Ajax van dag tot dag fotografie Sander Nieuwenhuys maakt bekend dat rechtsbuiten Tom de Mul terugkeert naar Ajax. De Belg speelde het huidige seizoen bij Vitesse. Zaterdag 1 april Ajax D2 wordt kampioen. Het team van trainer Bryan Roy is het eerste jeugdteam van dit seizoen dat de titel pakt. Ook trainer Wim Kwakman ziet dat zijn spelers van Ajax Cl onbedreigd de beste zijn na een 7-0 overwinning op Elinkwijk. Ajax Al verliest bij RKC, maar blijft met voorsprong koploper omdat ook Feyenoord niet weet te winnen. Zondag 2 april In Kerkrade verliest Ajax met 2-1 van Roda JC. Hoewel het met een fraaie goal van Klaas Jan Huntelaar goed begint, zorgt een eigen doel punt van Olaf Lindenbergh voor de omslag. Danny Blind windt zich op over de arbitrage en moet de tweede helft op de tribune plaatsnemen. Van die plaats ziet hij dat Juanfran rood krijgt en Sonko de 2-1 maakt. Maandag 3 april Emmanuel Boakye zet zijn handte kening onder een nieuw tweejarig contract, dat hem tot 30 juni 2008 aan Ajax bindt. Jong Ajax verslaat in de Kuip Jong Feyenoord met 1-3. Dinsdag 4 april Jeugdspeler Rydell Poepon (18 jaar) straalt bij de ondertekening van zijn eerste contract. De aanvaller tekent voor twee jaar. Vrijdag 7 april De tuchtcommissie van de KNVB schorst Juanfran voor drie wed strijden naar aanleiding van zijn rode kaart bij Roda JC. Ajax Al wint met 3-1 van Volendam. Alle goals komen op naam van John Goossens. Zondag 9 april Nourdin Boukhari weet als enige voetballer in de Noord-Hollandse derby tussen Ajax en AZ te sco ren. Daardoor wint Ajax de eerste van 'drie finales', zoals de trainer de drie laatste wedstrijden van het seizoen noemt. Klaas Jan Huntelaar viert zijn treffer met een ballenjongen. Woensdag 22 maart Piet Keizer wordt technisch adviseur van Ajax. De befaamde linksbuiten adviseert direct aan Martin van Geel. Dankzij een formidabele omhaal sleept Klaas Jan Huntelaar in de halve finale van de Gatorade Cup tegen Roda JC een verlenging uit het vuur. Daarin zijn de gebro ken Limburgers geen partij meer en dankzij twee goals van Ryan Babel en een van Huntelaar wordt het 4-1. De winst is goed voor een Europees startbewijs omdat de andere finalist op 7 mei in de Kuip (de vrijwel zekere) landskampioen PSV is. Vrijdag 24 maart Ajax maakt bekend dat het over het eerste half jaar van het boek jaar 2005-2006 een nettowinst heeft behaald van 0,9 miljoen euro. Ajax-archivaris Wim Schoevaart viert zijn 88ste verjaardag. Zaterdag 25 maart Oranje onder 17, met de Ajacieden Vurnon Anita, Christian Supusepa en Jordy Schell, wint tijdens het EK-kwalificatietoernooi met 1-0 van Finland. Zondag 26 maart Een vroege goal van Klaas Jan Huntelaar in de tweede minuut helpt Ajax niet langs NAC Breda. In de ArenA eindigt het duel in een teleurstellend gelijkspel, 1-1. Oranje onder 17 speelt gelijk tegen Duitsland, 1-1. Maandag 27 maart Jong Ajax scoort, net als Ajax 1 een dag eerder, in de tweede minuut de openingsgoal tegen Heracles Almelo. De ploeg van trainer John van den Brom wint met 0-3 dankzij twee goals van Nicolae Mitea en een van Jan Vertonghen. Dinsdag 28 maart Ajax verlengt het contract met Urby Emanuelson tot de zomer van 2011. Hoewel Oranje onder 17 met 3- 1 wint van Noord-Ierland plaatst het team zich niet voor het EK. Duitsland heeft een beter doelsaldo. Woensdag 29 maart Aanvoerder van Ajax Al Donovan Slijngard tekent een tweejarig con tract bij Ajax. Oranje onder 19, dat zonder de geblesseerde Slijngard en Sterk maar mét Rydell Poepon aantreedt tegen Frankrijk, speelt knap gelijk, 1-1. Donderdag 30 maart Technisch directeur Martin van Geel Voor Shota Arveladze was zijn terugkeer in de ArenA een weerzien met oude bekenden. april 2006 67

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 67