Historisch gelijkspel in ArenA Ajax tankt vertrouwen Ajax compleet Ajax - Sparta Rotterdam Markus Rosenberg: 'Het was fun vandaag' Ajax - PSV Danny Blind: 'Als er een winnaar had moeten zijn, was Ajax dat op punten geworden' fotografie Louis van de Vuurst Nourdin Boukhari brak met twee goals de wedstrijd open voor Ajax. Tegen Sparta moest Ajax de vijfde overwin ning op rij boeken, had trainer Danny Blind enkele weken eerder na de nederlaag tegen Feyenoord uitgerekend. Ajax trof na melijk tegenstanders waartegen de ploeg verplicht was drie punten te halen. En Blind kon tevreden terugblikken. Zijn elftal voldeed aan de voorgeschreven doelstel ling. In het team dat door de trainer was neergezet, stond voor het eerst in 2006 Eredivisie Zondag 5 maart 2006 - Amsterdam ArenA - 47.476 Scheidsrechter: Björn Kuipers Ajax - Sparta Rotterdam 6-0 (3-0) Scoreverloop: 5. Nourdin Boukhari 1-0,14. Nourdin Boukhari 2-0, 40. Klaas Jan Huntelaar 3-0,53. Thomas Vermaelen 4-0,57. Klaas Jan Huntelaar 5-0,62. Klaas Jan Huntelaar 6-0 Ajax: Maarten Stekelenburg: Hatem Trabelsi (81Michael Timisela), Hedwiges Maduro, Thomas Vermaelen, Urby Emanuelson (74. Juanfrén); Steven Pienaar (70. Jeffrey Sarpong), Olaf Llndenbergh Nourdin Boukhari; Mauro Rosales, Klaas Jan Huntelaar, Markus Rosenberg Coach: Danny Blind Niet ingezet: Hans Vonk, Emmanuel Boakye, Angelos Charisteas, Ryan Babel Sparta Rotterdam: René Ponk; Davy de Fauw Wouter Gudde, Danny Schenkel, Nebosja Gudelj; Edwin van Bueren (46. Sani Kaita), Anthony Obodai, Yuri Rose (65. Sjaak Polak); Jason Oost, Oieter van Tornhout (35. Marvin Emnes), Rachid Bouaouzan Coach: Wiljan Vloet Niet ingezet: Frank Kooiman, Steve Olfers, Tom Zoontjes, Ivan Cvetkov Steven Pienaar weer opgesteld. Nadat de Zuid-Afrikaan bekend had gemaakt na dit seizoen naar Dortmund te vertrekken, kreeg hij een enkelblessure die hem tot het eerste weekeinde van maart uit de roulatie hield. Het was echter niet deze midden velder die de aandacht op zich vestigde. Die eer viel Nourdin Boukhari te beurt. De oud-Spartaan scoorde in het verleden al regelmatig tegen clubs waarvoor hij eerder actief was en binnen een kwartier had hij het duel tegen de Rotterdammers beslist. In de vijfde minuut stiftte hij de bal behen dig langs doelman Ponk en negen minuten later verlengde hij een harde kopbal van Vermaelen, 2-0. Niet alleen de doelpunten stemden tot tevredenheid. Ook het veldspel van het felle en snel spelende Ajax gaf vertrouwen voor de toekomst. Met goede combinaties en gedurfd spel van Markus Rosenberg, Mauro Rosales en Hatem Trabelsi liepen de fans warm voor de thuisploeg. Dat ook de centrale verdedigers Hedwiges Maduro en Thomas Vermaelen zich regelmatig tot in het vijandelijke strafschopgebied opdron gen, symboliseerde het groeiende zelfver trouwen van de Amsterdammers. Vermaelen zag zijn offensieve spel zelfs beloond met het vierde doelpunt. Hij kopte na rust een voorzet van Rosenberg bin nen. Het stond toen al 3-0, waarvoor - wie anders? - Klaas Jan Huntelaar vijf minuten voor rust verantwoordelijk was geweest De topscorer van de Eredivisie verzorgde na de goal van de Belgische verdediger de verdere Ajax-productie. Eerst gleed hij de bal binnen na een fraaie pass van Rosenberg en na een uur speeltijd gaf hij Rosales te kennen een vrije trap te willen nemen. De Argentijn liep enigszins teleur gesteld weg, maar haastte zich een kleine minuut later terug om Huntelaar te felicite ren met zijn geweldige treffer, 6-0. Sparta stelde hier nauwelijks iets tegen over. De ploeg van coach Wiljan Vloet kreeg in de 64ste minuut nog wel de kans de spreekwoordelijke eer te redden toen ze een strafschop kreeg toegewezen, maar Maarten Stekelenburg redde prima op de wat zacht ingeschoten bal van Jason Oost. De vijfde overwinning op rij was een feit en voor de jubilerende Blind, die zijn vijftigste officiële wedstrijd coachte, was dat een mooie opsteker. 