0:0 RHEINSTADION DUESSELDORF AJAX AMSTERDAM - OEREBRO SK Het scorebord geeft aan: Ajax speelt thuis in het Rheinstadion. Leo Beenhakker en clubarts Piet Bon bekijken de warming-up, links assistent (nog wei) Louis van Gaal en fysiotherapeut Pim van Dord. Stefan Pettersson treft de paal. Aiax kwam tegen Örebro pas in de tweede helft tot scoren via pamfletten hadden opgeroepen tot een knokpartij met Ajax-fans. Twee jaar na Austria Wien bleef supportersgeweld een zeer actueel thema. Beenhakker begon 18 september 1991 voorzichtig aan Ajax' eerste Europa Cupwedsrijd in bijna twee jaar, en stelde Marciano Vink als extra verdediger op. 'Niet iedereen had het gevoel dat we een thuiswed strijd speelden, daarom bouwde ik wat zekerheden in.' Na een half uur veranderde Beenhakker zijn tactiek en verving hij Vink door spits John van Loen. Scoren tegen de zwakke, verdedigende tegenstander deed Ajax pas na rust, via Bergkamp, Winter en Pettersson: 3-0. Plaatsing voor de volgende ronde was vrijwel zeker. En Ajax' thuiswedstrijd zou dan wat Beenhakker betreft opnieuw weer in Düsseldorf gespeeld worden: 'Misschien hebben we dan wél het gevoel dat we een thuiswedstrijd spe len. Bovendien is de grasmat perfect en kennen de spelers de weg. In het hotel tenminste.' Maar uitgerekend Beenhakker zélf ontbrak bij Ajax' volgende wed strijd, de uitwedstrijd tegen Örebro. De man was eind september - tot verrassing van iedereen - opgestapt bij Ajax om naar zijn oude liefde Real Madrid terug te keren. Zijn opvolger heette Louis van Gaal. Niet iedereen in Düsseldorf was trouwens even enthousiast over Ajax' terugkeer. De horeca had toch wat problemen ondervonden met Amsterdamse supporters. In het sta dion was het - op wat provocerende Duitse fans na - rustig gebleven, maar in de binnenstad was het nnvfimlw Pftflfi

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 63