Eén wedstrijd, drie captains Een roep die geldt fotografie Louis van de Vuurst ÜG elft fel p Voetbalkennis en -ervaring om van te watertanden: trainer-coach Henk ten Cate, technisch adviseur Piet Keizer en hoofd scouting Ton Pronk. Wesley Sneijder 'Ik zal in het veld heus wel proberen leiding te geven, maar 1 die band wil ik niet om hebben. Er komt veel extra's bij kijken. De aanvoerder moet alle zaakjes regelen, zoals wed- I strijdkaartjes. Daar heb ik geen zin in. Klaar!' Elf, september 2006 Henk ten Cate 'Het belangrijkste vind ik dat de spelers blijven geloven in waarmee we bezig zijn. Dat begint ermee dat je ze een I systeem aanreikt waarin ze zich prettig voelen. Ze mógen aanvallen, mógen creatief zijn, voor een voetballer is dat het plezierigste wat er is. En zonder plezier geen progressie.' Voetbal International, 27-09-2006 Ronald de Boer 'Johan Cruijff heeft het vaak over de Nederlandse voetbal- cultuur, maar daar moeten we ons niet blind op staren. De tijden zijn veranderd, het is allemaal zó veel fysieker gewor den. We moeten in Nederland niet denken dat we alles maar tactisch op kunnen lossen.' Sportweek, 03-10-2006 Klaas Jan Huntelaar 'We hadden met 8-0 moeten winnen van Feyenoord. Wij speelden goed, maar zoveel ruimte als vandaag heb ik in de j Kuip nog nooit gekregen.' de Volkskrant, 23-10-2006 Erwin Koeman 'We kregen voetballes.' de Volkskrant, 23-10-2006 Leo Beenhakker (Op de vraag wanneer hij voor het laatst gehuild heeft:) 'In I 2003, bij mijn vertrek bij Ajax. Dat was een heel moeilijke I beslissing in een voor mij heel moeilijke periode.' Voetbal International, 01-11-2006 Henk ten Cate 'Voor de manier waarop wij willen voetballen - in een hoog j tempo en vlot combinerend - was het veld dat er lag abso- j luut ongeschikt.' Voetbal International, 01-11-2006 Tom De Mul 'Mijn standbeen staat heel schuin, waardoor ik heel veel curve kan geven.' Voetbalinternational, 01-11-2006 I Shota Arveladze 'Als kind droomde ik al van Ajax. Het leek me geweldig om daar terug te keren. Dat ze me uiteindelijk niet wilden deed pijn. Maar ik begrijp het ook wel. Voetbal is nu eenmaal big business. Ik ben slim genoeg om dat te beseffen. Ik was al 1 wat ouder en ze kozen liever voor een jonge speler Wie ben 1 ik om daar dan iets van te zeggen?' Voetbal International, 01-11-2006 november 2006 De 61 ste reünie van de Bordjesclub, het fundament van Ajax, vond vrijdag 27 oktober plaats op de Toekomst. De club bestaat uit alle Ajacieden die meer dan 25 jaar lid zijn van Ajax. Bij het bereiken van die mijlpaal krijgt men een bord als teken van waardering. Vandaar de naam 'Bordjesclub' voor dit illustere gezelschap. ietwat gekscherend 'jonkies' genoemd. Voormalig keeper Remco de Jong woont in de Verenigde Staten. De mogelijkheid om het felbegeerde bordje in ontvangst te nemen liet de jubilaris niet aan zich voorbij gaan. De reis die zijn collega-jubilaris David Endt naar de Toekomst moest maken om zijn bordje te ontvangen was aanmerkelijk korter. 'Opeens ben je 25 jaar lid. Op zichzelf vind ik dat geen verdienste,' zei de teammanager van het eerste elftal nuchter, maar niet zonder trots. 'Vanaf mijn tiende ben ik bij de wedstrijden van Ajax gaan kijken. Dat is nu al 42 jaar geleden. Ik voel me dus al veel langer Ajacied. Op een dag als vandaag besef je vooral dat de tijd voortschrijdt.' Hij kent de sfeer tijdens bijeenkomsten van de Bordjesclub, als de trouwste clubleden zich hebben verza meld. Endt was al eens gast van de Bordjesclub. 'Tijdens Bordjesclubavonden is de sfeer altijd apart. Bijzonder, vooral omdat het hart en de ziel van de club op die avonden samen zijn.' De kersverse leden hoefden maar weinig geduld op te brengen om die bijzondere sfeer te kunnen proeven. Nog dezelfde maand, op vrijdag 27 oktober, vond - vanzelf sprekend eveneens op de Toekomst - het jaarlijkse Bordjesclubdiner plaats. Coach Henk ten Cate wees voor de start van het seizoen drie spelers uit de selectie aan als aanvoerder. In volgorde: de num mer één was routinier Jaap Stam, nummer twee Kenneth Perez vertegenwoordigde de buitenlandse spelers en nummer drie Klaas Jan Huntelaar fungeerde als spreekbuis voor zijn leeftijdgenoten. Het aanvoerder schap van de laatste twee leek, met rots in branding Stam voorop, vooral een acade mische of psychologische kwestie, maar dat pakte in de Klassieker van 22 oktober anders uit. In de achtste speelronde van het seizoen had Ten Cate onverwachts zijn hele aanvoerderstrio nodig. Tegen Feyenoord viel Jaap Stam na 25 minu ten uit met een blessure. George Ogararu kwam de verdediger vervangen en Kenneth Perez nam, zo bepaalde de hiërarchie, de aanvoerdersband over. Toen de Deen hal verwege de tweede helft na zijn twee doel punten mocht gaan douchen en Thomas Vermaelen zijn plaats in het team innam, was het de beurt aan Klaas Jan Huntelaar om voor de resterende speeltijd de drie an- dreaskruizen om de bovenarm te schuiven. Waarmee de coach behalve zijn drie wissels ook zijn drie aanvoerders gebruikt had. Jaap Stam gaat na 25 minuten van het veld. Tweede aanvoerder Kenneth Perez wordt gefeliciteerd met zijn tweede goal tegen Feyenoord door onder anderen Klaas Jan Huntelaar. Onder aanvoering van captain Huntelaar bedanken de Ajacieden na de 4-0 overwinning op Feyenoord de naar de Kuip meegereisde eigen aanhang.

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 11