Met de 'Pupil van de week' poseert Klaas Jan gewillig voor de ca mera. 'Leuk toch, dat ze met mij op de foto willen?' Met een bosloop moest de vermoeidheid van de woensdagavondwedstrijd uit de benen verdwijnen. Het bos in De dag na de wedstrijd liepen de Ajacieden uit. Niet op eigen terrein maar in het Amsterdamse bos. 'Het ligt eraan hoe je je voelt hoe lekker het is. Ik had donderdag last van zware benen en had absoluut geen zin om te lopen. Maar ach, als je het eenmaal hebt gedaan, is het toch wel weer lekker hoor.' Onder de maat Tegen ADO Den Haag moest Huntelaar het opnemen tegen de door hem zo verfoeide handbalverdediging. 'ADO en dat soort clubs willen de nul houden, lukt dat niet dan doen ze er alles aan om de één te houden. Als dat misgaat, willen ze de twee houden. Ik zou niet graag zo willen spelen. Zie er echt de lol niet van in. Als ik word vastgehouden moet ik me inhouden en rustig blijven, want meestal ziet de scheidsrechter direct als ik een knal uitdeel en dan ben ik de pineut. Als ik een rode kaart krijg, benadeel ik niet alleen mijzelf, ook mijn team. Dus moet ik me beheersen en mijn taak blijven uitvoeren. De scheidsrechter is tijdens de wedstrijd niet mijn grootste vriend, maar dat zal hij ook wel van mij zeggen. Misschien denken ze wel: die jongen weet het altijd beter, want ik zeg nog weieens wat. Ik vind ook dat je dat best mag zeggen. Ik zou geen scheidsrechter willen zijn hoor, al denk ik af en toe wel dat ik het beter kan.' Beter kon Ajax zelf, dat wel met 2-0 won, zeker tegen ADO. 'Wij presteerden in die wedstrijd onder de maat. Het was niet gemakkelijk spelen en ook niet altijd even leuk. We hadden het ons wel gemakkelijker kunnen maken door slimmer te spelen en de bal rond te laten gaan. Ikzelf wilde af en ook veel te moeilijk doen. Ik wilde ie graag laten zien. Maar dat moet niet te snel of te geforceerd en dat gebeurde wel.' Het shirt van Klaas Jan Huntelaar is elke wedstrijd een gewild tricot. Ook tegen ADO Den Haag is het weer raak. Ajax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 18