KICK Hf F 65 Van 't Schip, onder fluitconcerten van 'zijn' publiek, in. Als rechtsbui ten met iets meer bewegingsvrijheid speelde hij als herboren, al schoot hij bijna in eigen doel. Maar vlak voor tijd scoorde Van Loen op aangeven van Van 't Schip Ajax' derde tref fer. De 18-jarige Edgar Davids was als linksbuiten een goede vervan ger voor de geblesseerde Bryan Roy. 'Bryan is veel sneller dan ik, maar hij speelt minder doelgericht.' Davids, nog onbekend bij het publiek, zette zichzelf maar even neer: 'Ik kan even hard zijn als Jan Wouters. Ik gebruik meestal eerst mijn lichaam en speel dan pas de bal.' Ajax door naar de derde ronde, maar opnieuw was niet iedereen in Düsseldorf daar blij mee. Ondanks de massale politie-inzet was het 's middags onrustig geweest in de Altstadt. Ajax-supporters die 'Wir sind Juden' blèren, dat viel begrij pelijkerwijs niet goed bij de bevol king. Voor de camera's van de WDR deed de heer Oxenfort van de locale winkeliersvereniging zijn beklag. Uiteindelijk werden zo'n honderd Ajax-supporters door de Duitse politie opgepakt wegens wange drag. Toch liet het stadsbestuur van Düsseldorf meteen na afloop weten dat Ajax ook in de derde ronde weer welkom was, tenzij men een Engelse (Liverpool) tegenstander zou loten. Als Ajax het Duitse Hamburger SV December in Düsseldorf: op de reservebank hebben Edwin van der Sar, Marciano Vink, John van 't Schip en John van Loen zich tegen de kou gewapend met moonboots. zou loten, zo kondigde de UEFA aan, dan zou het geen toestemming geven voor een wedstrijd in Düsseldorf of een andere Duitse stad. Opportunistisch op doel knallen Het werd een Spaanse club, en voor de derde achtereenvolgende keer trof Ajax een relatief onbekende club: Osasuna. Was vóór Erfurt Van 't Schip de Ajacied in de problemen, voor Osasuna was spits Stefan AJAX - OSASUNA Stefan Pettersson, Dennis Bergkamp en Sonny Silooy in het eenzijdige duel tegen Osasuna, dat na de vroege goal geen moment echt in de wedstrijd kwam

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 65