Jong Ajax 37 Rydell Poepon, spelend in de tweede helft, torent boven zijn opponent van FC Groningen uit. geëindigd was met het neerhalen van Jeffrey Sarpong in het strafschop gebied, schoot Olaf Lindenbergh Jong Ajax vanaf de penaltystip naar 1-0. Maar het feit dat Sarpong en ook Markus Rosenberg vervolgens kansen niet wisten te verzilveren, wreekte zich al voor rust. Danny Holla schoot Groningen naast Ajax. In de tweede helft drong Ajax, met Rydell Poepon als verse aanvaller in de ploeg voor Javier Martina, wel aan maar grote mogelijkheden deden zich niet voor. 'Vergeleken met de wedstrijd tegen Jong Volendam was dit niet heel slecht,' zag Winter het positieve van zijn ploeg. Ook drie dagen later tegen PSV was het niet zo dat Ajax dramatisch voor de dag kwam, maar stond er na ne gentig minuten wel een 0-2 eindstand op het bord. Een gebrek aan slimheid en de organisatorische misstappen waaruit de tegengoals vielen, bleken bepalend voor de nederlaag. Voor rust creëerde Jong Ajax de beste kansen. Het was echter PSV dat op voorsprong kwam. Een ongeluk kige actie van Donovan Slijngard bestrafte de arbiter met een penalty, die werd benut. De voor de thuisploeg nadelige ruststand was niet representatief voor de spelverhoudingen. Edgar Manucharyan, Markus Rosenberg en Jeffrey Sarpong waren eerder al dicht bij een Amsterdamse openings goal. De Eindhovenaren stelden daar nauwelijks iets tegenover. Tien minuten na rust verdubbelde Ngyen Lee de marge. Sterk voor werk (een prima demarrage) van Juan Carlos Carrizo stelde de spits uiteindelijk in staat de 0-2 binnen te schieten. Jong Ajax beet zijn tanden daarna te vaak stuk op de Eindhovense defensie. 'Hoe het ver der moet?' vroeg Winter zich na de wedstrijd hardop af. 'Gewoon hard blijven trainen en geduld hebben. Maar deze resultaten zijn zeker te leurstellend. Wie ziet dat we met 2-0 hebben verloren, denkt dat we zijn weggespeeld. Dat is niet waar.' Ommekeer De ommekeer kwam in de uitwed strijd bij Vitesse. Met alleen Jan Vertonghen en Edgar Manucharyan uit de A-selectie in de gelederen - Michael Krohn-Dehli haakte na de warming-up geblesseerd af - speelde Jong Ajax een puike wedstrijd. Dat de beloning er aanvankelijk niet kwam in de vorm van een doel punt, verontrustte de uitploeg niet. Oud-Ajacied Fred Benson bracht zijn Vitesse na een kwartier vanaf de penaltystip op voorsprong, maar vier minuten later schoot Jeffrey Sarpong Jong Ajax langszij. 'Ook daarna gingen we de combinaties goed aan en schakelden we prima om. Dat was vanavond ons sterke punt,' had Winter geconstateerd. Het was dan ook niet verwonderlijk dat Ajax met een 1-3 voorsprong de rust inging. Edgar Manucharyan en Rydell Poepon zorgden voor die tus senstand. In de tweede helft kreeg Jong Ajax al na vier minuten een strafschop mee nadat Vurnon Anita onderuit was gegaan. Manucharyan benutte het buitenkansje feilloos en na een dik uur spelen gooide Javier Martina de wedstrijd helemaal in het slot door de 1-5 te maken. 'Bij zo'n geweldige uitslag mag je misschien niet de min dere dingen opnoemen, maar dat doe ik toch,' sprak Winter na afloop. 'De laatste twintig minuten vervielen we namelijk weer in onze oude fouten. We dachten er te gemakkelijk over en gingen te veel voor eigen suc ces. Daardoor gaven we nog wel wat kansjes weg, maar over het al gemeen stond het bij ons prima. Niet alleen in balbezit maar ook bij balverlies. Zo'n 1-5 overwinning is wel lekker voor het zelfvertrouwen van de ploeg. Zeker na zo'n rare week waarin we te veel punten lieten liggen,' besloot de trainer van Jong Ajax. Invaller Stanton Lewis gaat voorop in de strijd. De Zuid-Afrikaan strijdt hier letterlijk schouder aan schouder met Rosenberg.

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 37