Ajax van dag tot dag fotografie Sander Nieuwenhuys De felicitaties zijn van Klaas Jan Huntelaar. Tsjechië en België. Het is rustig op de training van Ajax 1. Veel spelers zijn met hun nationale team op pad. Vrijdag 6 oktober Hedwiges Maduro meldt zich van wege liesklachten geblesseerd af voor Jong Oranje. Zaterdag 7 oktober Ajax huldigt veertien jubilarissen. Zes van hen zijn 25 jaar lid, drie veer tig jaar, drie vijftig jaar en Hennie Twelker en Cor ter Beek worden in het zonnetje gezet vanwege hun res pectievelijke 60- en 70-jarige lidmaat schap. Oranje, met Wesley Sneijder en Ryan Babel binnen de lijnen, speelt met 1-1 gelijk in en tegen Bulgarije. Grygera wint met Tsjechië van San Marino (7-0), Manucharyan pakt een punt tegen Finland (0-0), terwijl Thomas Vermaelen met België verliest van Servië (0-1). Maandag 9 oktober Jong Ajax verliest het laatste poule duel in de bekercompetitie van Jong Volendam (2-0), maar had zich al verzekerd van de volgende ronde. Daarin treft het team Jong Cambuur Leeuwarden. Woensdag 11 oktober Het Nederlands elftal heeft alle moeite met Albanië (2-1). Sneijder en Babel staan in de basis, Emanuelson valt in. Michael Krohn-Dehli debuteert voor Denemarken in het uitduel tegen Liechtenstein. De Denen winnen met 4-0. Grygera mag vijf minuten voor tijd invallen bij Tsjechië, dat 1-1 speelt in Ierland. Thomas Vermaelen wint met België van Azerbeidzjan (3-0) en Markus Rosenberg sprokkelt elf in terlandminuten bijeen tegen IJsland. Zweden wint met 1-2. De Armeen Manucharyan verliest met 2-0 bij Servië. Vrijdag 13 oktober Goed nieuws uit de ziekenboeg. Klaas Jan Huntelaar is weer fit en zal tegen Groningen spelen. Zaterdag 14 oktober Koploper Ajax verslaat nummer 3 FC Groningen met 3-2. Na twee goals van Ryan Babel beslist Urby Emanuelson met een daverende knal de wedstrijd. Gabri zet Ajax aan de leiding tegen AD0 Den Haac Zondag 15 oktober Ryan Babel blijkt een verrekking aan de knieband te hebben opgelopen in het duel tegen FC Groningen en moet daardoor misschien de Klassieker te gen Feyenoord van aanstaande zon dag missen. Maandag 16 oktober Ajax maakt de jaarcijfers over het seizoen 2005-2006 bekend. De om zet is gestegen, de operationele winst is hoger, maar er is wel een netto verlies van 6,6 miljoen euro. Jong Ajax morst punten in de competitie. In de thuiswedstrijd tegen Jong FC Groningen komen de beloften niet verder dan 1-1. Olaf Lindenbergh scoort de enige treffer. Dinsdag 17 oktober Ajax heeft voor het jaarverslag zes jonge kunstenaars gevraagd het thema 'Ik ben Ajacied' vorm te geven. De collectie van zes schilderijen kan, in beperkte oplage, worden gekocht. Woensdag 18 oktober De resterende kaarten voor de Ajax- supporters voor de uitwedstrijd tegen Feyenoord zijn al binnen vier minu ten uitverkocht. Donderdag 19 oktober De blessure die Ryan Babel zaterdag opliep in de thuiswedstrijd tegen FC Groningen, blijkt iets ernstiger dan eerder verwacht. De spits moet drie tot vier weken toekijken. Jong Ajax gaat op eigen veld ten onder tegen Jong PSV, 0-2. Zaterdag 21 oktober Ajax Al bekert dankzij een 2-0 zege op de leeftijdgenoten van Willem II verder. Zondag 22 oktober Met speels gemak zet Ajax in de Kuip Feyenoord weg. Twee goals van Huntelaar voor rust en twee goals van Perez na rust betekenen een ruime 0-4 overwinning. Jaap Stam valt uit met een onwillige zenuw in het linkerbeen. Maandag 23 oktober De Ajax Kidsclubdag op de Toekomst is een groot succes. Honderden le den nemen deel aan clinics en an dere activiteiten waarbij de spelers van Ajax 1 ook betrokken zijn. Jong Ajax pakt een welverdiende en grote zege op Jong Vitesse, 1-5. Edgar Manucharyan scoort twee van de vijf goals. Woensdag 25 oktober Ajax F1 wint het eigen F-toernooi waaraan 47 amateurclubs en Ajax zelf deelnemen. In de Amsterdamse finale wordt AFC verslagen. Ajax 1 wint 's avonds voor de ogen van alle F-jes die aan het toernooi deelnamen, met 2-0 van ADO Den Haag. Gabri en Sneijder zijn de schutters. Donderdag 26 oktober Voor de Sponsorloterij signeren de Ajacieden stapels en stapels Ajax- shirts. Zaterdag 28 oktober In Heerenveen verslaat Ajax de vorige club van Klaas Jan Huntelaar met 2- 0. Tom de Mul en Wesley Sneijder zijn de doelpuntenmakers. Als Huntelaar een kwartier voor tijd gewisseld wordt, valt hem een staande ovatie ten deel. nnvfimhfir ?00fi

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 69