Beloftenteams ontlopen elkaar dit seizoen weinig Na een reeks van vier wedstrijden waarin Jong Ajax niet tot winst wist te komen, proefde de ploeg van trainer Aron Winter in de uitwedstrijd tegen Jong Vitesse eindelijk weer eens het zoet van een overwinning. Met de 5-1 zege hoopt Winter dat de ommekeer daar is. Na de overwinning 'sprong' Jong Ajax in de stand van de derde plaats van onderen naar de vierde van boven. tekst Monique Janse fotografie Louis van de Vuurst De serie begon in Rotter dam. Na een goede wedstrijd moest het Beloftenteam uit Am sterdam genoegen nemen met een gelijkspel. Dat was een te leurstelling. 'We hebben twee punten laten liggen,' keek Winter terug op dat duel. Hij baseerde zijn stelling op de grote hoeveelheid kansen die Ajax kreeg, waarvan er slechts één in een doelpunt werden omgezet. Nadat de Amsterdammers een reeks kansen om zeep hadden geholpen, scoorde Feyenoord uit de eerste de beste mo gelijkheid wel. Benjamin De Ceulaer strafte slordig balverlies aan Ajax- kant direct af. Nog voor rust trok Ajax, dat zich niet gek liet maken door het fanatieke Feyenoord-pu- bliek, de verhoudingen recht. Edgar Manucharyan rondde bekwaam af. Maar het was de Armeniër die diep in de tweede helft verzuimde een honderd-procentscoringskans te benutten, waardoor Ajax niet drie maar slechts één puntje uit de Kuip kon meenemen. 'En dan blijf je met een dubbel gevoel zitten,' aldus Winter. 'Want hoewel we goed hebben gevoetbald en veel kansen hebben afgedwongen, had er meer in gezeten dan de 1-1.' Instelling Het goede spel in Rotterdam kreeg in de bekercompetitie echter geen vervolg. Met nog één duel in de poule voor de boeg wist Jong Ajax al dat de volgende ronde was ge haald. Daar waren de drie eerdere zeges in de groep goed voor geweest. Desalniettemin wilde trainer Aron Winter het vierde duel ook win nend afsluiten. Maar dat gebeurde tot ergernis van de jonge oefenmees- ter niet. Dat Jong Ajax diverse be langrijke spelers wegens interland verplichtingen moest missen, deed voor Winter nauwelijks ter zake. De jongens die er wel stonden hadden zich moeten laten gelden. Zij hadden het voorbeeld moeten zijn voor de opgeroepen A-junioren, van wie er twee in de basis stonden. 'De instel ling was niet goed. Misschien kwam dat omdat we ongeacht de uitslag al geplaatst waren voor de volgende ronde. Dat vind ik teleurstellend. We hadden als Ajax een goede indruk moeten achterlaten.' Het tegendeel gebeurde. Ajax zag Volendam'de in de eerste helft verkregen 1-0 voor sprong uitbouwen naar een 2-0 over winning. 'Ik hoop dat deze wedstrijd een incident was. Dit was echt de allerslechtste wedstrijd die wij dit seizoen hebben gespeeld. Ik hoop dat we vanaf nu bij de les zijn. Dat de spelers beseffen dat talent alleen niet voldoende is om het in de voetbalwe reld te redden.' In de volgende ronde, die op 13 no vember wordt afgewerkt, treft Jong Ajax Jong Cambuur Leeuwarden. Misstappen Dat de matige prestatie in Volendam niet op zichzelf stond, bleek na de twee thuisduels tegen FC Groningen en PSV. Van de zes te verdienen pun ten, pakte Ajax er slechts één. Tevens scoorde de ploeg slechts één keer, uit een strafschop die nota bene door Olaf Lindenbergh was verzil verd. Wanhopig werd trainer Aron Winter nog niet: 'We moeten gewoon hard blijven trainen en geduld heb ben. De resultaten zijn teleurstellend maar we zijn niet weggespeeld.' Tussen het maandagduel tegen Groningen en het spel van donder dag tegen PSV zat het nodige verschil. Tegen de noorderlingen was het dan wel niet hartverwarmend, werklust toonden de Ajacieden wel. Nadat een fraaie aanval in de 27ste minuut Rechtsbuiten Javier Martina was een helft lang van de partij tegen Jong PSV. Ajax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 36