«MCS De week van Klaas Jan Huntelaar Klaas Jan Huntelaar kijkt niet graag al te ver vooruit in zijn pro fessionele leven. Dus als er een week is met uitwedstrijden tegen Feyenoord en zijn oude club SC Heerenveen en een thuisduel te gen ADO Den Haag dan is dat voor hem geen reden bij voorbaat in de stress te schieten. 'Ik kijk van wedstrijd tot wedstrijd,' stelt hij zelf op zijn bekende nuchtere wijze vast. tekst Monique Janse fotografie Louis van de Vuurst Klaas Jan Huntelaar schreeuwt het uit van blijdschap. Hij heeft Ajax op 2-0 gezet bij Feyenoord. Scoren in de Kuip Klaas Jan Huntelaar had zin in de Klassieker. 'Meestal spelen we tegen Feyenoord open wedstrijden omdat zij ook willen aanvallen. Feyenoord stelt geen bandbalverdediging rond het strafschopgebied op. Dan is het leuk om tegen zo'n ploeg te spelen. De nacht voor de wedstrijd heb ik goed geslapen. Dat doe ik altijd, soms slaap ik zelfs te goed. Dan slaap ik erg vast en ben ik moeilijk wakker te krijgen. Maar met de wekker in de herhaalstand lukt het wel!' Omdat de spits op slechts vijf minuten van het stadion woont, hoefde hij niet voor dag en dauw op om op tijd voor het vertrek naar Rotterdam te zijn. In de bus beproefde hij zijn geluk samen met Wesley Sneijder, John Heitinga en Markus Rosenberg tijdens het dubbel kingeneen kaartspel. Voor het kwartet het wist, reden ze al de hekken binnen van de Kuip. Op het veld overleefden zij de eerste tien minuten van een goed startend Feyenoord. 'Vanaf de tiende minuut stonden wij heel goed te voetballen en tikten we ze weg. Bij de corner waaruit ik de 1-0 maakte, werd ik vastge houden waardoor ik eerst niet wegkwam. Ik dacht: ik moet zorgen dat ik voor hem kom. Dat lukte en ik scoorde. Scoren in die sfeer, in de Kuip is supermooi.' Dus deed-ie het nog maar een keer. 'Na die 2-0 had ik echt het idee dat we Feyenoord konden afstraffen. Na de eerste goal vond ik Feyenoord al slecht. Toen al had ik niet het idee dat zij terug in de wedstrijd konden komen. Maar we hebben nog veel kansen gemist. We wonnen met 4-0, maar hadden misschien wel met 10-0 kunnen winnen, 's Avonds bij De wedstrijden heb ik rustig gekeken wat er fout ging bij al die kansen die geen doelpunt werden.' Met de aanvoerdersband om de arm bedankt Klaas Jan Huntelaar de meegereisde Ajax-fans. Ajax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 16