van Kenneth Vermeer 58 Surinaamse bami met gemarineerde kip Kenneth Vermeer, een van de keepers van Ajax, hoeft niet al te vaak te koken. Meestal is dat de taak van zijn moeder, met wie hij in Osdorp een flat bewoont. Maar hij kan het wel. En dat is maar goed ook; nu nog kookt de Surinaamse doelman alleen als zijn moeder op vakantie naar Suriname is, maar straks gaat zijn moeder zich permanent in Suriname vestigen en dan is Kenneth op zijn eigen kookkunsten aangewezen. Of op die van zijn vrien din, met wie hij dan gaat samenwonen. Voor deze aflevering van Kijkje in de keuken maakt Kenneth Surinaamse bami met gemarineerde kip. Het is echter niet alleen de Surinaamse keuken die bij de talentvolle keeper op tafel komt. 'Gisteren aten we nog krieltjes, slavinken en bloemkool,' zegt de bescheiden Vermeer lachend. Kenneth Vermeer, de doelman van het Jong Oranje dat afgelopen zomer de Europese titel veroverde, kan er meestal op rekenen dat zijn maaltijd klaar- Aiax Maaazine staat als hij thuiskomt van trainen met Ajax. 'Dan heb ik ook best honger. Maar vandaag moet ik het zelf doen.' Dit tot genoegen van zijn moeder, zus en twee nichtjes die met span ning afwachten of 'Kenny' iets lekkers op tafel weet te zetten. Kenneth, die zijn keepershandschoenen voor de gelegenheid verruilt voor kookhandschoe- nen, kookt niet alleen voor de rubriek in het Ajax Magazinezo blijkt. Hij moet voor de hele familie de maaltijd bereiden. 'Daar maken we natuurlijk meteen gebruik van,' zegt de zus van Kenneth. En de druk op hem wordt nog verhoogd: oma komt later op de avond ook nog even proeven. 'Dat is de echte test,' weet Kenneth. Vermeer blijkt een handige kok. Alleen vergist hij zich in de kooktijd van het water voor de deeg waren. Ongeduldig wacht hij tot het water in de grote pan eindelijk gaat koken. Verder wordt alles soepeitjes gesneden, gemixt, gebakken en gekookt. 'Ik heb leren koken van mijn moeder, door te gaan kijken als zij in de keuken bezig was. Zij kan echt lekker koken. Voor een goede roti moet je ook bij mijn moe der zijn.' Zijn zus moet de mie komen keuren en zijn moeder moet uiteindelijk komen proeven voordat het eten geser veerd wordt. 'Pittig,' is het oordeel, en zo te zien ook lekker. Kenneth kan met een gerust hart het eten op de tafel zetten voor de vier dames in huis. En voor zichzelf, want na een dag hard trainen op de club en vervol- gens een maaltijd bereiden, heeft Kenneth Vermeer honger als een paard.

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 58