Maarten Fontein Ajax bindt talenten aan zich Ons doel: Ajax terug aan de top brengen ÏÏL. Bizar seizoen We kunnen nu al vaststellen dat Ajax een bizar seizoen heeft mee- gemaakt. We hebben de meeste sportieve doelstellingen gereali seerd. Ajax speelde in de achtste finale van de Champions League tegen Internazionale, we hebben ons gekwalificeerd voor de play-offs en we staan in de finale van de nationale bekerstrijd waarmee we in ieder geval een ticket hebben verdiend voor UEFA Cupvoetbal. Maar een zeer moeizaam verdiende vierde plaats in de Eredivisie is niet Ajax-waardig en we doen er alles aan om Ajax weer te zien winnen met aanvallend, creatief en dominant voetbal. Dit seizoen lukte dat niet altijd en PSV won met een straatlengte voorsprong het landskampioenschap. Een terechte kampioen en ik wil hierbij nogmaals PSV feliciteren met deze indrukwekkende prestatie in de nationale competitie. Seizoen 2006-2007 Zoals gezegd, al onze inspanningen zijn erop gericht Ajax weer aan de top van het inter nationale voetbal terug te brengen. Ajax hoort daar thuis. Wij zijn ervan overtuigd dat wij de mogelijkheden hebben dit doel te bereiken. Het is daarvoor noodzakelijk een aantal waarden te formuleren die leidend moeten zijn voor ons denken en doen: Wij voetballen voor onze fans over de hele wereld Wij willen winnen met aanvallend, creatief en dominant voetbal De basis daarvoor is onze jeugdopleiding Wij moeten continuïteit garanderen door gezonde bedrijfsvoering Daarbij wil Ajax nog nadrukkelijker zijn maatschappelijke verantwoordelijkheid nemen Allereerst de voetbaltechnische kant. Alles wat wij in deze club doen staat in het teken van de resultaten van het eerste elftal. Succes is het doel. Beleving en plezier in het voetbal staan daarbij voorop. Ten tweede het geld. Het hedendaagse internationale topvoetbal wordt, of wij dat nu leuk vinden of niet, gedomineerd door geld. Ajax is genoodzaakt zijn inkomsten te ver groten willen we bij de Europese top blijven behoren, daar is geen ontkomen aan. We willen en we moeten mee. Bijvoorbeeld: FC Barcelona verdubbelde zijn omzet in zes jaar tijd, Manchester United verviervoudigde deze. Als derde het belang van het behoud en de versteviging van de clubcultuur. In de afge lopen jaren zijn daarin al de nodige stappen gezet. Willen wij de clubcultuur behouden, dan is het zaak ook tijdig te vernieuwen. Vernieuwing is ook nodig om in de toekomst niet alleen coaches en begeleiders, maar bijvoorbeeld ook bestuurders en managers uit eigen geledingen te kunnen rekruteren. Ajax Cape Town We hebben onlangs een bezoek gebracht aan Ajax Cape Town. Doel was om een dui delijk beeld te krijgen over de strategie. Ajax bezit 51 procent van de aandelen en we zien na het bezoek als grootaandeelhouder een gezonde toekomst voor Ajax Cape Town. Vooral met het oog op het; aankomende WK voetbal in 2010 in Zuid-Afrika heeft de club een gezond perspectief en wil Ajax de banden iets aantrekken om het maximale uit onze investering te halen. Op dit moment lopen twee jonge spelers uit Kaapstad stage op de Toekomst. Granwald Scott en Stanton Lewis doen ervaring op in Amsterdam en maken kans op vervolguitno- digingen als ze voldoende potentie tonen. Maar er moeten ook dingen veranderen. Ajax Cape Town moet dichter bij de fans in Zuid-Afrika staan, zowel fysiek als emotioneel. Voetbal is de meest populaire sport in de wereld en moet om die reden ook midden in de townships gespeeld worden. En niet te vergeten moet ook hier, net als op de Toekomst, meer aandacht komen voor de ontwikkeling van voetbaltalent, intellectueel vermogen en karaktereigenschappen. Ajax heeft de afgelopen periode diverse contracten met jeugdspelers afgesloten en de overeenkomsten met jonge selectiespelers open gebroken en verlengd. Ook werd bekend dat Tom de Mul terugkeert naar Ajax. Urby Emanuelson kwam voor de tweede keer in een jaar tijd in aanmer king voor een nieuw con tract. In juni 2005 werd zijn contract al verbeterd en verlengd tot 2008 en op 28 maart 2006 werd die overeenkomst ook herzien. De talentvolle linksbenige speler staat nu tot en met 30 juni 2011 onder contract. Ajax' technisch direc teur Martin van Geel verklaarde de verlenging: 'Het is goed om te zien dat een speler uit onze eigen jeugdopleiding zich zo sterk ontwikkelt. Urby heeft bewezen van grote waarde te zijn voor dit team. Uit deze contractverlenging blijkt dat beide partijen vertrouwen hebben in de toekomst.' Woorden van soortgelijke strekking waren van toepassing op Emmanuel Boakye. De verdediger, die op 24 september 2005 tegen Roda JC zijn debuut maakte, verlengde zijn aflopende contract met twee jaar en staat nu tot 1 juli 2008 op de spelerslijst van Ajax. Maar niet alleen de talenten die al in Ajax 1 hebben gespeeld, werden bij de technisch directeur ontboden voor een handtekening. Ook spelers van Ajax Al die nog dromen van een debuut kregen hun eerste contract aange boden. Zo zette verdediger Donovan Slijngard zijn handtekening onder een tweejarig contract en werd aanvaller Rydell Poepon voor dezelfde periode vastgelegd. Beide Ajacieden komen uit voor vertegenwoordigende teams van de KNVB. Slijngard, die op zijn zevende jaar al bij Ajax kwam, bleef rustig op het voor hem belangrijke moment. 'Dit seizoen was het alles of niets, want ik speel voor het tweede jaar in de A-jeugd. En ik heb dit seizoen lekker gespeeld.' Trots is hij natuurlijk wel op zijn eerste contract. 'Ik ben heel blij, ik ga mijn best doen. Dit is het begin. Nu moet ik het verder uitbreiden naar het eerste elftal.' Waar Slijngard ingetogen bleef, daar straalde Poepon, die sinds augustus 2004 bij Ajax voetbalt, van oor tot oor. 'Mijn volgende droom is debute ren in het eerste. Maar het eerste wat nu moet gebeuren is kampioen worden met de Al. Vorig seizoen raakte ik na mijn eerste wedstrijd direct geblesseerd. Als je er dan vervolgens zes weken uit ligt, raakt je dat. Anderhalve maand langs de kant toe moe ten kijken, is niet niks.' Urby Emanuelson proost met Martin van Geel en Maarten Fontein op zijn toekomst bij Ajax. Emmanuel Boakye in actie tegen Leonardo van NAC. 8 Ajax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 8