Ajax presenteert jong talent in kunst Cartoon Cruijff scoort het hoogst De aftrap 'Ik ben Ajacied' is voor Ajax een thema dat de gevoelens van spelers, supporters en sympathisanten vertolkt en versterkt. Omdat stimuleren van jong talent voor de club een tweede natuur is, heeft Ajax zes jonge, Amsterdamse kunstenaars uitge nodigd om dit thema vorm te geven. De kunstwerken, waarin het thema 'Ik ben Ajacied' is vormgegeven door zes talentvolle, jonge kunstenaars, vormen een unieke verzameling, die nu in beperkte oplage verkrijg baar is. Petra Hart, Erick de Jong, Hans Meertens, Petra Neefjes, Klaart je Pander en Dion van Zeist namen de uitdaging aan. Het resultaat is een unieke collectie kunstwerken, sterk variërend in stijl, techniek en kleurge bruik, maar in alles het goede gevoel vertolkend van sympathie en ver wantschap met de wereldclub Ajax. In het Ajax-jaarverslag 2005-2006 nemen de kunstwerken dan ook te recht een prominente plaats in. Naast de kunstwerken wordt daarin ook een uitgebreide uitleg over de kunste naars en hun werk gegeven. De collectie is verkrijgbaar in een beperkte oplage van 150 stuks, ver pakt in luxe mappen, voorzien van toelichting en achtergronden. In de map bevinden zich zes verschillende kunstwerken, afgedrukt op hout vrij, halfmat, 250 grams kunstdruk papier, persoonlijk genummerd en gesigneerd door de betreffende kun stenaar. Het formaat van de kunst drukken is 43 x 56 cm. Deze waardevolle en exclusieve collec tie wordt door Ajax aangeboden voor 1150,- per map, inclusief BTW. Van dit bedrag schenkt Ajax tien procent aan het project VU Kinderstad. De mappen kunnen - zolang de voorraad strekt - worden besteld bij Marie- Catrie van der Weegen van Ajax, e-mail: m.van.der.weegen@ajax.nl. Nu in beperkte oplage verkrijgbaar: Exclusieve verzamelmap Jaarverslag, inclusief kunstcatalogus •Zes kunstwerken in meerkleurendruk op houtvrij, halfmat, 250 grams kunst drukpapier Elk kunstwerk persoonlijk genummerd en gesigneerd Schutvellen met naam en handtekening Dion van Zeist (1981): 'Nummer 1' Erick de Jong (1981):'Elftal' Hans Meertens (1975): 'Daar hoorden zij engelen zingen' Klaartje Pander (1971): 'Jong talent' Petra Hart (1972): 'De overdracht van de Gouden Voetbal' Petra Neefjes (1968): 'Amsterdam' V. JMWAiMSS *'Br Een cartoon van tekenaar Fritz Behrendt heeft op een veiling van Christie's Amsterdam duizend euro opgeleverd. De opbrengst van de veiling ging naar goede doelen. Achttien tekeningen uit de privé-col- lectie van politiek cartoonist Fritz Behrendt, die publiceerde voor on der meer NRC Handelsblad, De Telegraaf, Het Parool, The New York Times en Frankfurter Algemeine Zeitunghebben 4500 euro opge bracht op een veiling bij Christie's Amsterdam. Het was de eerste keer dat Behrendt zijn werk verkocht. De opbrengst is voor patiënten met Multiple Sclerose en voor vluchtelin gen van Srebrenica. Behrendt was bij de veiling aanwezig om de winnende bieders te feliciteren. Het Persmuseum Amsterdam kocht drie tekeningen, waaronder een car toon over de sluiting van Schiphol. De duurste 'Behrendt' was een teke ning van Johan Cruijff, die duizend euro opbracht. 'St Johannes met be ker' werd gekocht door Atlas van Stolk, een van de grootse verzame laars van Nederlandse historiepren ten van Nederland. november 2006

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 13