KICK® ff AJAX - ROT WEISS ERFURT John van't Schip, tegen Örebro nog Aiax' aanvoerder. Aiax Maaazine John van't Schip kwam in conflict met de nieuwe trainer Louis van Gaal over zijn positie als 'statische' rechtsbuiten, raakte zijn basisplaats kwijt maar keerde tegen Erfurt als invaller terug in het team in een iets vrijere rol. FOTO: GEORGE VERBERNE John van Loen, hier de bal in handen van de Zweedse keeper Zetterlund schietend, kwam na een half uur als derde aanvaller in het veld. volgens enkele café- en restaurant houders minder prettig geweest. De politie arresteerde 28 Ajax-suppor- ters. Enkele horecalieden tekenden bij het gemeentebestuur protest aan tegen de terugkeer van Ajax en vooral van zijn supporters. Maar het bestuur kon stoïcijns verwijzen naar een uitspraak van een politie woordvoerder: 'Door onze nadruk kelijke aanwezigheid konden we de op geweld beluste Nederlandse fans en Duitse hooligans van elkaar schei den. 's Nachts om één uur konden we de politieactie beëindigen.' Zo'n 17.000 toeschouwers hadden de wedstrijd bezocht, waar Ajax er op 12.000 had gerekend. Onder hen de president van de UEFA, Walter Johansson, die op uitnodiging van Ajax aanwezig was. Ajax was verrast geweest dat veel supporters op eigen gelegenheid naar Düsseldorf waren gereisd. Reisbureau Roever had vijf verschillende eendaagse busreizen naar Düsseldorf georganiseerd, in clusief entreekaart en met meerdere opstapplaatsen in het land: een bus reis met staanplaats voor suppor ters van de Diemenzijde (85 gulden), een busreis met supporters van de Stadszijde (85 gulden), een busreis met zitplaats voor supporters van de Reynoldstribune (125 gulden), een busreis met zitplaats voor supporters van de eretribune (125 gulden) en een busreis per luxe touringcar inclu sief lunch en eretribuneplaats (200 gulden). Er was dus nog een zesde mogelijkheid: met eigen vervoer. Van Eijden: 'Er is weliswaar niets misgelopen, maar we zullen voor de volgende ronde een creatief plan moeten bedenken.' In ieder geval had Ajax meer dan quitte gespeeld; om uit de kosten te komen waren 10.000 toeschouwers genoeg. Spelers en officials bleven na de wed strijd overigens niet lang plakken in 'hun' stadion, daarvoor waren de ruimtes in het stadion te ongezellig. Oost-Duitsland middels een derde plaats in de laatste competitie van die DDR ook had geplaatst voor de UEFA Cup, kreeg Ajax toch toestemming om wederom naar het Ruhrgebied af te reizen. De uitwedstrijd in Duitsland was al met 2-1 gewonnen, dus de thuiswed strijd in wederom Duitsland was niet veel meer dan een formaliteit. Niet voor de politie trouwens, die in ver gelijking met de vorige wedstrijd hon derd agenten meer had ingezet (to taal: 450). Men was vooral beducht voor Duitse hooligans die in de oude binnenstad van Düsseldorf de con frontatie zochten met de Ajacieden. Binnen de Ajax-selectie had John van 't Schip ook de confrontatie gezocht, door aan trainer Van Gaal mee te delen niet meer als stati sche rechtsbuiten te willen spelen. Dat kostte hem zijn basisplaats; de jonge Deen Dan Petersen speelde nu aan de rechterkant. Een kwar tier voor tijd, bij een 2-0 stand, viel De loting voor de tweede ronde leverde een ander, onverwacht struikelblok op. Tegenstander Rot-Weiss Erfurt kwam uit het verenigde Duitsland en UEFA-reglementen sloten uit dat in één ronde de thuis- en uitwedstrijd in hetzelfde land gespeeld werden. Maar omdat Rot-Weiss Erfurt uit het voor malige Oost-Duitsland kwam en zich

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 64