Europees avontuur strandt in Milaan Zeer jeugdig Ajax verliest in Euroborg Ajax compleet Hedwiges Maduro: 'We verdienen wel een compliment' Internazionale - Ajax FC Groningen - Ajax Ron Jans: 'In de Euroborg is er maar één ploeg de baas: FC Groningen' fotografie Louis van de Vuurst Markus Rosenberg probeert op inzet en wilskracht Javier Zanetti voorbij te komen. tegentreffer in te leiden. Door een veel te gehaaste pass was de zuiverheid weg. De razendsnelle Stankovic nam over, stak het halve veld over en omspeelde Maduro. Vervolgens had hij nog energie en vernuft over om Stekelenburg met een prachtig schot kansloos te laten, 1 -0. Onverdiend was het niet, spijtig wel. UEFA Champions League Dinsdag 14 maart 2006 - Giuseppe Meazza Stadion, Milaan - 45.000 Scheidsrechter: Peter Fjördfeldt (Zweden) Internazionale - Ajax 1-0 (0-0) Scoreverloop: 58. Dejan Stankovic 1 -0 Internazionale: Francesco Toldo; Javier Zanetti Walter Samuel, Marco Materazzi, Pierre Womé; Luis Figo, Juan Sebastian Veron (74. Cristiano Zanetti), Esteban Cambiasso, Dejan Stankovic;. Obafemi Martins (84. Alvaró Recoba), Adriano Ajax: Maarten Stekelenburg; Hatem Trabelsi, Hedwiges Maduro, I Thomas Vermaelen, Juanfran; Steven Pienaar, Olaf Lindenbergh Nourdin Boukhari; Mauro Rosales (71Ryan Babel), Klaas Jan Huntelaar, Markus Rosenberg (74. Angelos Charisteas) Coach: Danny Blind Niet ingezet: Hans Vonk, Michael Timisela, Emmanuel Boakye, Jeffrey Sarpong, Robbert Schilder Na de 2-2 in de thuiswedstrijd tegen Internazionale was Ajax in Milaan welis waar niet kansloos, maar zeker ook ge zien de waslijst aan blessures (Zdenek Grygera, Tomas Galasek, John Heitinga en Wesley Sneijder) zou er een klein wonder nodig zijn om de kwartfinale van de UEFA Champions League te bereiken. Bovendien voegde Urby Emanuelson zich op de wed strijddag bij die lijst. Het lukte Ajax niet om zo voortvarend van start te gaan als in Amsterdam. Toen leidde Ajax halverwege de eerste helft met 2-0. In Milaan had het voor er der tig minuten waren gespeeld zomaar 2-0 voor Inter kunnen staan. De aanvalsgolven kwamen in hoog tempo op het doel van Maarten Stekelenburg af. De aalgladde Martins schoot na een klein kwartier bijna vanuit stand op de lat en Adriano mikte na 26 minuten de na hands van Lindenbergh toegewezen strafschop slordig naast. Ajax stelde daar weinig tegenover. De ploeg had het zo druk de aanvallen van Inter af te stoppen en werd in balbezit direct zo fel op de huid gezeten, dat van rustig combinatiespel geen sprake was. Bovendien lieten de Italianen in defen sief opzicht weinig aan het toeval over. Markus Rosenberg wist snel wat hij kon verwachten en kreeg al bij zijn eerste balaanname een afschuwelijke tackle van Marco Materazzi te incasseren. De Zweed had meer reden tot klagen, want nadat de Zweedse scheidsrechter na de handsbal van Lindenbergh de bal op de stip gelegd had, liet hij dat achterwege toen Materazzi de bal in duel met Rosenberg tegen zijn elleboog kreeg. De pupillen van Blind kwa men weliswaar gedurende het eerste be drijf beter in het spel, werden iets rustiger, maar geen enkele maal kon iemand het doelman Toldo lastig maken. Ajax bleef in de eerste helft overeind. Dus kon de ploeg blijven hopen op een wonder. Dat bleef evenwel uit. Klaas Jan Huntelaar werd niet bereikt, Mauro Rosales leverde geen voorzet af, Nourdin Boukhari werkte net als zijn medespelers keihard, maar had de twijfelachtige eer de In het splinternieuwe Euroborg Stadion in Groningen kon Danny Blind zich opnieuw trainer van de A1 voelen, zo jong en onervaren was het Ajax-elftal dat in het veld stond. Blind was met slechts zestien