John Heitinga geeft @ntwoord Via een e-mail aan de website van Ajax konden de supporters een vraag stellen aan John Heitinga. De verdediger, die al zestien jaar het rood-wit van de club draagt, beantwoordde een selectie van de vele ingestuurde vragen. Hoe zou je jezelf omschrijven in drie voet balwoorden? Mitch Kroon, Maarssen Ik ben snel, heb een goede lange bal en ben tactisch en fysiek sterk. Goed, dat waren iets meer woorden, maar zo klopt het wel. Wat vind je het leukste aan de club Ajax? Rolf Geukens, Veendam Het is een gevoel. Om voor die club te spelen is... Weet je, van binnen is het bij mij rood-wit. Ik speel zelf ook achterin. Mijn vraag is: jij kan zowel rechtsback als in het centrum staan, maar waar speel jij liever? Ik vind jou beter als je centraal speelt! Marcel Tuurenhout, Harlingen Zelf speel ik ook het liefst centraal in de verdediging. Daar kom ik het beste tot mijn recht. Ik vraag me af tegen welke voetballer jij opkeek toen je jong was. En hoe jij tot nu toe de komst van Jaap Stam hebt ervaren, want ik kan me voorstellen dat het in lekker gevoel. Vorig seizoen stond ik in het begin niet in de basis en liep het allemaal niet zo lekker. Maar met kritiek leer je omgaan. Ik kan er weinig aan doen, alleen hard blijven werken. Hé Johnny, wanneer ga jij je contract open breken en verlengen bij Ajax? De echte supporter ziet graag een échte Ajacied zoals jij nog lang bij Ajax spelen! Mike Deitmers, De Rijp Na dit seizoen heb ik nog een jaar op mijn huidige contract, tot en met 2008 dus. Over contractverlenging hebben we nog niet gesproken. Ik speel nu zestien jaar bij Ajax, waar van zes jaar in Ajax 1 en ik heb ook wel de ambitie om nog eens ergens een nieuwe uitdaging aan te gaan. Al weet ik niet wanneer dat moment gaat komen. Verder hangt het na tuurlijk ook van Ajax af. Heeft het getatoeëerde kruis op je spierbal een betekenis? Valerie Doornkamp, Vaassen Het heeft een betekenis, namelijk de gebruikelijke symboliek van het kruis, maar ik vond het ook gewoon erg mooi. Uit vreugde over de uitslag in Utrecht neemt John Heitinga Thomas Vermaelen op de rug. FOTO: LOUIS VAN DEVUURST eerste instantie even slikken voor je was, maar dat het ook een persoon is waar je een hoop van kan leren. Vincent van der Neut, Alphen aan den Rijn Vroeger waren dat Frank de Boer en Danny Blind. Ik speel al vanaf mijn zevende jaar bij Ajax en zij speelden op mijn positie, dus als ik naar het eerste elftal ging, keek ik altijd naar hen. Ik kan zeker veel leren van Jaap Stam. Tijdens het EK van 2004 heb ik al met hem samengespeeld, en ik ben zeer blij dat hij nu bij Ajax is. Toen jij uit de jeugd bij Ajax 1 binnenkwam, hoe gingen je teamgenoten toen met je om? Behandelden ze jou goed en hielpen ze je of lieten ze je links liggen? Maarten den Ouden, Ede Ze lieten me zeker niet links liggen. Iedereen hielp me en was bezig mij beter te maken. Dat heb ik altijd als erg positief ervaren. Ten eerste nog gefeliciteerd met je doelpunt tegen Utrecht! En mijn vraag: je krijgt al an derhalf seizoen veel kritiek over je heen. Hoe ga je daarmee om? Zet je het gemakkelijk van je af of doet het je wel wat? Benjamin Clement, Den Helder Dank je! Die goal gaf me een heel Aiax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 54