De buitenstaander Wie is Mari Carmen Oudendijk? studio te halen. Danny Blind is vorig seizoen niet geweest, wie weet komt hij dit seizoen een keer... Maar ik ben ook realist. FC Godenzonen verandert ieder jaar wel wat van format en redactie, en zo is het ook bij Ajax, waar dit jaar een nieuwe tech nische staf aan de slag is gegaan. Eigenlijk moet je ieder seizoen met een schone lei beginnen, dat vind ik ook logisch. Dit seizoen hebben we sowieso niet te klagen, hoor. We hebben Jaakke, Van Geel, Vermaelen en Spijkerman al in de studio gehad. Dat vind ik in dit prille seizoen al heel mooi. 'We gaan dit seizoen ook enkele thema-uitzendingen maken. Op 4 december maken we bijvoorbeeld een uitzending rond de mistwedstrijd Ajax - Liverpool. Met leuke gasten en historisch beeldmateriaal. Een ander idee is om een keer een uitzending te maken vanaf en over de Toekomst. Dat is een goede ma nier om de gemiddelde Ajax-supporter dichter bij Ajax en het programma te betrekken.' Heb je nog meer wensen voor het programma, naast wel lichteen vertienvoudiging van het budget? (Lacht) 'Nou, dat is zeker welkom! Dan kunnen we nog meer rubrieken inpassen en het programma ofwel uitbreiden tot een uur, ofwel twee maal in de week uitzenden. Maar goed, dat is toch meer dagdromen, want heel reëel is dat nu niet.' Je hebt journalisten, bekende Nederlanders, trainers en spelers als gasten aan tafel gehad. Met welke groep praat jij het liefst? 'Vorig jaar hebben we relatief veel bekende Nederlanders aan tafel gehad, maar voor dit jaar is besloten om dat aantal wat te verminderen. Als ik heel eerlijk ben, vind ik het toch het leukst om met iemand als bijvoorbeeld Hans Westerhof te praten. Hij kent de ins en outs van Ajax en kan dat ook goed verwoorden. De uitzending waarin Thomas Vermaelen zat, vond ik ook leuk. We lieten beelden zien van verschillende goede spitsen uit de Nederlandse competitie van vorig seizoen. Vermaelen gaf toen aan de hand van die beelden aan waarom hij Kuijt heel moeilijk verdedigbaar vond. Dat soort televisie vind ik leuk, want daar steekt de kijker ook iets van op. Praten over voet bal is toch het leukst met de voetballers zelf. Het is praten over de essentie.' Oudendijk interviewde niet alleen voetballers. Vijf jaar lang deed ze Wimbledon voor RTL en juist daar ligt ook een speciale herinnering. Oudendijk: 'Enkele jaren geleden interviewde ik Schalken op Wimbledon en hij legde toen uit waarom hij zich met zijn geblesseerde voet uit Wimbledon moest terugtrekken. Hij was toen op het hoogtepunt van zijn carrière. Schalken was zeer openhartig en dat maakte juist zoveel indruk op mij omdat ik in datzelfde jaar zelf bij het tv-programma Bobo's in de bush een virusinfectie in de tropen had opgelo pen. Ik herkende veel in zijn verhaal. Je wil alles, maar je lichaam zegt nee. Dat interview is me altijd bijgebleven.' Naam voluit: Mari Carmen Oudendijk Geboren: 30 april 1968 in Almelo Huidige woonplaats: Amsterdam Burgelijke staat: Ongehuwd School/opleiding: Havo en ALO (Academie voor Lichamelijke Opvoeding) Zelf gevoetbald bij: Veel gevoetbald, maar nooit bij een club. Mooiste actie van Mari Carmen Oudendijk: 'Eén actie van mij is ooit op beeld vastgelegd. Ik was op uitzen ding bij een KNVB-zaalvoetbaltoernooi met veel goede jonge spelers. Tijdens de reportage mocht ik zelf even meedoen. Vreselijk fanatiek natuurlijk... Ik maakte een een-tweetje met een jochie van een jaar of zestien uit de Bijlmer, die vervolgens zo vriendelijk was om mij te laten scoren.' Favoriete voetballer: 'Thomas Vermaelen. Laat nu de andere spelers ook naar FC Godenzonen komen!' Welke speler zou Ajax moeten aantrekken? 'Een goede linksback, zodat Urby als linkshalf kan gaan spelen.' Mooiste wedstrijd ooit gezien?Nederland - Argentinië, tijdens het WK 1998 in Frankrijk. Ik was erbij en zat pre cies in de hoek waar Dennis Bergkamp zijn prachtige actie en het winnende doelpunt maakte.' Politieke partij: 'Ik ben in dubio. Ik zal wel weer op de WD uitkomen, maar ik zou ook weieens de laatste der Mohikanen kunnen worden en toch op D66 gaan stemmen.' Vindt ontspanning in: 'Hardlopen.' Boek of film? 'Boek. Ik kan uren achter elkaar lezen.' Huntelaar of Van Nistelrooij? 'Wat een irritante vraag! Voor Oranje is Huntelaar wellicht nu de beste keuze, maar ik vind het heel jammer dat Van Nistelrooij, die ik persoonlijk ken, er niet meer bij zit.' Wel of geen Gouden Kooi'Geen.' Roken of drinken? 'Drinken.' november Pflflfi

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 47