spelers afgereisd naar Groningen, want Hatem Trabelsi (kuitblessure) en Hedwiges Maduro (ziek) voegden zich te elfder ure bij de al bekende geblesseerden John Heitinga, Zdenek Grygera, Tomas Galasek, Wesley Sneijder, Urby Emanuelson, Nicolae Mitea, Edgar Manucharyan en de ge schorste Juanfran. Vanwege die personele Emmanuel Boakye hoopt de inzet van Erik Nevland op stijlvolle wijze te onderscheppen. problemen debuteerde het pas zestien jarige talent Vurnon Anita in de basis. De jeugdinternational gaf geen blijk van welke vorm van plankenkoorts dan ook. Wat betreft de onvervalste Amsterdamse bluf en branie zit het wel goed bij de midden velder. Het optreden van Anita vormde een spaarzaam hoogtepunt aan Ajax-kant. Voor de Amsterdammers, bij wie ook de jonge Michael Timisela en Emmanuel Boakye in de basisopstelling stonden, hield het onheil niet op toen de wedstrijd begonnen was. De start was in het bijzon der voor Thomas Vermaelen ongelukkig. Nog geen kwartier na de aftrap beroerde de kersverse Belgisch international een inzet van Glen Salmon met de hand. De penalty die het voorval de thuisploeg op leverde, werd feilloos benut door Evgeniy Levchenko. Gezien het spelbeeld geen onterechte achterstand voor Ajax, maar nauwelijks vier minuten later was de stand gelijk. Klaas Jan Huntelaar reageerde ui terst alert op een voorzet vanaf rechts. Markus Rosenberg bediende de topscorer van de Eredivisie op maat, waarna de aan valsleider prima inkopte: 1 -1 Na een dik half uur spelen kreeg Ajax er weer een blessuregeval bij. Steven Pienaar ging na een overtreding geblesseerd naar de kant en de zeventienjarige Jeffrey Sarpong was zijn vervanger. Met hem op het veld leken Ajax en Groningen aan te sturen op een gelijke stand bij rust. Maar daar stak Erik Nevland een stokje voor. De aanvaller kreeg in blessuretijd van de eer ste helft de bal na een rommelige aanval pardoes in de voeten gespeeld, waarna Maarten Stekelenburg met een hard schot werd verslagen: 2-1 In de tweede helft lukte het Ajax opnieuw gelijk te maken. Thomas Vermaelen kopte uit een corner van Nourdin Boukhari prima raak. Maar luttele minuten na die treffer diende Antoine van der Linden Ajax de gena deslag toe. De Groninger kreeg de ruimte om de bal hard voorbij Stekelenburg te volleren. De Ajacieden kwamen de klap niet meer te boven. Zeker niet toen Vermaelen een kwar tier voor tijd met een tweede gele kaart de kleedkamer moest opzoeken. Met tien man een 3-2 achterstand wegwerken bleek te veel gevraagd voor de piepjonge Ajax-ploeg. FC Groningen was uiteindelijk op kracht en ervaring de baas over de Ajacieden. Eredivisie zondag 19 maart 2006 - Euroborg Stadion, Groningen - 20.000 Scheidsrechter: Kevin Blom FC Groningen - Ajax 3-2 (2-1) Scoreverloop: 14. Evgeniy Levchenko 1 -0 (pen), 18. Klaas Jan Huntelaar 1 -145+2. Erik Nevland 2-165. Thomas Vermaelen 2-2, 68. Antoine van der Linden 3-2 FC Groningen: Bas Roorda; Paul Matthijs (46. Bruno Silva), Gijs Luirink, Gibril Sankoh, Antoine van der Linden, Danny Buijs, Evgeniy Levchenko, Rasmus Lindgren, Glen Salmon, Koen van de Laak (89. Mark-Jan Fledderus), Erik Nevland (85. Yuri Cornelisse) Coach: Ron Jans Niet ingezet: Jeroen Lambers, Mathias Florén, Robin Kieft, Stefano Seedorf Ajax: Maarten Stekelenburg; Michael Timisela, Emmanuel Boakye, Thomas Vermaelen, Olaf Lindenbergh Steven Pienaar (32. Jeffrey Sarpong), Vurnon Anita, Nourdin Boukhari; Mauro Rosales (63. Angelos Charisteas), Klaas Jan Huntelaar, Markus Rosenberg (77. Ryan Babel) Coach: Danny Blind Niet ingezet: Hans Vonk, Robbert Schilder april 2006 73

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 73