'Nu krijgen we vier interes sante ontmoetingen. PSV, Internazionale, FC Groningen en Roda JC in de halve finale van de Gatorade Cup. Ik zie het team stappen maken. Dat moet ook, wil je in die wedstrijden mee kunnen doen.' Eigenlijk was er vooraf één ding wel ze ker: er zouden doelpunten vallen in de wedstrijd Ajax - PSV. Dat was immers de afgelopen 45 jaar het geval geweest. Maar de 22 hoofdrolspelers beslisten anders. In een verre van bloedeloos duel bleven treffers uit. Aan PSV-kant schoot Timmy Simons een keer op de paal, aan Ajax- zijde was vooral Markus Rosenberg dicht bij een treffer. Maar de Zweedse aanvaller zag tot drie keer toe doelman Gomes in de weg liggen. In de eerste helft was Ajax, dat nog altijd Eredivisie Zaterdag 11 maart 2006 - Amsterdam ArenA - 48.741 Scheidsrechter: Ben Haverkort Ajax - PSV 0-0 Ajax: Maarten Stekelenburg; Hatem Trabelsi, Hedwiges Maduro, Thomas Vermaelen, Juanfran; Steven Pienaar (82. Jeffrey Sarpong), Olaf Lindenbergh©, Urby Emanuelson; Mauro Rosales, Klaas Jan Huntelaar, Markus Rosenberg (75. Ryan Babel) Coach: Danny Blind Niet ingezet: Hans Vonk, Emmanuel Boakye, Robbert Schilder, Michael Timisela, Angelos Charisteas PSV: Gomes; Michael Lamey, Eric Addo, Alex, Michael Ball; Jason Culina, Timmy Simons, Philip Cocu Jefferson Farfén, Jan Vennegoor of Hesselink, Arouna Koné Coach: Guus Hiddink Niet ingezet: Edwin Zoetebier, Michael Reiziger, MlkaVayrynen, Theo Lucius, Ismail Aissati, Ibrahim Affelay, DaMarcus Beasley belangrijke pionnen als Tomas Galasek, Zdenek Grygera en Wesley Sneijder moest missen, de onderliggende partij. Aanvallend kon Mauro Rosales weinig uitrichten tegen Michael Ball en had Klaas Jan Huntelaar het zwaar met afwisselend Eric Addo en Alex om zich heen. Markus Rosenberg was daarentegen beter opgewassen tegen zijn directe opponent Michael Lamey. Maar ook bij de Zweed openbaarden de dreigende acties zich pas in de tweede helft toen de Ajacieden richting 'Zuid' speelden. Waar PSV de energie in de kleedkamer had achtergelaten, daar speelde Ajax frank en vrij, attractief en snel. En dat was mooi meegenomen zo richting de beslissende achtste finalewedstrijd tegen Internazionale drie dagen later. 'Die wed strijd is wel belangrijker dan die tegen PSV,' had trainer Danny Blind vooraf al aangegeven. Tegen Inter komt er namelijk geen herkansing. De punten die tegen PSV bleven liggen, kunnen in de resterende zes duels wel worden ingehaald, was de gedachte. Desalniettemin moet het voor de Ajacieden zelf fijn zijn geweest dat er zo kort voor een cruciaal duel goed gevoetbald kon worden. Bovendien was het niveau tegen PSV, anders dan in de thuiswedstrijd tegen Internazionale, juist in de tweede helft hoger dan in het eerste bedrijf. Het verfraaide Ajax-spel leverde vier redelijke kansen op, waarvan er één doeltreffend had mogen zijn. PSV stelde daar twee gevaarlijke situaties tegenover met Farfan en Koné in de hoofdrol. Maar Maarten Stekelenburg hield zijn doel schoon. Een kwartier voor tijd verliet Rosenberg met een lichte blessure het veld. Hij werd vervangen door Ryan Babel die er tegen het einde van de wedstrijd nog een fraaie actie tegenaan gooide. Ook deze keer bleef een doelpunt uit. Het bleef bij 0-0. In de geschiedenis van de Amsterdam ArenA is het pas het tweede gelijkspel tussen Ajax en PSV. Voor een 0-0 uitslag moesten de historici zelfs terug naar 4 september 1960 toen het team van trainer Vic Buckingham zonder voor- en tegendoelpunten bleef. Thomas Vermaelen wordt in de gaten gehouden door Jan Vennegoor of Hesselink. april 2006 71

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 71