Formule 1, geen Engels voetbal. Oudendijk: 'Ik kon nog wel een jaartje De sterkste man presenteren, maar dat vond ik eigenlijk niet voldoende. Vandaar de switch.' Oudendijk presenteert nu BVN-Voetbal voor de Wereldomroep, FC Godenzonen voor AT5 en kan hier en daar andere klussen aannemen, zoveel als ze maar wil. 'Die vrijheid wilde ik eigenlijk ook. Als je in vaste dienst bent, ben je verplicht om je volledig aan de wensen van je werkgever te conformeren. Iets erbij doen mag niet.' Grote Oren Cup Een nadeel heeft het freelancen ook: Oudendijk wordt niet meer als vanzelfsprekend uitgeno digd voor de voetbaltoernooien met bekende Nederlanders. Oudendijk: 'Vroeger zat ik altijd in het RTL-team en nu hoor ik ineens via via dat het toernooi om de Grote Oren Cup alweer gehouden is. Dat vind ik wel jammer. Ooit kreeg ik uit handen van Leo Beenhakker de troostprijs omdat ik al na enkele minuten in het toernooi de zaal moest verla ten met een enkelblessure. Hoe pijnlijk dat ook was op dat moment, de herinnering is toch mooi.' Oudendijk heeft vrijwel alle sporten actief bedreven maar atletiek beschouwt ze als haar hoofdsport. Discuswerpen en de lange afstanden vormden het hoofdonderdeel; ze liep de marathons van New York, Berlijn en Londen. Oudendijk: 'Ook nu ga ik regelmatig een half uur hardlopen met nog wat fitness erbij. En met squashen ben ik ook weer begonnen.' De band met Ajax dateert al van lang geleden. Oudendijk: 'Mijn grote broers waren na Heracles voor Ajax. Heel lang geleden won Heracles eens van Ajax, ik meen dat het voor de beker was. Dat was zo'n moment waarover in Almelo nog weken werd gesproken. Hoewel ik zelf toen nog heel jong was, maakte de naam Ajax toen veel indruk op mij. Als een overwinning op Ajax zoveel voor je omgeving betekent, dan moet Ajax wel een heel bijzondere club zijn. Een andere band die ik met Ajax heb, dateert nog uit mijn ALO-tijd toen ik als studieopdracht een training van Ajax heb bestudeerd. Louis van Gaal was toen trainer en doceerde mij over hoe hij Ajax trainde. Heel leerzaam, moet ik zeggen. Niet veel later heb ik een vergelijkbare opdracht gedaan bij FC Utrecht waar Simon Kistemaker trainer was. Dat was echt in alle opzichten een wereld van verschil!' FC Godenzonen Het presenteren van FC Godenzonen bevalt Oudendijk zeer. In haar derde jaar als presenta tor heeft ze iedere keer weer een verandering van inhoud meegemaakt. Dit jaar is gekozen voor een samenwerking met Menno Pot, Miel Brinkhuis en Peter R. de Vries als analisten waarbij drie maal per jaar een journalistenforum wordt uitgenodigd om de tussenbalans van Ajax op te maken. Oudendijk: 'We werken samen in een team dat elkaar goed ligt, daar ben ik heel blij mee. Het is een leuk programma om te maken en we krijgen ook leuke reacties. We werken met een kleine redactie en doen alles ei genlijk zelf. Het is heel fijn dat onze gasten zoveel medewerking verlenen. We kunnen ze niets bieden, want AT5 heeft nu eenmaal niet zoveel geld, maar toch komen ze. Foppe de Haan en Hans Westerhof zijn zelfs allebei vanuit Friesland op en neer gereden naar Amsterdam om in onze uitzending gast te zijn. Daar heb ik heel veel respect voor.' Is het netzo gemakkelijk om spelers naar de uitzending van FC Godenzonen te halen? 'Dat blijkt in de praktijk moeilijker. We krijgen van Ajax alle medewerking, maar de realiteit leert dat er best wat spelers afvallen door de taalbarrière. We hebben dat probleem nu opgelost door de ru briek "Op de stip" in het programma op te nemen. Daarin wordt een item gemaakt met een speler, meestal in de buurt van de ArenA, zodat de Ajax- supporter ook spelers als Rosales en Rosenberg te zien krijgt. Natuurlijk hebben we ze liever in de studio, maar op deze manier hebben we toch een oplossing bedacht. Het is zo ook gemakkelijker te ondertitelen. 'Het gaat nu gelukkig goed met Ajax, dan wordt het wellicht gemakkelijker om de spelers naar de Aiax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 46