Veerkrachtig Ajax knokt zich naar zege Geen genade voor Feyenoord eTS^s'é- Uitslagen en programma Ajax - FC Groningen Het kostte bloed, zweet en tranen, maar Ajax was in een zeer enerverende wed strijd FC Groningen opnieuw de baas in de Amsterdam ArenA (3-2). De eerste en de tweede helft van de wedstrijd tussen de nummers één en drie van de Eredivisie verschilden als dag en nacht. Was het duel voor rust een tactisch schaakspel waarin beide ploegen elkaar aftastten en de actie vooral op het mid denveld plaatsvond, in de tweede helft ontbrandde de strijd in alle hevigheid en bleef het tot de laatste minuut spannend en boeiend. Met het inbrengen van Kenneth Perez voor Tom de Mul halverwege het duel gaf Ajax-coach Henk ten Cate het startschot voor een offensief dat al na zes minu ten een voorsprong opleverde voor de Amsterdammers. Een voorzet van Wesley Sneijder werd bij de tweede paal knap binnengeschoten door Ryan Babel (1-0). 'Dan hoop je dat je snel een tweede doel punt maakt,' zei Hennie Spijkerman (de al grieperige Ten Cate raakte tijdens het duel zijn stem kwijt). 'Maar binnen tien minuten stonden we achter. Die tegen doelpunten waren dramatisch.' Groningen mocht zomaar gelijkmaken toen scheidsrechter Braamhaar in een lichte overtreding van Gabri genoeg aan leiding zag voor een strafschop. Die werd door Levchenko onberispelijk ingescho ten. En luttele minuten later stond de wereld helemaal op zijn kop toen een communicatiestoornis tussen Jaap Stam en Maarten Stekelenburg leidde tot een blunder van de Ajax-doelman waarmee hij aanvaller Suarez de 1-2 op een pre senteerblaadje gaf. Ajax weigerde echter te capituleren. Eerst moesten Stekelenburg en Hedwiges Maduro nog handelend optreden bij een grote kans voor Fledderus, daarna ging de thuisploeg vol in de aanval en dat resulteerde in de gelijkmaker van Ryan Babel. Groningen-keeper Bas Roorda kon, gehinderd door Klaas Jan Huntelaar, een voorzet van Johnny Heitinga niet vasthou den, waarna Babel zijn tweede kon laten aantekenen: 2-2. Opluchting alom in de kolkende ArenA, die bijkans ontplofte toen uitblinker Urby Emanuelson even later een fraaie solo bekroonde met een loeiharde uithaal in het dak van het doel. Het doelpunt bleek goud waard. Groningen drong nog aan, maar scoorde niet en Ajax werd uitein delijk toch de terechte winnaar van het spektakelstuk. Feyenoord - Ajax Hoe groot het verschil in puntenaantal op de ranglijst ook is, de wedstrijden tussen Feyenoord en Ajax staan - bijna - altijd op zichzelf. In de Kuip en in de ArenA spelen andere sentimenten dan de eerder behaalde resultaten, die nooit een garantie zijn voor het winnen van de Klassieker. Maar in de eerste editie van het seizoen tussen beide rivalen leek het verschil in positie wél een toontje mee te blazen. Ajax was als trotse koploper naar Rotterdam gekomen. Feyenoord suk kelde al het hele seizoen met zijn vorm. Misschien dat juist dat gegeven zorgde dat een wervelend startend Feyenoord geen munt uit de beginfase wist te slaan en dat het Klaas Jan Huntelaar na de eerste de beste corner van Kenneth Perez wel lukte om Henk Timmer te verslaan. Die tik kwam bij de ploeg van trainer Erwin Koeman zo hard aan, dat Feyenoord in de resterende tachtig minuten bleef wankelen op de fragiele benen. Ajax pro fiteerde nog drie maal en dat had best va ker gekund en misschien wel gemoeten. De Amsterdammers moesten een fikse tegenvaller incasseren toen aanvoerder en leider in de defensie Jaap Stam al bin nen het half uur uitviel met een gevoelloos linkerbeen. Zijn vervanger was George Ogararu waarna John Heitinga een plaats opschoof naar het centrum van de verde diging. De omzetting deerde Ajax niet. Bij Feyenoord ontbrak alle creativiteit en de Amsterdammers zagen zichzelf keer op keer alleen voor keeper Timmer opduiken. Voor rust leverde de vrijheid die Ajax zich verschafte - of die Feyenoord verleende - nog een doelpunt op. Wederom was Klaas Jan Huntelaar succesvol, 0-2. Illustratief voor het verschil in beleving tussen beide teams was de aftrap van de tweede helft. Feyenoord mocht beginnen en tikte de bal even terug. Maar niemand Aiax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 74