flesje Een ongeslagen reeks Juichtonen Opgeblazen AJAX - ÖREBR0 3-0 (0-0) AJAX - ROT-WEISS ERFURT 3-0 (1 -0) AJAX-0SASUNA 1-0 (1-0) 5 maart 1969 Ajax wint in Parijs na verlenging van Benfica na vier en een half uur voetbal is er nog altijd niet gezwicht tweemaal 1-3 en eenmaal 0-0 hoe wankel is een evenwicht moeten we nu scherp blijven de dreiging voel je overal eusebio kun je niet vertrouwen torres springt naar elke hoge bal niet nodig wij hebben cruijff onze onnavolgbare profeet en wat dacht je van inge onze razendsnelle zweed de portugezen zullen niet weten waar en hoe ze moeten lopen het is voorjaar in parijs trek maar vast een flesje open nu op 650 agenten in het centrum en rond het stadion. Het was koud en de voorheen zo geprezen grasmat was keihard. Een gehandschoende Dennis Bergkamp zorgde in de ope ningsfase voor de enige treffer in de wedstrijd. Ajax had zich geplaatst voor de kwartfinale, en was verlost van de UEFA-straf, tot grote opluchting van bijvoorbeeld Aron Winter: 'We had den toch het gevoel dat we tot nu toe zes uitwedstrijden hebben gespeeld.' Enkele Ajax-hooligans hadden vlak voor de wedstrijd met een overval op een kassa van het stadion vijftig toe gangskaarten buitgemaakt en acht supporters werden in de binnenstad wegens openbare dronkenschap opgepakt, maar wederom sprak de Duitse politie van een 'rustige avond'. De relatie tussen Ajax en Düsseldorf kon niet stuk. Penningmeester Arie van Os: 'Men heeft ons in Düsseldorf zeer keurig behandeld.' De UEFA-straf, dus inclusief het jaar schorsing, had Ajax zo'n drie miljoen gulden gekost, meende Van Os. 'Het spelen in Düsseldorf kostte Ajax vijfenhalve ton.' Dat viel mee. Van Os: 'Een vriendschappelijk prijsje, zeker in verhouding met wat wij in Amsterdam kwijt zouden zijn kwijt geweest. Ajax speelde in het Rheinstadion ongeveer quitte.' Ajax keerde in de kwartfinale terug in het Olympisch Stadion, dat op de nominatie stond om gesloopt te worden. In afwachting daarvan wa ren de lichtmasten al weggehaald. Maar omdat Ajax niet zonder het Olympisch Stadion kon, de Meer geen optie meer was voor grote wedstrijden en een nieuw stadion er nog lang niet was, maakte Ajax, dat zich tot dan toe weinig aan het lot van het stadion gelegen had laten liggen, zich ineens sterk voor een - in ieder geval tijdelijk - behoud van het Olympisch Stadion. De afloop mag bekend worden ver ondersteld: Ajax won in mei 1992 in het Olympisch Stadion de UEFA Cup, zou er nog veel meer prach tige Europa Cupwedstrijden spe len en het Olympisch Stadion bleef na de opening van de Amsterdam ArenA in gerenoveerde staat behou den. Met het Rheinstadion liep het minder goed af. Fortuna Düsseldorf zakte steeds verder weg en degra deerde in 1999 naar de amateurs. De club besloot om tijdelijk terug te keren naar het kleine Paul Janes Stadion, waar men in vroeger tijden ook gespeeld had. Het Rheinstadion werd in de herfst van 2002 opge blazen, om voor de multifunctio nele, nieuwe LTU Arena plaats te maken. Fortuna Düsseldorf speelt daar dit seizoen in de Regionalliga Nord - een enkele keer voor 30.000 toeschouwers! - onder andere tegen de tweede elftallen van Hertha BSC, Werder Bremen, Bayer Leverkusen en Borussia Mönchengladbach. Een andere tegenstander is een oude bekende van Ajax en de stad Düsseldorf: Rot-Weiss Erfurt. 18-09-1991 Scoreverloop: 59. Bergkamp 1 -0; 68. Winter 2-0; 84. Pettersson 3-0 Toeschouwers: 17.000 Scheidsrechter: Gerhard Kapl (Oostenrijk) 06-11-1991 Scoreverloop: 28: Pettersson 1 -0; 58. Blind 2-0; 85. Van Loen 3-0 Toeschouwers: 8.000 Scheidsrechter: Patrick Kelly (Ierland) 11-12-1991 Scoreverloop: 13. Bergkamp 1-0 Toeschouwers: 10.000 Scheidsrechter: Aleksei Spirin (USSR) tekst Chris Willemsen fotografie Guus de Jong Inge Danielsson heeft 2-0 gescoord. nnvemher 9006

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 67