leidde de openingsgoal in met een steekbal op Klaas Jan Huntelaar. De spits scoorde niet; in de rebound sloeg Gabri wel toe: 1-0. Twee minuten later verdubbelde Sneijder de marge. De middenvelder kopte de bal in het doel van ADO-keeper (en ex- Ajacied) Robert Zwinkels. Moeiteloos somde Ten Cate naderhand de spaarzame Ajax-lichtpuntjes op. De trainer complimenteerde zijn doelman Maarten Stekelenburg met zijn goede optreden. 'Dat Maarten tot Ajacied van de wedstrijd wordt gekozen, zegt genoeg. Ook mijn centrale verdedigingsduo (John Heitinga en Zdenek Grygera, red.) heeft het naar behoren gedaan,' zei Ten Cate. 'Verder was ook Tom de Mul erg goed. De rest van het elftal bleef onder de maat.' Rechtsbuiten Tom de Mul onderscheidde zich met frivole acties en fraaie staaltjes vleugelspel. Ook tegen Feyenoord be hoorde de Belg al tot de betere Ajacieden. In Rotterdam werd echter een collectieve prachtprestatie geleverd. In de eigen ArenA werd het Ajax-publiek ondanks de overwin ning teleurgesteld. De euforie na de glans rijk gewonnen Klassieker maakte daarmee al snel plaats voor lauwe tevredenheid over de overwinning op ADO. Ten Cate: 'Deze wedstrijd is het klassieke voorbeeld van een ploeg die eerst een hele goede wed strijd voetbalt en vervolgens een wedstrijd speelt tegen een ploeg die voorlaatste staat. Deze wedstrijd gaf daarom mis schien ook de onvolwassenheid van onze ploeg aan. Het was in dat opzicht in elk geval een leerzame avond.' Het lage tempo en het bij vlagen slordige spel leverden de thuisploeg dus wel 'ge woon' een zege op. Afgelopen seizoen eindigde het treffen met ADO voor de Amsterdammers nog in mineur, toen een 2-0 voorsprong in blessuretijd werd inge leverd en de Hagenaars alsnog met een sensationeel gelijkspel van het ArenA-gras stapten. Dat de Amsterdammers een jaar na dato 'gewoon' wonnen, zegt ook in positieve zin iets over het huidige Ajax. De ploeg stelde zijn overwinning op een laagvlieger dit keer wel veilig. Eredivisie Zaterdag 14 oktober 2006 - Amsterdam ArenA - 49.782 Scheidsrechter: Eric Braamhaar Ajax - FC Groningen 3-2 (0-0) Scoreverloop: 51Ryan Babel 1 -0,56. Evgeniy Levchenko 1-1 (pen), 60. Luis Suarez 1-2,74. Ryan Babel 2-2, 80. Urby Emanuelson 3-2. Ajax: Maarten Stekelenburg: John Heitinga, Jaap Stam Thomas Vermaelen, Urby Emanuelson; Gabri, Hedwiges Madura, Wesley Sneijder (85. George Ogararu); Tom de Mul (46. Kenneth Perez), Klaas Jan Huntelaar (90. Markus Rosenberg), Ryan Babel Coach: Henk ten Cate Niet ingezet: Kenneth Vermeer, Zdenek Grygera, Olaf Lindenbergh, Roger FC Groningen: Bas Roorda Bruno Silva, Gibril Sankoh, Arnold Kruiswijk, Antoine van der Linden; Rasmus Lindgren (83. Yuri Cornelisse), Mark Jan Fledderus (80. Goran Lovré), Evgeniy Levchenko; Koen van der Laak, Louis Suarez, Erik Nevland (73. Glen Salmon) Coach: Ron Jans Niet ingezet: Stefano Seedorf, Mathias Florén, Ondrej Svejdik, Brian van Loo Eredivisie Zondag 22 oktober 2006 Stadion Feijenoord, Rotterdam - 45.000 Scheidsrechter: René Temmink Feyenoord - Ajax 0-4 (0-2) Scoreverioop: 12. Klaas Jan Huntelaar 0-1 37. Klaas Jan Huntelaar 0-2,50. Kenneth Perez 0-3 (pen), 62. Kenneth Perez 0-4 Feyenoord: Henk Timmer; Dwight Tiendalli, Karim Saïdi, Serginho Greene, Philippe Léonard (30. Royston Drenthe); Danny Buijs, Jonathan de Guzman (52. Nicky Hofs), Theo Lucius I Sebastian Pardo; Angelos Charisteas, Ali Boussabon (46.1 Pierre van Hooijdonk) Coach: Erwin Koeman Niet ingezet: Patrick Lodewijks, André Bahia, Stein Huysegems, Joonas Kolkka Ajax: Maarten Stekelenburg; Zdenek Grygera, Jaap Stam (25. George Ogararu), John Heitinga, Urby Emanuelson; Gabri, Hedwiges Madura, Kenneth Perez (25. 69. Thomas Vermaelen), Wesley Sneijder; Tom de Mul (57. Mauro Rosales), Klaas-Jan Huntelaar (69. Coach: Henk ten Cate Niet ingezet: Kenneth Vermeer, Olaf Lindenbergh, Roger, Markus Rosenberg Eredivisie Woensdag 25 oktober 2006 - Amsterdam ArenA - 45.757 Scheidsrechter: Jan Wegereef Ajax - ADO Den Haag 2-0 (2-0) Scoreverloop: 30. Gabri 1-0,32. Wesley Sneijder 2-0 Ajax: Maarten Stekelenburg; George Ogararu, John Heitinga, Zdenek Grygera, Urby Emanuelson; Gabri (49. Thomas Vermaelen), Roger (68. Markus Rosenberg), Wesley Sneijder; Tom de Mul (77. Mauro Rosales), Klaas Jan Huntelaar, Kenneth Perez Coach: Henk ten Cate Niet ingezet: Kenneth Vermeer, Olaf Lindenbergh, Edgar Manucharyan, Jan Vertonghen ADO Den Haag: Robert Zwinkels; Stijn Vreven, Goran Bunjevcevic, Christian Kum, Said Bakkati; Levi Schwiebbe, Ferrie Bodde, Richard Knopper (66. Aleksandar Rankovic), Tininho (77. Wesley Verhoek); Michael Mols (61Santi Kolk), Eljero Elia Coach: Lex Schoenmaker Niet ingezet: Josh Wagenaar, Alberto Saavedra, Mark de Vries, Daniël Rijaard nnyemhfir POOfi

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 75