Ajax wijkt uit Thuis in Düsseldorf Voor een thuiswedstrijd van Ajax gaan we nu alweer tien jaar naar Amsterdam-Zuidoost, naar de ArenA. Daarvoor ging de reis naar de Watergraafsmeer of naar Amsterdam-Zuid, als Ajax in het Olympisch Stadion speelde. In 1991 moesten de Ajax-fans drie keer meer dan honderd kilometer reizen voor een thuiswedstrijd. De reis ging naar Düsseldorf als gevolg van een zwarte bladzijde in de Ajax-geschiedenis. tekst Marcelle van Hoof fotografie Louis van de Vuurst Sinds 1966 wist Ajax zich ieder jaar te plaatsen voor Europees voetbal. Toch speelde Ajax in het seizoen 1990-1991 geen Europa Cuptoernooi, ondanks een landskampioenschap. Aanleiding daarvoor was de volledig uit de hand gelopen UEFA Cupwedstrijd in de Meer tegen Austria Wien, eind september 1989. Nadat Ajax in Oostenrijk tegen een 1-0 nederlaag was aangelopen, leek men de zaak thuis gemakkelijk recht te kunnen zetten. Tegen de matige tegenstan der scoorde Tan Wouters voor rust \£ï%i De aanleiding tot de verbanning: arbiter Galler met de tijdens Ajax - Austria Wien gegooide staaf. FOTO:GFORGF VERBFRNE 1-0. Na de pauze bleef Ajax kansen om zeep helpen. Een verlenging was noodzakelijk. Nadat de Hongaarse spits Pal Fischer een open kans op 2-0 had gemist, ging het ineens aan de andere kant fout. Doelman Stanley Menzo liet een schot los, waarna Austria Wien gelijkmaakte. Ajax balanceerde op de rand van uitschakeling. Het was de wereld op zijn kop, waar een gedeelte van het publiek slecht mee overweg Aiax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 60