Deceptie in Kerkrade Zeer welkome zege op Louis van Gaal Ajax compleet Roda JC - Ajax Olaf Undenbergh: 'We hadden niet de slimheid om de 1-1 vastte houden' Ajax - AZ Kenneth Perez: 'Ik miste die kans echt niet expres' fotografie II Louis van de Vuurst Vertrouwen had Danny Blind voorafgaande aan het duel tegen Roda JC wel, dat heeft hij immers voor elke wedstrijd, gaf de trai ner zelf aan. Natuurlijk verwachtte hij wel een lastig duel tegen de Limburgse ploeg omdat de traditie dat heeft uitgewezen én omdat Ajax anderhalve week eerder de ploeg van trainer Huub Stevens op een voor hen pijnlijke wijze uit de Gatorade Cup had geknikkerd. Maar doemdenken, daar past Blind voor. Eredivisie Zondag 2 april 2006 - Parkstad Limburgstadion, Kerkrade -16.200 Scheidsrechter: Roelof Luinge Roda JC-Ajax 2-1 (1-1) Scoreverloop: 18. Klaas Jan Huntelaar 0-128. Olaf Undenbergh 1 -1 (ed), 89. Edrissa Sonko 2-1 Roda JC: Vladan Kujovic; Ger Senden (74. Kevin Leemans), Pa-Modou Kah, Jean Paul Saeijs, Vincent Lachambre; Simon Cziommer, Gregoor van Dijk Sérgio, Boldizsar Bodor (90. Alexander Voigt); Cristiano (76. Edrissa Sonko), Sekou Cissé Coach: Huub Stevens Niet ingezet: Bram Castro, Humphrey Rudge, Jerome Colinet, Roy Bejas Ajax: Maarten Stekelenburg; Hatem Trabelsi, Hedwiges Maduro, Thomas Vermaelen, I Juanfran; Tomas Galasek Oiaf Undenbergh, Nourdin Boukhari; Mauro Rosales (79. Jeffrey Sarpong), Klaas Jan Huntelaar (86. Angelos Charisteas), Markus Rosenberg (61Ryan Babel) Coach: Danny Blind Niet ingezet: Hans Vonk, Emmanuel Boakye, Robbert Schilder, Michael Timisela Daarvoor was in Kerkrade aanvankelijk geen aanleiding. Ajax speelde de eerste fase verzorgd voetbal en kwam in de acht tiende minuut verdiend op voorsprong. De voorzet van Mauro Rosales was uitste kend, de kopbal van Klaas Jan Huntelaar uitgekookt, 1-0. Dat hij scoorde moet hem goed gedaan hebben, zeker gezien de persoonlijke strijd die hij uitvocht met de boomlange en sterke verdediger Kah. De Noor ging tot het randje en er soms zelfs overheen. Zoals in de tweede helft toen hij Huntelaar in het strafschopgebied met een ferme schop op de kuit raakte. Roelof Luinge, die de Ajacied nadrukkelijk 'zocht', wuifde de overtreding weg. De scheids rechter had op dat moment al een stempel op de wedstrijd gedrukt. Bij een 1 -1 stand (eigen doelpunt van Olaf Undenbergh die een ogenschijnlijk ongevaarlijke voorzet pardoes in eigen doel schoot) liet hij de eerste helft lang doorgaan. Terwijl de minuut blessuretijd was verstreken, mocht Roda JC de corner nog nemen. Ook toen de bal tot twee keer toe terugkwam in het strafschopgebied, floot hij niet. Pas op het moment dat Ajax met drie man richting Roda-doel kon opstomen, blies hij de eerste helft af. Danny Blind was woedend en ging verhaal halen bij Luinge. Dat kostte hem zijn plaats op de bank. Vanaf de tribune zag hij toe hoe de wedstrijd in een gelijkspel leek te eindi gen. Zijn vervangers Gerard van der Lem en Ruud Krol brachten nog Ryan Babel, Jeffrey Sarpong en, toen Ajax met tien man speelde na een rode kaart voor Juanfran, Angelos Charisteas voor Huntelaar. Die kon in de ogen van de scheidsrechter name lijk helemaal niets meer goed doen. Op identieke wijze als Ajax er in de ArenA een verlenging uitsleepte, zo velde Edrissa Sonko in de slotfase het vonnis. Op randje buitenspel ging de Gambiaan ervandoor Jeffrey Sarpong druipt teleurgesteld af. en schoof de bal onder Stekelenburg door, 2-1Daarmee verloor Ajax voor de tiende keer dit seizoen en komt een plaats in de play-offs ernstig in gevaar. FC Groningen, dat zesde staat, heeft inmiddels evenveel punten als de Amsterdammers. Zoals altijd weigert Blind te doemdenken. 