De week van Klaas Jan Huntelaar Als ware hij al een jeugdtrainer, zo beweegt Huntelaar zich tijdens de clinic tussen de jeugd. Kidsclubdag Met het lekkere gevoel van een ruime 0-4 overwinning kwam Huntelaar maandag weer op de club. Daar wachtte hem en zijn ploeggenoten 's mid dags de Ajax Kidsclubdag. 'Dat vind ik leuk. Het wordt minder gezellig als het heel lang duurt, maar daar kan je je ook wel weer overheen zetten als je ziet hoeveel plezier die kinderen hebben. Ik kan het van mijzelf ook wel herinneren. Toen ik in de C'tjes van De Graafschap speelde, vond ik het prachtig wanneer eerste-elftalspelers, onder wie bijvoorbeeld Olaf Lindenbergh, bij ons kwamen kijken.' Als een ware trainer bewoog Huntelaar zich tijdens de clinic van de Kidsclub over het veld. 'Ja hoor, dat lijkt me wel wat,' laat Huntelaar zich ontvallen als hij zichzelf zo terugziet op de foto. 'Maar zo ver kijk ik nog niet. Het trainers vak lijkt me wel leuk. Ook met kinderen zo ballen, is ontzettend mooi. Nóg leuker is het om spontaan met ze te voetballen in plaats van georganiseerd.' Het is ook weieens anders, maar hier wachten de kinderen geduldig tot hun idool tijd voor ze heeft om een handtekening te zetten. Benauwde momenten Het was herfstvakantie en vele ouders hadden deze dinsdag uit gekozen om de belofte aan hun kroost gestand te doen. Ze gin gen massaal naar de Ajax-training. Het was druk. Niet zomaar druk, maar absurd hectisch. 'Iedereen wilde een handtekening en het liefst allemaal tegelijk,' herinnert het geliefde idool zich. 'Dat kan natuurlijk niet. Er stonden naar het trainingsveld toe nog geen hekken. Het was niet veilig. Ik red me op zich wel, maar kleine kinderen werden overlopen en vielen op de grond. Als ik naar links stapte, ging de hele meute naar links. Ik ben toen maar teruggegaan en heb gewacht tot er mensen kwamen die konden zorgen dat ik op het trainingsveld kwam.' Na de training waren de Ajacieden beschikbaar voor de pers. Voor Huntelaar stonden dit keer bijzondere media te wachten. Een televisieploeg uit Barcelona en een van het Jeugdjournaal. 'De Spaanse televisie wilde weten wanneer ik naar het buiten land zou gaan. Ik antwoordde dat ik nu bij Ajax speel en dat ik mij hier aan het ontwikkelen ben. Ook zei ik dat ik niet in de toekomst kan kijken of ik, of wanneer ik naar het buitenland ga. Het Jeugdjournaal sprak mij omdat kinderen hadden ge stemd wie er in het programma over zijn hobby moest vertellen. Zij hadden mij uitgekozen. Op het veld heb ik over mijn hobby verteld; voetbal. Vissen is ook wel een hobby, maar dit was het gemakkelijkst te filmen...' De kijkers van het Jeugdjournaal wilden de hobby weten van Klaas Jan Huntelaar. Dus kwam een camera ploeg naar Amsterdam om de spits aan de tand te voelen. FOTO: JOP VAN KEMPEN november 2006

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 17