Even weg uit de dagelijkse beslommeringen Mijn Ajax De media van Ajax (www.ajax.nl, Kick Off, Ajax Magazine) maken op regelmatige basis ruimte in hun kolommen om de Ajax-supporter aan het woord te laten. In deze aflevering vertelt Susan Weijers wat Ajax voor haar betekent. Fan van Ajax sinds: 'Ongeveer 1974, toen ging ik de club een beetje volgen. Maar het begon pas echt toen ik met mijn vader naar de Meer ging om Ajax in het echt te zien spelen. Dat heeft zo'n grote indruk op me gemaakt. Ook de hele sfeer eromheen. Het begon al buiten het stadion, met dat karretje met al die sjaals en shirtjes. Ik mocht ook wat uitzoeken van mijn vader. Dan het stadion in, je weet niet wat je ziet. Al die mensen en natuurlijk de geur van het gras. Dat ruik ik nu niet meer, want ik zit op de tweede ring in de ArenA.' Met wie kijk je naar de wedstrijden van Ajax? 'Met mijn jongste broer Stefan. Die was te jong om die eerste wed strijden in de Meer mee te maken maar nu hebben we samen seizoen kaarten. Die hebben we vanaf het moment dat de ArenA bestaat. We maken er een echt dagje van. Eerst haal ik de buurvrouw op - die bleek in de F-side te zitten maar dat wist ik eerst niet - en dan Stefan in Zuid. We parkeren ergens redelijk ver van het stadion en drinken eerst koffie ergens in de buurt. Als we eenmaal op onze plaatsen zitten, gaan we ook niet weg voordat het laatste fluitsignaal heeft geklonken. Dat doe je niet, vind ik, eerder weggaan. We hebben trouwens prima plaat sen. Bijna halverwege het veld op de tweede ring en vooraan, dus er zit niemand voor ons. Meestal draait het in de tweede helft beter met Ajax en dan spelen ze aan 'onze' kant. Ze doen weer hun best voor onszeg gen we dan.' Mooiste Ajax-moment: 'Het winnen van de Champions League in 1995. We hebben zitten gillen voor de televisie. Helaas was het te moeilijk om kaarten voor die wedstrijd te bemachtigen. Nu gaat dat wat gemakkelijker als sei zoenkaarthouder, al is het wel erg duur om in de Champions League kaarten voor je eigen plaatsen te kopen. Maar goed, we zaten met een groepje te kijken in 1995. Zodra de Champions Leaguetune begon, ging de tv al harder. Af en toe even weg lopen, zogenaamd om koffie te zet ten, omdat de zenuwen dan te groot werden. Aan het einde volgde een enorme ontlading. Het was echt een geweldig moment. Dat goede gevoel blijft dan ook nog weken hangen.' Mooiste Ajax-doelpunt: 'Het zijn er twee en ik kan niet kie zen. De goal van Johan Cruijff tegen Haarlem in 1981 en de omhaal van Naam: Susan Weijers Woonplaats: Amsterdam Leeftijd: 42 jaar Seizoenkaart: Ja, in vak 404, rij 1stoel 49 en 50. Eerst bezochte wedstrijd: Ajax - Haarlem in het seizoen 1978-1979. Het werd 4-1Mijn ouders gingen scheiden en de kinderen moesten in het weekend met papa mee. Dat uitje met mijn vader werd dus Ajax, in de Meer. Marco van Basten tegen FC Den Bosch in 1986. Je kan zeggen dat de goal van Van Basten 'maar' tegen Den Bosch kwam, maar toch, een prachtig doelpunt. En de goal van Cruijff had ook een symbolische waarde.' Favoriete Ajax-speler op dit moment: 'Klaas Jan Huntelaar. Hij zit natuur lijk pas kort bij Ajax maar omdat hij al zoveel goals heeft gemaakt, is het elftal wel gaan winnen. Ik gun het hem dus van harte; hij gaat ons nog vele mooie momenten bezor gen en hij mag van mij dus op 1. Wesley Sneijder heeft natuurlijk ook wel wat, maar hij is een beetje veel geblesseerd. Iemand moet wel vaak kunnen vlammen.' Favoriete Ajax-speler uit de Ajax-historie: 'Dat is Marco van Basten, om de mooie goals die hij ons heeft gege ven. En hij is ook van mijn leeftijd. Johan Cruijff is natuurlijk eveneens een grote, maar die zag ik pas spelen in de latere fase van zijn carrière. Wel een fantastische man, ik vind het werk dat hij voor allerlei mensen doet met een handicap echt gewel- dig. Maar Marco is mijn favoriet. Ik heb genoten van zijn spel bij Ajax en AC Milan, en hij doet het nu ook goed bij het Nederlands elftal.' Favoriete club naast Ajax: 'Het Nederlands elftal. Is natuurlijk geen club, maar ik wil het dicht bij huis houden. Barcelona volg ik ook een beetje vanwege Frank Rijkaard, een fantastische man, en ik let ook een beetje op Benfica vanwege Ronald Koeman, maar Oranje vind ik ook echt leuk. Het is ook iets wat boven de clubs staat, echt van ons allemaal.' Ajax is voor mij: 'Echt een heerlijk dagje uit. Zelfs bij verlies, al heb ik uiteraard liever niet dat dat al te vaak voorkomt. We gaan altijd veel te vroeg de deur uit, zo'n twee uur van tevoren, terwijl ik op nog geen zes kilometer van de ArenA woon. Even er helemaal uit, alleen maar aan Ajax denken en alle stress van de hele week vergeten. Iets heel anders dan de dagelijkse beslommeringen.' april 2006 55

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 55