'Ik ben re- eel, maar denk dat we nog genoeg ruimte hebben om die vijfde plek te behouden.' Mauro Rosales stond tegenover de sterkste man van AZ, Tim de Cler. Bij Ajax was John Heitinga een opvallende aanwezige in de basis. De verdediger was zes weken afwezig na een gekneusde nier maar Danny Blind had hem nodig en dus kon hij zonder eerst in Jong Ajax ritme op te doen zijn rentree in de ArenA maken. Daartegenover was Olaf Undenbergh een opvallende afwezige in de basisformatie. De Purmerender, de laatste maanden een vaste waarde in het team, moest uitge rekend tegen zijn oude team zijn plaats afstaan aan Robbert Schilder. De jongeling begon voor het eerst aan een wedstrijd van Ajax 1 en deed het prima. Hij zorgde er met een redding op de lijn in de tweede helft zelfs voor dat Ajax de voorsprong behield. De Amsterdammers waren in de 33ste minuut aan de leiding gekomen, toen een dieptepass van Hatem Trabelsi op Rosales te ver doorschoot, Nourdin Boukhari in de ruimte liep en beheerst binnenschoot, 1 -0. Het was opvallend dat Ajax de voorsprong behield, want de beste kansen waren voor AZ. De Alkmaarders waren in hun sterkste formatie gestart en kregen via aankomend Ajacied Kenneth Perez, die goed voorgaf op de inglijdende Arveladze een prima mogelijkheid. Omdat Maarten Stekelenburg de bal nog met zijn vinger toppen aanraakte, kwam de Georgische topschutter net niet lekker uit en schoot hij in het zijnet. Eerder was de uitblinkende Ajax-doelman al alert op een afstands schot van Stijn Schaars. In de tweede helft kreeg Hedwiges Maduro, die zich zichtbaar lekkerder voelde nu hij op het middenveld mocht spelen, een kleine kans. Zijn schot ging over. Daarna was het weer de beurt aan de nummer twee van de competitie. Tim de Cler, die in de ogen van zijn trainer héél erg goed speelde, leek de gelijkmaker te gaan ma ken maar weer stond Stekelenburg goed opgesteld. In de rebound schoot De Cler weer in en dit keer kopte Schilder de bal weg. Illustratief voor het geluk dat zich aan Ajax-kant had genesteld, kwam de kop bal pardoes in handen van Stekelenburg. Voor de Amsterdamse doelman kon niets meer fout gaan. Zelf kwam hij bij alle kansen voor AZ als overwinnaar uit de strijd en als hij al was geklopt - zoals in Eredivisie Zondag 9 april 2006 - Amsterdam ArenA - 50.150 Scheidsrechter: PieterVink Ajax - AZ 1-0 (1-0) Scoreverloop: 33. Nourdin Boukhari 1-0 Ajax: Maarten Stekelenburg; Hatem Trabelsi, John Heitinga, Thomas Vermaelen, Robbert Schilder; Tomés Galdsek Hedwiges Maduro, Nourdin Boukhari (81. Olaf Undenbergh); Mauro Rosales (90+2. Nicolae Mitea), Klaas Jan Huntelaar, Markus Rosenberg (71Ryan Babel) Coach: Danny Blind Niet ingezet: Hans Vonk, Emmanuel Boakye, Angelos Charisteas, Jeffrey Sarpong AZ: Henk Timmer; Kew Jaliens, Demy de Zeeuw (84. Grétar Steinsson), Joris Mathijsen, Tim de Cler; Denny Landzaat Barry van Galen (46. Plus Ikedia), Stijn Schaars; Stein Huysegems (74. Haris Medunjanin), Shota Arveladze, Kenneth Perez Coach: Louis van Gaal Niet ingezet: Theo Zwarthoed, Barry Opdam, Tarik Sektiou, Martijn Meerdink de 71ste minuut bij een inzet van Perez en in de 77ste minuut bij een prachtig schot van Haris Medunjanin - dan boden paal en lat de Ajacied van de wedstrijd redding. Ook Ryan Babel trof nog de lat. Behalve de drie punten was er nog een pluspunt aan Amsterdamse kant. Nicolae Mitea maakte in blesseretijd zijn rentree. Voor de Roemeen waren het zijn eerste speelminuten in het eerste team van het seizoen. april 2006 77

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 77