Olaf Lindenbergh geeft @ntwoord Via een e-mail aan de Ajax-website kon je een vraag stellen aan Olaf Lindenbergh. Uit alle vragen selecteerde de redactie de meest gestelde en interessantste en de middenvelder gaf antwoord. Ben je tevreden over je seizoen of had je veel meer willen spelen? Dennis Balkenende, Lisse Aan de ene kant ben ik wel tevreden met de wedstrijden die ik gespeeld heb. Die gingen vrij aardig. Maar ik heb ook een aantal wedstrijden niet gespeeld. Dat had te maken met een aantal blessures en een rode kaart tegen AZ. Dus mijn gevoel over mijn seizoen is een beetje dubbel. Wat is je favoriete plek in het veld? Michiel Kemper, Wijhe Verdedigende middenvelder. Is het moeilijk om de positie van spelver deler te moeten invullen? Het lijkt volgens mij gemakkelijker dan het is. En is er een verschil tussen Ajax en AZ op die positie? Bram, Apeldoorn Dat hangt een beetje van de wed strijd af. Als wij de betere ploeg zijn, dan hoef je minder te regelen. Maar zoals bij de wedstrijd tegen NAC kwamen we steeds een man netje tekort op het middenveld. Dan zijn we eigenlijk steeds te laat. Het verschil met AZ is wat dat betreft niet zo groot. We spelen ongeveer hetzelfde systeem als AZ. Denkt u dat Stam en Perez groot verschil gaan maken in het volgende seizoen? Koen ten Hove, Hellendoorn Ja dat denk ik wel. Het zijn twee ervaren jongens. Dit jaar hadden we wel heel veel jonge spelers, en ik denk dat we toch wel wat ervaren heid misten. Vind je het leuk om aanvoerder te zijn, en als een wedstrijd niet zo goed gaat, hoe pep je het team dan op? Nathalie en Iris, Kortenhoef Ja, het is leuk om aanvoerder te zijn. Maar ik ben alweer aanvoerder af nu Tomas terug is. Door veel te coachen probeer ik de spelers om me heen te helpen. Wat is voor jou het grootste verschil tussen AFCAjaxenAZ? Leon Liefers, Kampen Ajax is een veel grotere club dan AZ. Bij Ajax is de druk van het moeten winnen groter. Het verwachtings patroon is hier veel hoger. Vind je dat Ajax meer een topclub is dan AZ, en waarom? Job van den Berg, Delft Ja; mijn antwoord sluit aan op wat ik zei bij de vorige vraag. Het stadion is groter, er zijn meer supporters. AZ is in Nederland wel bekend, maar in het buitenland niet. Ook de aandacht van de pers is bij Ajax veel groter. Wat vind je ervan dat AZ nu al het hele seizoen boven Ajax staat? Als je dat van tevoren had geweten, had je dan ook voor Ajax getekend? Yannick Renkema, Noordwijk Het is niet leuk natuurlijk. Maar dit seizoen maakt het door de play-offs eigenlijk niet uit of je tweede of vijfde wordt. AZ en Ajax worden allebei geen kampioen. Ik ben blij dat ik bij Ajax speel. Ik had ook getekend als ik van tevoren had geweten dat we onder AZ zouden eindigen. Hoe schat je jouw kansen in om bij het komende WK bij de selectie van het Nederlands elftal te zitten? Johan van der Laan, Emmen Ik heb vorig jaar twee keer bij de groep gezeten, en daarna niet meer. Ik denk dat de groep zich inmiddels wel een beetje gevormd heeft. Ik denk dat ik er alleen nog bij zou kunnen komen als ik de komende wedstrij den heel erg goed speel bij Ajax of als andere spelers geblesseerd uitvallen. Dus dat is nog even afwachten. Wat is het grootste verschil tussen je eerste periode bij Ajax en het Ajax van tegenwoordig? Sjonnie de Jong, Nieuwkoop In mijn eerste periode bij Ajax ben ik nooit verder gekomen dan het tweede elftal, dus dat is sowieso een verschil voor mij persoonlijk; ik was toen niet goed genoeg voor de A-selectie en nu wel. Het verschil in het algemeen is natuurlijk dat Ajax toen nog in de Meer zat en nu in de ArenA. De club is nu wat alles betreft groter. In mijn eerste periode was de persaandacht ook niet zo enorm als nu. Wat is je hoogtepunt bij Ajax tot nu toe? Mark Visser, Almere Het spelen in de Champions League; de wedstrijden tegen Arsenal en Inter. Maar ook het behalen van de finale van de Gatorade Cup. Wat is het merkwaardigst dat je hebt mee gemaakt dit seizoen? Manon Klop, Haarzuilens De thuiswedstrijd tegen ADO Den Aanvoerder Lindenbergh wisselt vaantjes uit met de aanvoerder van Inter, Javier Zanetti. 52 Ajax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 52