Jubilarissen gehuldigd De heren media De Amsterdamse supporters waren positief over het vervolg in het toernooi. 'IK Start in Noorwegen, Ajax finisht in Glasgow' was op een spandoek gekalkt. De finale van het Uefa-Guptoernooi is in Schotland. Jop van Kempen, Het Parool, 29-09-2006 De grappigste ontdekking die Kemmeren c.s. deden was dat er in het grensgebied tussen Rotterdam en Amsterdam dorpen be staan die fungeren als barrière tussen de rivaliserende steden. Ze zijn half Ajax, half Feyenoord. Neem slaapstad Zoetermeer. Daar wonen 390 Feyenoord-kaarthouders, en 302 Ajacieden. Leiden, met de trein halverwege, kent 466 Feyenoord-fans en 353 Ajacieden. Remco Janssen, Het Parool, 29-09-2006 En Wesley Sneijder? De voetballer op wie Utrecht juist trots zou moeten zijn? Hij antwoordde met zijn voeten, speelde een rond uit superieure wedstrijd. Hij stond aan de basis van Ajax' eerste twee doelpunten en toonde in een rechtstreeks duel met Gregoor van Dijk aan dat laatstgenoemde 'ijzervreter' zijn veters niet eens mag strikken. Mark van den Heuvel, Sportweek, 03-10-2006 De winst van het dubbele treffen met IK Start zat 'm vooral in de toegenomen keuzemogelijkheden voor de trainer. Peter Wekking, Voetbal International, 04-10-2006 Feyenoord is in de Kuip wel met ruimere cijfers vernederd door de aartsrivaal. Het was dan ook een verbijsterende constatering dat Ajax zichzelf met vier doelpunten uit zeker tien open kansen ernstig tekortdeed. Robèrt Misset, de Volkskrant, 23-10-2006 Ajax deed het inderdaad erg goed. Zó goed, dat de club gisteren de grootste overwinning ooit tegen Feyenoord had kunnen boe ken. Tweemaal wonnen de Amsterdammers met 5-0 inde Kuip. De laatste keer gebeurde dat op 18 mei 1995. Zes dagen later won de ploeg van trainer Louis van Gaal de Champions League. Dick Sintenie, Het Parool, 23-10-2006 Sneijder was echter niet meteen gaan douchen. Verscholen op het autodek, tussen een Peugeot en een Audi, leunde hij op een betonnen muur met uitzicht over het trainingsveld en de sup porters ernaast. Voor even leek het alsof de artiest zijn piste overzag. Filosofeerde hij over het rare wereldje waar hij deel van uitmaakte? Een verkeerde inschatting; Sneijder was gewoon weer in gesprek met een journalist. Thomas Rijsman, Het Parool, 25-10-2006 Zaterdag in Heerenveen demonstreerde Huntelaar de lessen van zijn clubtrainer ter harte te hebben genomen. Hij speelde als de klassieke nummer 9 in het voetbal waarmee Van Gaal Ajax tien jaar geleden groot maakte. Grotendeels met de rug naar de goal, altijd aanspeelbaar, bewegend naar de flanken en zeer balvast was Huntelaar tegen SC Heerenveen de sterke kapstok waaraan Ajax zijn combinatievoetbal kon ophangen. Peter Wekking, Voetbal International, 01-11-2006 Op zaterdag 7 oktober was de bestuurskamer van de Toekomst het decor van een bijzondere, traditierijke clubochtend. Liefst veertien jubilarissen werden feestelijk bedankt voor hun decennialange clubtrouw. Hoogtepunt was het zeventigjarig lidmaatschap van Cor ter Beek. Wie 25 of 40 jaar lid is van Ajax, ontvangt een bordje. Een halve eeuw clubtrouw wordt beloond met een gouden Ajax- speld. Tien jaar later wordt de zelfde clubspeld verrijkt met een briljantje. Jubilarissen met zeventig jaren clubtrouw ont vangen een horloge. Wie zijn eerste sierbordje in ontvangst neemt, treedt automatisch toe tot de Bordjesclub van Ajax. De leden komen onder meer jaarlijks op de Toekomst bij een voor het Bordiesclubdiner De veertien dit Jaar gehuldigde jubilarissen zijn: (25 jaar lid:) Rob Been jr, Maurice van den Bosch, David Endt, Henk Heyt, Remco de Jong, Dolf van Zoest, (40 jaar lid:) Jan Fleysman jr, Rob Ombre, Op 3 december 1937 deelde Rob van Zoest, (50 jaar lid:) Jan Bonsen, Rolf Grootenboer, Joop de Vries, (60 jaar lid:) Hennie Ajax-voorzitter Marius Kool- Twelker> (70 laar lid:) Bor ter Beek- haas voor de eerste keer een bordje uit. Negenenzestig jaar later had de huidige Ajax-voorzitter John Jaakke het aardig druk met het huldigen van de nieuwste lichting jubilarissen en bordjeshouders. De preses bedankte de trouwe Ajacieden in woord en gebaar voor hun jarenlange clubtrouw, inzet en betrokkenheid. 'Dit is een van de mooiste clubdagen van het jaar,' opende Jaakke de ceremonie. De 84-jarige Cor ter Beek (door Jaakke aangekon digd als 'het hoogtepunt van de ochtend') genoot zichtbaar van het huldebetoon. 'Samen met mijn vrouw Janny bezoek ik nog steeds alle wedstrij den,' liet Ter Beek trots weten. 'Wedstrijden blijven een belevenis, voetbal is en blijft een prachtspel- letje. Als ik een jeugdwedstrijd bekijk, denk ik weieens: daar zou ik best tussen willen staan. Ik hoop in elk geval nog jaren wedstrijden bij te wonen.' Grappend: 'Janny is al die tijd met mij mee geweest. Dus als de club nog een speld over heeft...' Mevrouw Ter Beek ontving uit handen van Jaakke een rood-wit boeket. Ter Beek werd op 10 juli 1936 aangenomen als Ajax-lid. Via de aspiranten en de junioren belandde de middenvelder in een van de lagere seniorenelftallen. Ook omdat Ter Beek de voor keur gaf aan een maatschappelijke carrière. Een loopbaan als voetballer werd minder aantrek kelijk bevonden. 'Ik ben nog altijd trots dat Jack Reynolds mijn trainer is geweest,' benoemde Ter Beek een hoogtepunt uit zijn zeventig jaren bij Ajax. De legendarische Engelsman trad in 1915 aan als trainer van het eerste elftal. Tot 1950 was Reynolds in verschillende periodes aan de Amsterdamse club verbonden. De oefenmeester wordt beschouwd als een van de grondleggers van het moderne, later zo succesvolle Ajax. Ter Beek leerde de trainer-coach goed kennen. 'Hij was een amicale trainer. Maar ook iemand die veel van je verlangde. Rechtsbenige voetballers leerde hij bij voorbeeld met links schieten. Dat vond hij toen al heel belangrijk.' Ajacieden met 25 clubjaren achter hun naam worden Jubilaris Cor ter Beek in een vrolijk onderhoud met John Jaakke, nadat de voorzitter hem gehuldigd heeft vanwege zijn zeventigjarig lidmaatschap van Ajax Technisch directeur Martin van Geel, erelid en oud-penningmeester Arie van Os en algemeen directeur Maarten Fontein bespreken geani meerd het wel en wee van de club. Ajax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 10